Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Le lehet szokni a hazudozásról?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Le lehet szokni a hazudozásról?

Figyelt kérdés
Nem kifejezetten csak párkapcsolatban, de mondjuk ott is. Az a baj, h most már észre se veszem, h hazudok, csuklóból jön. Az indokok persze mindig ugyanazok: vagy mást akarok megóvni az igazságtól, vagy magamat védem. Rossz szándék sosem vezérel, megtéveszteni senkit nem akarok, de néha így az egyszerűbb. Pedig nem vagyok egy nagy színész, de ez eléggé "megy". Mekkora hiba ez? És hogyan lehet erről "leszokni"?
2011. dec. 9. 17:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

De várjál már, akkor most te mondasz ellent magadnak. Először azt mondod, hogy ezen ha akarnék, se tudnék változtatni (ami persze hülyeség, a saját változások az adott emberen múlnak), aztán a végén meg azt, h próbáljak ne hazudni, majd talán megváltozok.


De ezt félretéve: én értem, amit mondasz, de ha azt hiszed, nem fogom fel a hazugságaim súlyát, akkor tévedsz. Nekem sem tetszik ez a helyzet, irtó rossz érzés mindig, és én változtatni akarok, de ez nem ilyen könnyű. Az ember nem zúdíthatja minden baját/érzését másokra, és nem is kéne, hogy tudják minden gondolatát, ez nem így megy. És nem fair a másikkal szemben sem, de néha mérlegelni kell... Persze az is lehet, h csak kifogásokat keresek, mit tudom én.

2011. dec. 9. 19:19
 12/18 anonim ***** válasza:

Ez a másik, amiből le se tagadhatnád, hogy nő vagy: egyet mondok addig csavarod míg más lesz belőle.


1. nem tudsz rajta változtatni, ez a jellemed egy része, a jellemet (pszichológiai meghat.) nem lehet megváltozatni, max elfolytani tudod, megváltoztatni nem. Ha elnyomod, attól még ott lesz és újra elő fog törni krizishelyzetben.

2. az 1.-ből jön, hogy megpróbálhatsz nem hazudni (elfolytod) ezzel védve másokat, pl olyanokat, akik közel álnak hozzád

3. Az olyan jellegü csalódás, mint amit leírtam (trauma) kiválthatja belőled az ellenkezőjét. (igen, tudat a alatti, megcsinálja, amit te nem tudsz). Hidd el, ha megtörténik írtózni fogsz attól, hogy egyetlen apró hazugságot is kiejts a szádon.


Te nem leszokni akarsz, ha azt akarnád akkor nem itt tennéd fel a kérdésed, hanme erőt vennél magadon és nem hazudnál. Te visszaigazolásra vársz és megértésre, mint a legtöbb nő. Mégpedig aziránt, hogy, amit csinálsz az természetes és nem kell bűntudatot érezned miatta. Amit mondtam, azért nem fogadod el, mert tanács volt. Ha azt mondtam volna, hogy "megértelek, szörnyű lehet neked, de erős vagy és megoldod" már rég egymást öleltök volna keblünkre, hogy milyen jó nekünk. A tanácsokat meg a nők elhárítják, ahogy te is tetted és itt értetlenkedsz inkább. :)

2011. dec. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

az az igazság, h kicsit most melléfogtál...van némi igazság abban, amit mondtál (az általánosítást még mindig utálom), de ott rontottad el, h azt írtad, visszaigazolásra és megértésre vágyom. na EZ az, ami nem igaz. én nem várom, h bárki is mondja, h jó, amit teszek, ez a helyes, azért is írtam ki, h kapjak tanácsot, hátha volt valaki hasonló helyzetben és elmondja, h ez tök normális, van belőle kiút és ad jótanácsokat. vagy valami ilyesmi. és neee akard már bebeszélni nekem, h értetlenkedem, és mekkora egyszerű lény vagyok, h ölelésre vágyom és blablablablabla, ezek a témák untatnak, szóval rossz próbálkozás.


jó, azért volt pozitívum is, 1. pontban annyiban egyetértek, h magát a jellemet nem lehet megváltoztatni - de az akkor is nagy hülyeség, amire te érted, h a nők mekkora hazugok. hagyd ezt abba, mert hiába írsz részben értelmes dolgokat, komolyan mondom, ökölbe szorul a kezem. pedig sikerült az agresszivitásról is leszoknom, hiába van "belémkódolva". 2. pont: elfojt, nem elfolyt. igen, kicsinyes vagyok, ezt is ródd fel nekem.

