Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A pasiknak miért van mellbimbó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A pasiknak miért van mellbimbójuk? :S:O

Figyelt kérdés
Azt értem,hogy a nőknek miért...,de hogy a pasiknak mi szükségük rá...:/ Dísz?vagy mi?:)
2009. nov. 7. 22:54
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
31%
És teneked miért nincs agyad? Na ez a 3 milkás kérdés, anyukám...
2009. nov. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
95%

Mert az embrió neme bár eldől az elején, mégis az alap mindkét nemnél ugyanaz és ez később kezd el változni. Ennek igazi oka az, hogy a természet a kromoszómákon található információval "próbál takarékoskodni".


[link]

Itt egy cikk ez válaszol rá. Csak idézek belőle:


Ennek magyarázata az, hogy férfi és nő jobban hasonlít egymásra, mint azt gondolnánk. Az ember fogantatása során az anyai petesejt és az apai hímivarsejt találkozik és olvad össze. Genetikailag azonos szerkezetű információt hordoz mindkét sejttípus: 23 kromoszómát, melyek közül a petesejtben az egyik mindig X (női ivari kromoszóma), míg a hímivarsejt ugyanakkora eséllyel szállíthat X vagy Y (férfi nemi kromoszóma) kromoszómát.


A hímivarsejt X vagy Y kromoszómatartalma dönti el, hogy a születendő gyermek milyen nemű lesz. A maradék 22 kromoszóma a testi tulajdonságokat határozza meg, és tökéletesen független a nemtől. Így tehát férfiaknál-nőknél egyaránt kialakul az orr, a fül, a hasnyálmirigy, a térdkalács, vagyis minden egyes szerv, köztük természetesen a mellbimbó is. Sőt, a tejmirigyek is jelen vannak minden férfi mellbimbója alatt, csak éppen szerencsés esetben soha nem termelnek tejet.


És bármennyire különbözőnek tűnik is egy felnőtt férfi és nő nemi szerve, valójában ugyanazon képletekből fejlődött ki mindkettő. Hosszadalmas volna most itt leírni az embrionális nemi fejlődés részleteit, a lényeg, hogy kizárólag a nemi kromoszómák hatására termelődő hormonok, szabályozó molekulák hatására válik szét a fiúk és lányok nemi fejlődése. Analóg szervek: a here és a petefészek; a pénisz és a csikló + kisajkak együtt; a herezacskó és a nagyajkak.


A mellel is ugyanez a helyzet. A 22 testi kromoszóma (melyekből a petesejt és a hímivarsejt összeolvadása után dupla példány lesz jelen összes testi sejtünkben plusz a két nemi kromoszóma /egy apai, egy anyai/, így összesen 46) kvázi megtervezi mellünket, mellbimbóval, tejmirigyekkel együtt, majd a kivitelezésbe már a nemi kromoszómáknak is van beleszólása. Női hormonok hatására idővel növekedni kezd a mell, gyarapodik a mirigyállomány, átalakul a bimbó szerkezete. Terhességi és szoptatási (laktációs) hormonok hatására a tejtermelés is megkezdődik. Férfiaknál természetesen erről szó sincs, ha az ő mellük változik, az a legtöbbször nem tréfadolog, és ilyenkor ajánlott sürgősen orvoshoz fordulni.

2009. nov. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
28%
Mi az hogy dísz,te nyomorék? Az ember melyik testrészét nevezik dísznek?
2009. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
92%

Kelemen Anna erre azt válaszolta anno a Buzera c. műsorban, hogy hát azé', hogy ott is lehessen a ffiakat izgatni...

