Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is zavar ha tájszóláso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket is zavar ha tájszólásos valaki? Mondjuk Erdélyi.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 13. 16:26
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
#6: Nyugodj le. Feszültnek tűnsz. Szóval másnak nem lehet más véleménye. Máshol okoskodj ha nem tetszik valami...köszi! Tiplizhetsz...
2015. ápr. 13. 16:49
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

Román miért cimke ? Mi köze van a románnak meg Romániának a mi Erdályünkhöz ? Semmi xd

Amúgy szerintem az nem tájszólás, kicsit összetettebb fogalom lenne...

Nekem tetszik, imádom az összes magyar dialektust

2015. ápr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
#12: Miért hol van Erdély? Nem Romániába? Ha tetszik ha nem ott van a térképen! És elég sok Román is él Erdélyben.
2015. ápr. 13. 17:13
 14/22 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar, sőt izgalmasnak tartom.
2015. ápr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ameddig megértem, hogy mit mond, addig nem zavar annyira.

Sőt, legtöbbször inkább még aranyos is.


De van két eset, ami nagyon zavar:

-Az egyik, amikor valaki nem használja az "á"-betűt és mindent a-val mond pl.: maasképp

Nem tudom, hogy hol beszélnek így, de amikor hallom, olyan érzésem van, mintha nem kapnék rendesen levegőt.


-A másik: Amikor valaki "otthon"-helyett azt mondja, hogy "otthol"

2015. ápr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Neked lehet, hogy Erdély rONIÁNIA (:D), de nekem soha :D
2015. ápr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ismerkedtem nemrég egy erdélyi lánnyal. Ne haragudjatok, de kb úgy beszélt, mint egy régi paraszt ember.

" Ugyi, oszt mír, eztet, vót " , és társai.... akárki akár mit mond, nekem ez igenis bántotta a fülem !


22/f

2015. ápr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
73%

Ti nagy "magyarok" is ugyanúgy tájszólást használtok, ritka az az ember, aki mindent úgy ejt és mond, ahogy az a nagy könyvben meg van írva.. Sőt, Magyarországon belül is többféle nyelvjárást használnak.


[link]


Hidd el a legtöbb Erdélyi választékosabban és szebben beszél, mint sok magyarországi, egyáltalán nem jellemző az " Ugyi, oszt mír, eztet, vót ", esetleg a székely bácsis viccekben fordul elő. És nem értem, hogy ezért miért kell lenézni és megkülönböztetni embereket, nekem is ugyan olyan furcsa mikor Magyarországon járok, mert egyszerűen másképp beszélnek az emberek, más szavakkal fejezik ki magukat, mégsem táposozom le az őket, van bennem ennyi tartás. De ha téged ennyire zavar, hogy az a maréknyi ember aki még beszéli a magyar nyelvet nem pont úgy teszi ahogy te /nem mintha az lenne a tökéletes/ és még be is szólsz nekik mikor válaszolnak, akkor az csakis téged minősít.. Én hallgatnék a helyedben ;)

2015. ápr. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar a tájszólás, ha meg lehet érteni, mit mond.


Ami zavar a beszédben, az ilyen plázapi.. gügyögés - puszcsi, telcsi, köszcsi, barinő, csiripöri stb.

2015. ápr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
61%

" Neked lehet, hogy Erdély rONIÁNIA (:D), de nekem soha :D"

Nem csak neki Románia, hanem a világ minden térképe szerint. Az hogy te mit szeretnél, az nem számít.

2015. ápr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!