Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavarhatja vajon a barátomat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zavarhatja vajon a barátomat ez a különbség?

Figyelt kérdés

Amit leírok nem dicsekvésből írom, ne higgyétek. Az ismerőseim sem tudják az anyagi körülményeimet.

Az a helyzet hogy a barátom egy kis lakásban lakik a testvérével meg a szüleivel, nincsenek eleresztve.

Én pedig kaptam egy lakást mikor fölvettek főiskolára, otthon pedig egy nagy emeletes házunk van kerttel. Egy bátyám van, szóval a ház fele is az enyém lesz.

Lehetséges, hogy ez zavarja a barátomat? Abból a szempontból értem, hogy ő a fiú és úgymond ő szegényebb.

Engem ez sosem érdekelt nem is hoztam fel semmi hasonló témát soha, csak amiatt van a kérdés hogy bánthatja-e a dolog és kéne-e bármit tennem?


2015. dec. 13. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
ez nem nagy különbség
2015. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a szüleid hogy élnek, lényegtelen ebből a szempontból. (Nem tudom, hány évesek a szüleid, hogy már az örökségre apellálsz, de valószínűleg majd a gyereked fog örökölni inkább, mert ha csak az egyik szülőd is elél még 20-30 évig, akkor neki élethosszig tartó haszonélvezete lesz a házon, hiába lesz a tiéd meg a tesódé, nem tudtok vele mit kezdeni, mert a haszonélvezet erősebb, mint a tulajdonjog).

Magyarán van egy lakásod, amit alád raktak. Személyes tapasztalatom, hogy minden, amit a szülők adtak, egyenértékű azzal, hogy jogot formálnak rá, hogy beleszóljanak az életedbe. Azzal a lakással te nem fogsz soha úgy rendelkezni, mintha a sajátod lenne. Úgyhogy lényegében neked sincs semmid, ugyanúgy függsz a szülőktől, mint a barátod.


Az a tiéd, amiért te magad megdolgoztál.

2015. dec. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2.: Tudom hogy ezért nem én dolgoztam meg. Azért is írtam, hogy nem dicsekvés.

Nem szólnak bele abba, mit csinálok, a lakás csak az én nevemen van, nincs rajta az ő nevük, sosem szólnak bele, mit teszek, hova megyek, mit tanulok.

Tudom, hogy a s.ggem alá lett rakva, de attól még az enyém

2015. dec. 13. 14:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál és ahogy fogalmaztál én nem vagyok benne biztos h a vagyoni különbséget nem érzékelteted valahogy a barátoddal.... Ha ez így van akkor ne várj csodát.
2015. dec. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Te írtad, hogy a ház fele is a tiéd lesz... ez már önmagában is visszatetsző, mert ahhoz, hogy a tiéd legyen, a szüleidnek (mindkettőnek) el kell haláloznia. Erre építeni... elég gáz.
2015. dec. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-e vagyok, nálam az 5-ösé a pont!
2015. dec. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem nagy különbség. Engem nem zavarna
2015. dec. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 2-sel maximálisan egyetértek. Az a ház nem a tied, és ha valamikor papíron az is lesz, akkor se lesz az teljesen.

Egyébként ha valami zavarni fogja a barátodat, az valószínűleg a te furcsa felfogásod lesz. Nem dicsekvésnek szántad, persze, de szerinted rajtad kívül kinek jutna eszébe már most ilyeneken gondolkodni, hogy majd, X év múlva a tiéd lesz az a ház, amiért a szüleid dolgoztak meg?Egyébként az egyik válaszolóval egyetemben a leírásod alapján elég valószínűtlennek tartom, hogy ezt az anyagi különbséget ne érzékeltetnéd vele.

De csak hogy a kérdésre is válaszoljak, lehet, hogy zavarja, azt viszont neked kéne észrevenned, hogy így van-e. Ha zavarja, ülj le vele megbeszélni, ennyi. Ha meg nem, vagy még nem, akkor próbálj meg szerényebb lenni.

2015. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!