Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen eloiteletek alapjan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen eloiteletek alapjan van rossznak titulalva a 10+ korkulonbseg kamaszkorban?

Figyelt kérdés

Teljesen random dolog. Adott egy pasi. 3 evig volt baratnoje kozepsuliban, de vele is ugy jottek ossze hogy epp mindketten melyponton voltak es tamaszkent tekintettek a masikra. A csaj hiszterikus volt es undorito, elegedetlen, a pasi meg megszerette hogy van mellette valaki. Szenvedesek utan szakitottak, de a pasi mrg mindig szerette. Kesobb rajott hogy csak naivsag volt, 10 evvel utana nem is erti miert volt vele annyit egyutt. Bulizott, de sosem csajozott, nala probalkoztak inkabb. Ot nem erdekelte, undorodott toluk, mert az elso megpecsetelte a dolgokat, meg kozepsuliban amugy is mindig csak lelki szemetes volt, ismerte a lanyokat. Tehat akik probalkoztak nala mindegyik igert mindent, ugytettek mintha torodnenek vele, majd osszejottek massal. Vegul feladta, sot el is utasitotta a noket, es egyszer komolyan elgondolkozott hogy meleg lesz. Ezt vegul elvetette. Egyebkent egy okos, ertelmes, tanult es intelligens ferfi, egyetemre jart, informatikus. De o mindig a komolyat kereste, monogam tipus. Mikor mar egy eve senki sem volt, egyszer csak betoppant az eletebe egy 15 eves lany. A lanyrol annyit, hogy kicsit elvont, megis szeleburdi, bohokas, elvezi az eletet, eszreveszi a kis szep dolgokat az eletben. Intelligens, es bar sok fiuval kavart, o is csak a komolyat kereste (mint a korabeli lanyok), de senkiben nem talalta meg. A ferfit latasbol ismerte es bar mindig is erdeklodott iranta, semmi kapcsolatban nem voltak. Egy veletlen (vagy epp nem az) folytan megismerkedtek. A lany mindig is kezdemenyezo tipus volt, elvezte hogy neki kell megszerezni a pasit. A pasi nem is tudta egy ideig hogy a lany mit akar, majd rajott. A korkulonbseg egyikuket sem zavarta, nagyon jol megvoltak, a lany kihuzta a ferfit a sotetsegbol, megtanitotta bizni a nokben (illetve csak a lanyban bizik, minden mas not az edesanyjan kivul ugyanolyannak lat). A lany megkapta a szerelmet es a biztonsagot amit eddig keresett. 3 het rengeteg beszelgetes utan megtortent az elso csok. Osszejottek, bar mindkettejuknek fura volt, mert a lanynak is keves kapcsolata volt. A testiseg az ismerkedesi idoszak alatt elegge keves volt, alig ertek egymashoz, csak beszelgettek. A ferfi teljesen elcsavarta a lany fejet a titokzatossagaval, es hogy ugy erezte nincsenek titkai a ferfi elott. A ferfi beleszerett a lany kedvessegebe es eletvidamsagaba. Gyorsan haladtak a testiseg teren masfel honap jaras utan lefekudtek. Lanynak elso, ferfinek masodik. A bizalom hatalmas koztuk, tisztelik egymast, es szerelmesek. Immaron 5. eve. A ferfi segitette kibontakozni, atsegiteni a rossz idoszakokon a kamaszkorban, es egy eros no lett belole.

Szerintetek, tenyleg ilyen rossz lenne ez? Ha szellemileg es erzelmileg egy szinten vannak, miert ne? Az mas ha a pasi kangorcsos es mas nem veszi komolyan a korosztalyabsn csak 14 eves kislanyok akik azt se tudjak hol vannak.

Nektek mi a velemenyetek errol az egesz temarol? Valoban csak ket szelsoseges eset van?



2017. jún. 30. 23:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert általában nagyon érzelmi különbségek vannak pl. egy 15 éves és egy 25 éves között, a 25 éves már rengeteg olyan tapasztalattal rendelkezik ideális esetben, amiről a 15 évesnek még fogalma sincs. Utóbbinak nincs még kiforrott személyisége, rengeteget kell még tapasztalnia. Nyilván azért használtam az általában kifejezést, mert elfogadom, hogy lehetnek kivételes esetek. Ha működik, akkor hajrá!
2017. jún. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz meg egy szakembert, hogy mennyivel más agyi/lelki fejlettségi szinten van egy fél gyerek, mint egy nagy kan felnőtt, aztán majd az elmagyarazza neked hogy miért alakult ki ez a csúnya sztereotípia. Aztán ha már úgyis a szakembernek jársz, kérd meg hogy kezeljenek ki a nőgyűlöletből is.

Amúgy, erről a "nekünk bejott ez az egészségtelen kapcsolat, szóval hülye aki ellene van" baromsagrol mindig az jut eszembe, hogy vannak, akik a 80 éves alkoholista, lancdohanyos rokonaikat hozzák fel amikor valaki megjegyzi nekik, hogy az egészséges életmód jobb a szervezetnek.

2017. júl. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A 10+ év minden koraban sok, főleg egy 15-25-ös párosnál.

Az első még gyerek, a másik pedig felnőtt, érett ember.

