Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyek azok a szempontok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyek azok a szempontok párválasztásnál, ami miatt nem szólják meg az embert?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés azért merült fel bennem, mert gyakorlatilag bárki bármit le mer írni elvárásként, már mindenféle felszínes embernek le van hordva.


Csak pár példa:


Diploma - Beképzelt idióta, aki ezt várja.

Szépség - Felszínes, nem a külső számít

Humor - Szintén "nem ezen kellene múljon"

Ész - Mert csak az Einsteineknek lehet párjuk

Agyagiak (gondolok itt arra az esetre, ahol nem kihasználásról, hanem arról van szó, hogy önmagát képes legyen eltartani az illető) - szemét pénzleső.



Na most ezek után felmerült bennem a kérdés, hogy akkor mégis mi az, amit el szabad várni szerintetek? Elhiszem, hogy az érzések a legfontosabbak, ez vitathatatlan, na de valami alapján csak meg kell ismerni és szóba kell állni a partnerrel.


Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2013. jan. 16. 12:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Anyagiaknál mondjuk olyasmire is céloztam, hogy valakiben a szándék sincs meg, hogy önmagát eltartsa. Sajnos női és férfi részről is akadnak ilyenek. Én ezt képtelen lennék tolerálni. Nem lennék hajlandó senkit eltartani és őszintén szólva el sem bírnám viselni, hogy másra legyek utalva. Ezt például egy logikus dolognak gondolom, a többi pedig a te nézőpontod is mutatja mennyire szubjektív megítélés alá esik, mégis annyira lenézően nyilatkoznak az emberek.
2013. jan. 16. 13:13
 12/17 anonim ***** válasza:

Aki beleköt az ilyen kifogásokba, az híján van ezen tulajdonságok közül valamelyiknek. Szerintem nem irreálisak az elvárásaid, csak mivel a mögöttes tartalmat kéne látni a jelölteknek, ez mind úgy tűnik a tökéletes férfi hajszolása történne.

Had segítsek lefordítani, amit írtál, hogy mi, férfiak is megértsük:

- diploma: választékos beszéd, alapvető műveltség, el lehessen beszélne vele mindenről

- szépség: legyen kisugárzása, legyen magabiztos és egy fokkal szebb az ördögnél

- humor: ne a vicces könyv bemagolásával próbálja bizonyítani mennyire humoros, hanem adott helyzetben (társaságban, kettesben) tudjon frappáns választ adni vagy mosolyt csaljon az arcomra

ész: tudjon viselkedni társaságban, meg lehessen vele jelenni mindenhol, tudjon az élethelyzetekhez alkalmazkodni - komoly és határozott tudjon lenni

anyagiak: ezt jól írtad, a lényeg, hogy képes legyen önellátásra, befizetni a számláit, legyen célja jobbá tenni az életét megtakarítással és okos pénzügyi gondolkodással (ez keresettől független)


Persze sokakat már leoltottak nők és emiatt az ilyen elvárásokra érzékenyebben reagálnak, de teljesen természetes elvárásaid vannak a férfiakkal szemben.

28F

2013. jan. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 The Other ***** válasza:

Szerintem az természetes, hogy mindenkinek vannak szempontjai (aki azt mondja, hogy hazudok, azoknak üzenném, hogy akkor nem lenne ennyi egyedülálló ember a világon).


Az a nem mindegy, hogy az ember mennyire és hogyan hozza a külvilág tudomására ezeket az elvárásokat. Az egyszerű megfogalmazásokat könnyű félreérteni: például a "legyen okos" leírva valakinek azt jelenti, hogy minimum 140-es IQ és akadémikus, míg lehet, hogy az "elvárás" annyit takar mindössze, hogy meg legyen a magához való esze.

Ha pedig valaki elkezdi részletezni a paramétereket, akkor pedig az a baj, hogy a 10 oldalas listát látva mindenki elszörnyed, hogy hűűű micsoda válogatósság van itt kérem szépen, holott lehet, hogy az elvárások 90%-a teljesen hétköznapi.


Szóval, az a legjobb, ha nem hangoztatod ezeket az elvárásokat, hanem megtartod magadnak, és majd úgy választasz. Illetve az is fontos, hogy a saját elvárásaidat is rugalmasan kezeld, például ha betoppan neked a szőke herceg fehér lovon, akkor ne hajtsd el amiatt, mert barna a szeme és nem kék...


Így 3 előnyöd is lesz:

1. Nem tartanak egoista, válogatós, elszállt p*csának, aki azt hiszi, hogy királylány.

2. Több jelentkező közül tudsz választani és lehet, hogy az igazi nem is felel meg a lista minden pontjának, de olyanokat tud, amikkel bőven kárpótol ezért.

3. Sok kellemetlen helyzetet is elkerülhetsz. Ha például egy srácot azért küldesz el, mert egy link, munkakerülő ami a listán a "nem keres elég jól pontot jelenti" akkor könnyen megkaphatod tőle az "anyagias liba" jelzőt, míg ha nem hangoztattad előzőleg ezt, akkor bármilyen szalonképes indokkal is elküldheted ("nincs szikra"). Továbbá, elkerülheted azt a ciki helyzetet is, hogy pl. évekig hangoztatod, hogy csak 180 feletti, szőke hapsikkal állsz szóba, majd összejössz egy 170 magas barna sráccal és a barátnők ezzel fognak cukkolni fél évig.


Szóval, legyenek elvárásaid, de inkább tartsd magadban illetve csak a nagyon minimálisakat hangoztasd (pl. életkor, de ezt se úgy, hogy csak 25-30 és mondjuk a 24 évesek kiestek).

2013. jan. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)


Ezek nem az én elvárásaim,nekem van párom, innen szemezgettem :) Mások válaszaiból :)

2013. jan. 16. 13:40
 15/17 A kérdező kommentje:

Amúgy honnan a fenéből tudja mindenki, hogy nő vagyok?


Mindig férfinek szoktak nézni :D

2013. jan. 16. 13:50
 16/17 anonim ***** válasza:

Megfogalmazás miatt.

28F

2013. jan. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ezt bóknak veszem :D
2013. jan. 17. 08:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!