Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek helyettesítheti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek helyettesítheti az ember párja a pszichológust/szexuálpszichológust valamilyen szinten?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy vannak lelki gondjaim. Már rengeteg ilyen jellegű gond megoldódott (a párom segítségével), viszont vannak olyan problémáim, amik rányomják a bélyegüket a szexuális életünkre, ezekkel még nem sikerült kezdeni semmit.

Írtam már ki kérdést a konkrét gondokkal kapcsolatban, a válaszok alapján a végkövetkeztetés az volt, hogy keressek fel pszichológus, vagy szexuálpszichológus szakembert, amit szeretnék is, de nincs pénzem ilyesmire sajnos.

A párom viszont nagyon szívesen beszélget velem a gondjaimról, az én problémáimat a sajátjaként kezeli, szóval őszintén érdeklődik, jókat tudunk beszélgetni, amíg kivesézzük 1-1 ilyen félelmemet vagy szorongásomat. Ahogy kérdezget, néha olyan dolgokra jövök rá, amiket előtte én se vettem észre saját magamban, vagy nem gondoltam bele.

Az ilyen jellegű beszélgetések szerintetek pótolhatják a szakemberrel való konzultálást? Így van rá esély, hogy egyszer elmúlnak a gondjaim? Vagy mindenképp szakember kéne, mert ez így valami "kuruzslás"-féle csak? Mit gondoltok? Volt már valaki hasonló helyzetben esetleg?


2017. febr. 1. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, milyen jellegű a problémad.

Természetesen segíthet benne,a megértés, az empatia, a mely és őszinte kommunikáció.

2017. febr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én pszichológusként dolgozom, és párkapcsolatom is van, és igen, mi is megbeszélünk egymás között dolgokat, de ha nekünk lennének problémáink én is szakemberhez fordulnék :) Ennek oka, hogy a pszichológusnak pont az a "szuperereje", hogy nem mondja meg a tutit (mint mondjuk egy érintett, pl. a barátod aki önkéntelenül olyat tanácsolhat, ami mint párként szerinte a javatokra válhatna, de lehet nem visz közelebb a számodra helyesnek érződő döntéshez), nem próbál befolyásolni, szavakat adni a szádba, hanem segít rávezetni, hogy mi az amit valójában szeretnél, és mik azok az akadályok, amik akadályozzák, hogy elérd ezt a célod. Emellett tud olyan technikákat tanítani, amik hasznosak lehetnek pl. a szorongás kezelésében is. Nem, a pszichológust nem tudja helyettesíteni a párod, és nem a pszichológus sem tudja a párodat. :) Mind a kettejüknek az a "dolga", hogy támogassanak egy nehéz helyzetben, de különböző utakon működnek.
2017. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen is van pszichológus.
2017. febr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Igen, valami sztk-s cucc, a szülővárosomban nincs jó híre annak, aki ezt csinálja, meg 150 km-re is vagyok hétközben a bejelentett lakhelyemtől, nem tudok hazautazni ezért :/ Az is külön bonyolult szervezés, hogy a körzeti nőgyógyászomhoz eljussak 3 havonta egyszer. :(


#2

Köszi a válaszod, a foglalkozásod tudatában még hasznosabb, csak akkor tényleg nem tudom, hogy mit tegyek. :/

2017. febr. 1. 23:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, és nem is ez a dolga.

Legalább is nekem nem tartana sokáig az a kapcsolat, ahol a párom tőlem várja el, hogy "rendbe tegyem", és megoldjam a gondjait. Ahogy azt is túl nagy tehernek érezném, ha nem tudom ezt ezek után megoldani. Már csak azért is, mert egyszerű földi halandó vagyok, akinek nincs különleges képessége.

Azt pedig nem hiszem el, hogy van olyan probléma, amire alapból egy párkapcsolat lenne a megoldás (a kielégületlenséget nem számítva), tehát csak az nem oldja meg, hogy én vagyok neki.


Az egy kapcsolatban teljesen normális, ha két fél mindent meg tud beszélni, és bármilyen intim téma vagy lelki probléma is kitárgyalásra kerülhet. Ez így jó, már csak azért is, mert ha értem, hogy a másik mit miért tesz, hogyan érez, akkor én is tudok rá úgy reagálni, hogy mindkettőnknek jó legyen. De nem jelenti azt, hogy meg is tudom oldani, vagy tudok javítani a helyzeten.

Természetesen, ami rajtam múlik, azt igyekszem megtenni.


De ezt így konkrétan kimondva sose szeretném hallani, hogy a párom azt akarja, hogy a lelki gondjait én orvosoljam, mert a szakrendelés messze van, a magán meg drága.

2017. febr. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Nem is így értettem. :D hanem ahogy írod, hogy meghallgat, elmondja a véleményét. Eddig minden problémám Megoldódott azzal, hogy jó alaposan kitárgyaltuk, és átgondoltam az ő álláspontját.

2017. febr. 2. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!