Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Lehet, hogy extrém kérdés, de elgondolkodtam rajta: szülnétek gyereket egy meleg barátotoknak?
Lassan 40 éves nő vagyok, 10 éve lett vége egy 10 éves kapcsolatomnak (végén házasság). Azóta semmilyen kapcsolatom nem jön össze, pár hónapnál tovább semmi sem tartott, éves óta csak szexpartnereim vannak.
Lassan kezdem feladni, hogy találok a következő 1-2 évben egy olyan normális férfit, akivel családot alapíthatok, pedig mindennél jobban vágyok egy gyerekre.
Van egy meleg barátom. 15 éve ismerjük egymást, mindent tudunk a másikról, nagyon jó barátok vagyunk. Ő 6 éve van együtt a párjával és nagyon szeretnének gyereket, ami ugye elég nehezen megoldható az esetükben. És felvetette nekem, hogy mi lenne, ha én lennék a gyerek anyja, és felváltva nevelnénk. Mármint mint akár egy elvált pár.
Először idiótaságnak tartottam, aztán egyre inkább elgondolkoztam rajta. Lehet, hogy nem lesz lehetőségem rendes családban gyereket vállalni, őket szeretem, megbízom bennük, ismerem az értékrendjüket, megbízható, jó emberek, akik nagyon szeretnék a kicsit. És nem is marakodnánk úgy, mint az elvált szülők.
Szóval egyre inkább hajlok a dologra, sokan nevelnek így gyereket, a különbség, hogy mi tudatosan vágnánk bele és ott lenne egy másik fél is.
Ti azonnal elutasítanátok, vagy lenne esély arra, hogy belemenjetek?
(undorító homofób megnyilvánulásokra nem vagyok kíváncsi)
Köszönöm
Miért perelnék el tőlem?
1, elég jó az anyagi helyzetem, van félretett pénzem és 2 lakást is kiadok, amiből akkor is jön bevétel, ha nem dolgozok. + GYED, + természetesen ők is beszállnának a költségekbe, amik a gyereketérintik.
2. Lássuk be, még "normális"esetben is elég ritka, hogy az apának ítélnek egy gyereket - főleg 3 év alatt - hát még egy meleg pár esetében?!
A hármassal értek egyet. Amit leírtál, azért az elég biztos környezetnek tűnik számomra. (15 év barátság, a másik fél esetében 6 év párkapcsolat - mindez elég jó alap gyerekneveléshez)
Úgy gondolom viszont ne mástól várd, hogy mondja meg mit tegyél, hanem dönts a saját belátásod szerint. Ha tényleg szeretnéd akkor ne félj belevágni, ha úgy érzed már csak ez hiányzik az életedből, hogy boldog legyél hát rajta. Ha később mégis bekopogna az ajtódon a szerelem egy megfelelő ember személyében, annak hogy neked gyereked van egy meleg pár közös gyerekeként nem kell, hogy gondot okozzon a későbbiekben, hiszen nyilvánvaló, hogy hasonló értékrendű párt keresel, mint amilyen te is vagy. :)
Mielőtt azért belevágtok, nagyon fontosnak tartom hogy mindent nagyon alaposan átbeszéljetek, nehogy később megromoljon a kapcsolatotok emiatt és a születendő gyerek igya meg a levét egy esetleges vitának.
Jaguar-Warrior
Köszönöm, nem jól értelmeztem, valamiért azt gondoltam csak a barátja meleg, viszont kapcsolatban van egy nővel (???) Fogalmam sincs miért gondoltam így, talán csak azért mert a környezetemben van pár ilyen.
Én továbbra is azt írom, nem szülnék, több okból sem, de amiket előttem leírtak páran azokra nem is gondoltam, a pereskedés pl. Én semmi esetre se vállalnám be.
Te beteg vagy.
Normális emberrel kell gyereket csinàltatni
Nézd, én úgy írok, hogy az általad is említett felváltva neveljük a gyereket szituációban vagyok az exemmel. De ez nem teljesen úgy működik, ahogy - szerintem - te elképzeled.
Az első évben a gyereknek 99%-ban az anyára (vagy az elsődleges gondozójára) vagy szüksége. Olyankor nincs lehetőség passzolgatásra, hogy pár nap itt, pár nap ott, mert a csecsemő számára EGY kötődési személy van, mindenki más csak másodlagos. Ez fejlődéslélektani alapvetés. A csecsemőnek ugyanis nincs még énképe, ő nem tudja magáról, hogy külön entitás, hanem egynek érzi magát az anyjával. A csecsemőnek nincs ún. tárgyállandósága, tehát neki nem lehet elmagyarázni, hogy attól, hogy nincs melletted az anyukád, attól ő még van, szeret téged, gondoskodik rólad. Egy csecsemőnél ez úgy működik, hogy ha anya nincs jelen, akkor megszűnt létezni, ami bizonyos életkorokban (a szeparációs szorongás idején) halálfélelemmel tölti el a csecsemőt/kisgyermeket.
Egy éves kortól nagyjból 2 éves korig fokozatosan zajlik az elsődleges kötődési személyről való leválás, az éntudat kialakulása. Addig - ha egészséges személyiségfejlődést szeretnél biztosítani a gyermeked számára - gyakorlatilag lehetetlen ide-oda passzolgatni, ezzel ugyanis nagyon súlyos traumának tennéd ki a gyermeked.
Még ha egy éves kortól, fokozatosan, apránként építenétek fel valamilyen kvázi-szülői kapcsolatot a meleg párral, az akkor sem lenne ugyanolyan, mint ha közös háztartásban nevelkedne a gyermek. Nekik nulláról kellene felépíteni a kapcsolatot a gyermekkel, ami soha nem lehet olyan szoros kötődés, mint az elsődleges kötődési kapcsolat.
Ebben bizony benne van az, hogy a gyerek 1 nap után már haza akar menni, a megszokott környezetébe, hogy a számára "idegen" személy nem tudja megnyugtatni, ott nem érzi magát biztonságban.
Kötődés szempontjából kicsit hasonló, hogy pl. a gyermekem kicsi kora óta szoros kapcsolatot ápol a nagyszüleivel (az én szüleimmel), sok időt töltött velük, de náluk aludni nagyon sokáig nem volt hajlandó.
Közben ugye elváltam, tehát az apukájával is rendezni kellett a kapcsolattartást, a megosztott felügyeletet. Évekbe telt, mire a gyerekem megszokta a kétlaki életet, nagyon fokozatosan. Kb. kisiskolás korára állt erre készen érzelmileg úgy, hogy addig ugye együtt, egy háztartásban nőtt fel az apjával, tehát egy már eleve szoros kapcsolatban kellett megoldani, hogy vele is lakjon. Így sem volt egyszerű!
Szóval szerintem amit kitaláltatok, az nem járható út, legalábbis nem egyszerű. Vagy kicsi kortól traumatizáljátok a gyereket és akkor - kényszerűségből - megszokja az ide-oda passzolgatást, de a személyisége sérül; vagy fokozatosan építitek fel a kapcsolatot, akkor viszont sok-sok év után lehet eljutni az elképzelt szintre, de akkor a meleg párnak nem lesz "saját" gyermeke.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!