Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mensi 5. napján meg a 6. on amikor már csak ilyen barnás folyás van, mennyi a terhesség esélye?
Van esélye.
Ki akarod próbálni? Nem baj, ha gyerek lesz belőle?
Kedves Ifjú Hölgy! Egy kicsit tájékozatlannak tűnsz, ami a fogantatás folyamatát illeti, ezért röviden írok néhány gondolatot!
A női nemi működés ciklikus jellegű, de ezt biztosan Te is tudod.
- Egy ciklus átlagosan 28 napig tart, és a menstruációval végződik (persze csak ha nem esik az ember közben teherbe).
- A menstruációt követően egy bizonyos (FSH nevű) hormon kezd termelődni a szervezetben, melynek szintje napról napra emelkedik és ez segíti elő, hogy megtermékenyülésre alkalmas petesejt jöjjön létre a petefészekben.
- A ciklus közepe felé azaz a 14 nap környékén újabb hormonális változások következtében az érett petesejt a petefészekből kilökődik és a petevezetékbe kerül, ahonnan elindul a méh irányába.
- Ettől a pillanattól kezdve van a „rendszerben” megtermékenyülésre alkalmas petesejt, tehát „elvileg” ekkortól lehet csak teherbe esni! Hangsúlyozom, hogy elvileg!
- A petesejt mindössze kb. 24 órán keresztül életképes tehát ennyi idő áll rendelkezésére, hogy megtermékenyüljön. A hímivarsejtek viszont kb 72 óráig bírják, tehát a peteérést megelőző három napon belüli aktus, a peteérés napján történt aktus és még az azt követő napon történt közösülés eredményezhet jó eséllyel terhességet. Igen, egy ciklus során kb. 5 nap az amikor teherbe lehet esni!
Persze megint csak hangsúlyozom, hogy ez a „Fő szabály”!
- Ezt a tényt figyelembe véve ki lehet(ne) jelenteni, hogy a védekezés szempontjából leginkább "biztonságos" időszak a peteérést követően 2 nappal kezdődik és a következő menstruációig tart. Ilyenkor a legkisebb a megtermékenyülés esélye. Megint csak leírom ELVILEG!
És akkor itt a kivétel szabály:
- A ciklus bármelyik napján teherbe lehet esni, tehát teherbeesés szempontjából nincs 100%-osan védett időszak! A ciklus során bármikor előfordulhat úgynevezett extra ovuláció, azaz egy extra, vagy soron kívüli peteérés is. Ezt kiválthatja akár egy orgazmus is! Ezért – bár nem jellemző – de még a menstruációs ciklus alatt is történhet teherbe esés.
- Sőt szintén ritkán, de egy ciklusban több peteérés is előfordulhat!
Tehát a számolgatós módszer (naptármódszer) nagyon bizonytalan védekezési megoldás, inkább csak arra való, hogy ha gyermeket szeretnénk, akkor kiszámolhassuk mely napokon nagyobb az esélyünk a teherbe esésre!
Azt javaslom ha nem kívánt terhességet szeretnél elkerülni, akkor elő azzal a „gumival”, mely még az esetleges fertőzésekkel szemben is védelmet nyújt!
Ja, és még a megszakított közösülést sem javaslom, mert (ha egyáltalán képes is rá a pasi, hogy időben kivegye) a hímvesszőből távozó „előváladék”, azaz az izgalom hatására termelődő és az ejakulációt megelőzően ürülő folyadék is tartalmazhat életképes spermiumokat, ami akár a megtermékenyítéshez is elegendő lehet!
Ha van még kérdésed állok rendelkezésedre! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!