2017. júl. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Most az egy szinten vannak azt jelenti, hogy a 15 éves lány akkor olyan volt, mint egy 25 éves informatikus, vagy a 25 éves informatikus volt olyan, mint egy 15 éves lány ? Elég fura mind a kettő. Ilyen fiatalon ekkora korbeli eltérésnél bőven vannak különbségek. Egy 35-45, 45-55 stb. már kevésbé, de egy 15 éves még közel sem tapasztalt mindent egy 25 éves már majdnem mindent, max még rutintalan. Nem véletlenül kerülöm a 25 év alattiakat. Nem szintezek meg hasonlók, de voltam én is 20 és mások voltak a prioritásaim, mint most. Egyrészt nem szeretnék a szülője lenni, másrészt nem érdekel már a "nyüzsi", harmadrészt nem akarom, hogy miattam dobja sutba ezeket az éveket azzal, hogy elkötelezi magát, negyedrészt szexuális viszonyra sincs hajlandóságom velük (nem mintha nem vonzanánk egymást), mert mind a ketten rosszul jönnénk ki a végén. Úgy gondolom, hogy felelős vagyok magamért is, meg ha komolyan gondolom akkor a páromért is. Ha jól tudom, a Szandiék tolták ezt ott is jóval idősebb volt a férfi, a Szandi meg még tini, de mást nagyon nem tudnék sorolni aki jól jött ki ebből.

30/f

2017. júl. 1. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Úgy vettem észre, hogy minél idősebb az ember, annál kevésbé jelentős a korkülönbség, egy bizonyos korig.

Értem ez alatt azt, hogy míg mondjuk egy év alatti csecsemőknél egy-két hónap eltérés is rengeteget számít, tök máshol tart egy hét, mint egy öt hónapos. De mire óvodás-, majs iskoláskorba kerülnek, gyakorlatilag kortársak lesznek teljes mértékben, pl. egy osztályba is kerülhetnek. Gyerek- és kamaszkorban pár év különbség még sokat számíthat, huszonévesen már ez öt vagy tíz években mérhető. Harminc, de leginkább negyven felett meg sokszor már húsz év eltérés sem jelent sokat.

De mondjuk ez már nem igaz szerintem annyira hatvan felett. Mert míg egy hatvanas lehet jó erőben, friss, fiatalos, hozzá képest sok hetvenes, de leginkább nyolcvanas már inkább épül lefelé.

2017. júl. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen romantikus történet, ahol a lelkisérült, éretlen, nőgyűlölő pasi talál egy skalpvadász kislányt, aki idősebb pasival akar menőzni a barinők előtt. És 5 éve nem találtak a mostani helyett egy normálisat!
2017. júl. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azt tenyleg ennyire lehetetlen elkepzelni, hogy talaltak valami olyat a masikban, amit eddih masban nem, es tokeletes nekik?
2017. júl. 1. 10:20
 8/14 anonim ***** válasza:

Vélemények a témáról:

Azt teljesen hihető, hogy találtak valami olyat a másikban, ami másban nincs. Ez viszont nem elég ahhoz, hogy hosszútávon is működjön a kapcsolat, mert nem csak egy emberben van meg az a különleges dolog.


Azt pedig, ne haragudj, de nem hiszem el, hogy a 15 éves tini (aki vagy most megy középiskolába, vagy eddig egy évet tudott le ott) azon az érettségi szinten áll, ahol az egyetemet végzett, dolgozó 25 éves fiatalember.

Ha egy 25 éves megmaradt egy 15 éves szintjén, annak oka volt. Ha egy 15 éves annyival érettebb a koránál, hogy elmegy 25-nek is, annak később lesz meg a böjtje, mert egyszerűen úgy fogja érezni, hogy kimaradt neki a gyerekkor.


Vélemény a konkrét sztoriról:

Látom, hogy nektek mégis összejött, de ez nagyon ritka eset. Egyáltalán nem általános dolog, hogy ilyen nagy korkülönbség mellett egy évnél tovább együtt maradnak a felek.

Mindenesetre gratulálok hozzá, és örülök, hogy veletek minden okés.


21/L

2017. júl. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jézus, minden ilyen arc, mint te, azt mondja, hogy érettebb a lány a koránál...nem, te vagy alulfejlett.

Ennyi idősen én is lefeküdtem idősebb srácokkal, de már tudom, hogy menőzésből. Most 19 évesen 23 a barátom és néha nagynak érzem a korkülömbséget.

Agyalj.

2017. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#7 Abban biztos vagyok, hogy te találtál valamit abban a lányban, de ettől még nem lesz etikusabb a helyzet. Egy 15 éves lehet hihetetlenül fejlett a korához képest, de ez nem változtat a tényen, hogy még csak egy fejlődésben lévő kamasz. Ezen SEMMI nem változtat, és azon sem, hogy te meg egy érett felnőtt vagy, és valszeg akadályozod abban, hogy olyan dolgokat tapasztaljon meg, amiket a kortársai, és abban is, hogy a saját ütemében nőjön fel. Egy kamasznak imponál, ha egy felnőtt azt gondolja, hogy ő már érett a társaihoz képest, ezért, hogy fenntartsa ezt a látszatot, belemegy olyan dolgokba is, amikbe amúgy nem akarna, és lemond olyan dolgokról, amiket esetleg még élveznek, de nem illik bele a komoly, felnőttes kislány képébe.

Száz szónak is egy a vége: valszeg vele cseszel ki ezzel az egésszel.

2017. júl. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!