Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni szégyenlősség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni szégyenlősség ellen?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 09:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ha valaki szégyenlős az azér van, mert fél a visszautasitástól, vagy már rossz tapasztalatai vannak, csalódások.. Talán, ez amivel javitható, ha túl fiatal vagy még akkor majd az idő megoldja, ha pedig már nem akkor meg kellene próbálnod növelni az önbizalmad... És majd előbb utobb túl leszel ezen. Dsy
2009. szept. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Elfogadod, hogy az vagy, és kidolgozol egy olyan viselkedést, amiben ez nem jelenik meg hátrányosan!
2009. szept. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Elfogadni? Semmi esetre sem. Le kell küzdeni a gátlásokat, mert úgy lehet teljes életet élni.
2009. szept. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó hozzászóló!

Igazad van, tényleg ne fogadjuk el! Azt se fogadd el, ha mondjuk cigány vagy! Sőt, ha azt mondom nem vagyok cigány, akkor nem is leszek az! Mégjobb: Küzdök az ellen, hogy cigány vagyok!!


Dilettáns vagy, aki lepontozza a hozzáértőt.

A szégyenlősség egy emberi tuladjonság, a személyiséged egy adott területének egy típusa. Ez azt jelenti, hogy váratlan helyzetekben az ember tüneteket produkál, pl. elpirul, izzad a tenyere, remeg a hangja, viszket a tarkója, bármi!

De ez örökké így lesz! Ha sikerül is úrrá lenned rajta, hogy nem vakarod meg a viszkető tarkódat, tudatosan figyelsz hogy ne vékonyodjon annyira a hangod, stb. akkor sem tűnik el! Minél több olyan helyzetbe mész bele, ami zavarba hoz, akkor megtanulhatod, hogy kontrollálhatod ezeket, és egy idő után már nem fognak zavarni, mert nem veszik észre rajtad, és nem zavar az interakciókban, és kipipálhatsz mondjuk 17 területet, amin már nem kell izgulnod!

De amint új helyzetbe kerülsz, ugyanúgy megfeszülsz, és ebben a helyzetben is gyakorolnod kell, amíg nem jösz zavarba!

Mondja valaki, ha nem így van, pontozzon le aki szégyenlős mint Én magam, hogy nem így van!!!

2009. szept. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Próbálkozz nudista stranddal, sokat segít a tested elfogadásában, gyakorolhatod a dolgot semleges terepen, nem a hapsiddal/nőddel kell bénáznod. Ha megszokod a tested meztelenségét (mert ez csak megszokás kérdése), akkor egy esetleges szerelmi együttlét alkalmával tudsz majd a másikra is koncentrálni, nem azzal bénázzol, hogy magadra figyelsz, és a saját értelmetlen szeméremérzeteddel küzdessz.
2009. szept. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ez nagyon buta példa. Cigánynak születik valaki, de szégyellősnek nem. Mindenki ugyanúgy kezdi és a későbbi körülmények miatt lesz valaki szégyellős.


Én is voltam az és leküzdöttem. Nincs semmi félelmem, ami gátol a boldog életben.

2009. szept. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A probléma gyökere, hogy valaki nem fogadja el magát teljesen. Amint ez megtörtént, már nem szégyellős.
2009. szept. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

le kell kűzdeni.legjobb,ha olyan helyzetekbe mész bele mint pl üvegezés,felelsz vagy mersz.persze haverokkal,barátokkal.számíts rá,hogy rohadtúl megszivatnak,de segíteni fog.vagy csak egy jó barátoddal,lehetőleg legyen ellenkező nemű,és kettesben játszátok ezt.én is iszonyatosan szégyenlős vagyok,pedig soha nem volt olyan eset ami miatt kellene,hogy az legyek.ráadásúl a barátaim akikkeleddig "úgy" voltam mindenki nagyon nagyon megvolt elégedve,mégis gátlásoso irulós pirilós szégyenlős kislány vagyok

20/L

2009. szept. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Tényleg van olyan ember, akinek ez a természete része. Na ő nem tudja leküzdeni, meg túllépni rajta, max megtanulja kezelni és hozzászokik. De nem múlik el.

Persze ha valakinek csak rossz tapasztalatai vannak, de alapból nem ilyen, az le tudja küzdeni.

2009. szept. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Tehát lehet születni szégyenlősnek.
2009. szept. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!