3. pont: gondolom, h igaz, még nem éltem át ilyet, tehát ez ügyben még nincs tapasztalatom.


de kérlek, KÉRLEK ne itt bizonyítsd be, h te mennyire okos vagy, okosabb az egyszerű nőknél...az a szó, amit legjobban utálok, az az, h tipikus. hogy lehet, h hiába mond bárki bármit, én még soha nem általánosítottam semmilyen ügyben egyik pasira nézve se?

2011. dec. 9. 20:16
 14/18 anonim ***** válasza:

"én még soha nem általánosítottam semmilyen ügyben egyik pasira nézve se?"


Kétlem, hogy soha nem általánosítottál, elég nagy szavak ezek, gondolom te is sejted. Azért elgondolkozhatnál. Ha tegyük fel nem csak ilyen nőellenes szöveg lenne, akkor se tudnék csak rádszabot választ adni, mert ugye mit tudok rólad vagy mit tud itt bárki is rólad, hogy megértse a helyzeted? Semmit. Azon kívül, hogy leírtad a problémád 3 sorban. Mivel személyes véleményem rólad nincs, miből induljon ki itt bárki más is, ha nem általánosításból?


Mellesleg ez tény és való, hogy a nőkből folyik a hazugság, mint a vízfolyás, de ezt nem kezdeném el ecsetelni. Elég hosszadalmas és csak annyit mondok nem légből kapott.


Ha nincs önkritikád arról nem én tehetek. Akinek ökölbe kellene szorulni a keze az esetleg én lehetnék, mert itt pazarlom valakire az időmet, akit nem is ismerek, hogy segítsek neki, aki mindezt úgy hálálja meg, hogy nekem ugrik és azt mondja ne okoskodjak. Drága, (nem azt mondom, hogy így van) de ha valaki egyszer okosabb nálad és tudja a megoldást, mert már van tapasztalata hasonló szituációból és ezt megosztja veled, úgy hogy még te kérted a segítséget, akkor hadd ne mondjam, hogy elég pofátlanság ezek után még lehurrogni. Nem gondolod? Bocs, de ez is tipikus női szokás, ha az ember segíteni akar, még a végén ő lesz a bűnbak. :)

2011. dec. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
tudod mit? igazad van. fogok én itt tök ismeretlenekkel vitatkozni, persze. igazad van, úgyis ezt akartad hallani. elégedett lehetsz.
2011. dec. 9. 22:43
 16/18 anonim ***** válasza:
Szánalmas vagy. Megérdemled, hogy hazugságban élj.
2011. dec. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Így van.
2011. dec. 10. 14:19
 18/18 BlackSword ***** válasza:

Figyelj kérdező!!!


Ez egyáltalán nem jó, bár van belőle kiút... De mindig az egyenes a legrövidebb és legegyszerűbb út... Ha valaki megkérdezi, hogy hogy vagy, feltehetőleg azért teszi, mert érdekli... Azzal, hogy meg akarsz védeni másokat, pedig felesleges takaróznod, mivel, ha nem érdekelné, nem kérdezné meg... Másrészt a bizalom egy olyan dolog, amit az ember csak egyszer veszíthet el... És hidd el, minden hazugság ki fog derülni előbb, vagy utóbb... És akkor sokkal jobban megbántod azokat, akik bíztak benned és szerettek... Arról már nem is beszélve, hogy el is veszíted őket... És a végén egyedül maradsz... Sokkal rosszabb, mint néhány barát aggódó arcát látni, ha azok az arcok már megvetést sugároznak feléd teljesen érthetően...

2011. dec. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!