Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is zavar ha tájszóláso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket is zavar ha tájszólásos valaki? Mondjuk Erdélyi.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 13. 16:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%

Nem!

Tetszik!

Minden nyelvjárás tájszólás!

2015. ápr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%
Én imádnám
2015. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Akkor neked ízlésficamod van ha ez tetszik.
2015. ápr. 13. 16:29
 4/22 anonim ***** válasza:
16%

Néha.

A vóttam, nyócc, kertbű és hasonlókat is nevezhetjük tájszólásnak. Ezek nagyon irritálnak.

Mivel én is használom a kellesz kifejezést a kell majd helyett, tehát nem beszélek tökéletesen, így nagyon megszólni sem akarok másokat.

Az ilyen mink, tik szavak még elcsúsznak. A pityókával sincs bajom:)

2015. ápr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%
A mink, tik, lakol, kapol, suk-sük, nákozás és társai baromi égők. Szóval nekem nem jön be.
2015. ápr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%
Te meg egy ostoba korlatolt ember vagy, ha masok beszedmodja zavar. Kivancsi lennek te mennyire 'szepen' beszelsz magyarul, ha mar igy lenezed azt, aki kicsit is maskepp ejti a szavakat.
2015. ápr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
24%
Azért megnézném mit szólnátok hozzá, hogy akivel bementek a mekibe és ő két rend szalmapityókát kérne.
2015. ápr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
9%
# 6. Mi van? Beleléptek a lelkivilágodba?
2015. ápr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%
#6 vagyok. Nem, nem leptek bele, de az ostobakat nem birom.
2015. ápr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%

Engem kifejezetten irritál a tájszólás. Az erdélyi azt nem tudom, milyen, én vajdaságból jöttem, ott aztán nagyon tudják tolni. Eleve az, ha belekevernek mindenféle szerb szavakat. Az a legalja. De ha a magyar anyanyelvű a nyelvtani szabályoknak nem megfelelően beszél (a suk-sük, nák-nék, stb), meg az ilyen ö-zés az nekem nagyon bántja a fülem. Hallottam még párszor pár tájszólást, nagyon e-zős meg ilyesmi, az se tetszett jobban.


Nem szólok be senkinek emiatt, igyekszem kizárni a tudatomból beszélgetés közben, ha olyan van, de ez nálam ugyanolyan, mintha valaki pösze vagy raccsol (van ilyen ismerősöm is)- nem tehet róla, nem ő választotta, nem zavar a kommunikációban, egyszerűen csak bántja a fülem. Erről meg én nem tehetek, sajnálom.

2015. ápr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!