:D

2009. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

22:58[23:28] Igen,hülye kérdés volt,de kíváncsi voltam mekkora az isten állatkertje..de már látom..:)

00:18 Nem mondok inkább semmit..:)

00:24 Hát már mindegy,hogy jó helyen tettem-e fel:D Egyébként köszii Neked is a választ;)

02:52 Erről hallottam már,biztosan sokan élvezik,hogy rádiónak nézik őket..:)

02:53 Hajrá!Sok sikert!;):D

09:22 Ha már ilyen flegma styleba nyomod,akkor tegyem énis azt?!:) Inkább nem...:) Egyébként azért nincs agyam,mert gondoltam lehetnél a példaképem,összeillenénk,te a pasiknál vagy szerencsétlen hülyegyerek,én meg a nőknél,VISZONT! Én felvállalom,apukám.....:)

13:43 Nyomorék az,aki a világrahozott édesem,na Ő tuti az,ne nyomorékozz,nem bántassz meg vele...:)


Többieknek köszönöm a normális válaszokat!:))

2009. nov. 8. 23:16
 26/35 anonim ***** válasza:
56%
Továbbra is fenntartom,hogy nyomorék vagy,mert egyetlen emberi testrészről sem tudok,mely díszként funkcionálna.Anyám tudtommal nem nyomorék,de a kedvedért megkérdezem tőle,hogy megbizonyosodjak az állításodról.De ettől függetlenül sokkal nagyobb esélyt látok arra,hogy egy 13 éves személyiségi zavarokkal küszködö retardált vagy,akinek nem tetszik,ha helyrerakják a fogalmi zavarjait,és kislányos zavarában köpköd kígyót-békát.Na ha megkérdeztem anyukámat,hogy nyomorék-e,akkor értesítelek a fejleményekről.Addig meg menj el könyvtárba,és pár biológia könyvet nyálazzál át,mert az internetet nem tudod értelmes dolgokra használni,csak a csöcsöket dísznek aposztrofálni.
2009. nov. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Kezdjük ott,hogy 18 éves vagyok és poénképp tettem fel a kérdést,viszont..ha 13 éves lennék,te lennél a "nyomorék" és szánalmas,mert leállsz egy 13 évessel vitatkozni...:D

Annyira sajnálom az ilyen embereket,vérkomolyan veszed ezt a dolgot,mintha az életed múlna rajta,épp ezért nevetek rajtad :)) Ez van,ezt kell szeretni,pont a te véleményed nem érdekel,csak röhögök rajtad:D

De köszi,hogy ismételten megmutattad "felnőtt" énedet,jót mosolyogtam rajta:))

2009. nov. 9. 20:13
 28/35 A kérdező kommentje:

Jah..."röhögök-nevetek rajtad,mosolygok rajta" kössél bele ebbe is,látom nagyon unod az életedet,nincs nőd,hogy ennyire ingerült vagy,vagy miújság?:D

Érdekes..,a válaszolók 90%-a tudott értelmesen válaszolni,te pedig gyerekes módon nyomorékozol,gratulálok;)

2009. nov. 9. 20:16
 29/35 anonim ***** válasza:
35%
Fúúú de jó vagy kiscsillag,most nagyon elszégyelltem magamat.És most akkor annak van igaza,aki utoljára szól be a másiknak?Nyomorék.
2009. nov. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

ÚRISTEN:DDD

Édesem...,senki nem kérte,hogy szégyelld el magad,de ismét mosolygok rajtad,mert itt vagy..:))))

Mivel én vagyok a kérdező,nyugodtan reagálhatok a butaságaidra,de az,hogy Te ide visszajársz...,hát nem is tudom:)

Fejezzük be kérlek,tudod mit?Mégis csak NEKED VOLT IGAZAD,egy nyomorék vagyok,mert feltettem poénképp egy kérdést,te pedig pszichopata módon válaszoltál rá,de Te istencsászár vagy!!!!!! Okos enged,szamár szenved,de vegyük úgy,hogy Te engedtél,így méghatalmasabb leszel mindenki szemében!:)

Gratulálok!Köszönöm,hogy megmosolyogtattál messziről sugárzó "felnőtt" gondolkodásoddal!

(K) :)

2009. nov. 10. 20:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!