Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Furcsán fog hangzani, de ver...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Furcsán fog hangzani, de ver a barátnőm. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Bármilyen kisebb dolog miatt feldühödik, és akkor ököllel üti a gyomromat, ha elkapom a kezét, akkor rugdos, egyébként dobál mindennel (komolyan mindennel), ami a keze ügyébe kerül.


Volt, hogy a telefonját vágta hozzám, ami olyan szerencsétlenül ütötte meg az arcomat, hogy a járomcsontom eltört.


Viszont elhagyni sem szeretném, mert depressziós. Az édesanyja 2 és fél éve halt meg, azelőtt fél évvel kezdtünk el járni. Az első egy év még rendben volt, de aztán a depresszió jeleit láttuk rajta édesapjával, így elvittük pszichológushoz, akihez azóta is jár. Gyógyszereket szed azóta is.


Bízom abban, hogy az első 1 év még "visszatérhet". Szerettem azt a lányt, ezért nem szeretném őt most sem elhagyni. Van, amikor napokig olyan, mint régen, érezteti velem, hogy szeret, aztán hirtelen megőrül, és...


A pszichológus nem tud semmi biztatót mondani. Ti tudtok valamit, esetleg valakit ajánlani?


Nagyon köszönöm!


Én 27/F, ő 24/N


2011. aug. 10. 14:24
1 2
 11/16 .Daniel. ***** válasza:
Haver tisztellek a kitartásodért viszont el kell mondjam hogy papucs vagy. Csak egy ötlet: nem lehet hogy az antidepresszáns mellékhatása ez az agresszió? Minden esetre ha nem akarod elhagyni akkor osztom az egyik hozzászóló véleményét miszerint le kell fognod. De szerintem ha nem tombolhatja ki magát a feszültség csak nőni fog. Segíts neki feldolgozni az anyja halálát de közbe ne add el a nyugalmat és a boldogságot ennek fejében. Pont ma olvastam egy mondást ami ide vág: Áruló az aki ott int búcsút ahol az út sötétté válik. Viszont ebben a helyzetben szerintem ez nem lenne árulás. Még kipróbálnék pár ötletet és tanácsot amit innen adnak aztán ha nem válik be akkor szóljatok le de nekem fontosabb a boldogságom és nyugalmam(na meg a testi épségem). Remélem segítettem.
2011. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Tényleg azt próbáld meg, amit az egyik válaszadó írt: úgy fogd le, hogy szorosan öleld magadhoz.

És amikor lenyugszik beszéld meg vele, hogy ezt így nem fogod hosszútávon bírni.

2011. aug. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha jól értem,akkor már 3 éve együtt vagytok,és ebből csak 1 év volt,amikor minden rendben volt. Nem fogsz tudni rajta segíteni.Én is próbáltam valakin segíteni 2évig,de nem sikerült.Végül kaptam a fenyegetőzéseket(hogy öngyilkos lesz stb).Volt,hogy az éjjel közepén utaztam hidegben,stb hogy megállítsam.És csak fenyegetőzés volt nem több.Aztán kihasználtság.Azt hittem tudok segíteni,de nem sikerült. Sajnos a mentális betegek gyógyulása nem a gyógyszerektől és a terápiáktól függ,hanem saját maguktól.Ha nem képesek változtatni,akkor csak ideig-óráig megoldás a gyógyszer vagy a pszichológus.Épp ezért mentális betegek,mert nincs meg hozzá a kellő érzelmi és értelmi inteligenciájuk ahhoz,hogy egyedül megoldják a problémáikat!

Szerintem jobban jársz ha búcsút intesz neki,még mielőtt ő is elkezd átmenni fenyegetőzésekbe és akkor már zsarolni fog,plusz bűntudatot fog benned kelteni és már csak muszájból és sajnálatból leszel vele...

Hogy ezt megelőzd,jobb ha minél előbb szakítasz vele. Tudod,ha ő most jobban is lenne,mindig ott lenne benned a félelem, hogy mikor fog újból visszatérni a régi rossz énje,mikor lesznek újra dührohamai vagy mikor lesz mégrosszabb a viselkedése.

Ezt akarod?

Állandó félelemben akarsz mellette lenni?

Mi lesz később?

Nincs arra garancia,hogy ha most jobban lesz,akkor később nem fog kitörni ismét...

Gondolom nem szívesen alapítanál most jelenleg vele családot...Az elkövetkezendő 1-2évben pedig nagy felelősségtelenség lenne gyereket vállalni vele.Szóval gondolj erre is!

2011. aug. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Igaz, de egy évig normális volt és valószínűleg előtte is.

Ami azért még jelenthet reményt.

Ne hagyjátok egyedül. Meg kellene oldani, hogy kimozduljon otthonról néha. Zenét szeret hallgatni? Esetleg valami sport közben levezethetné a feszültséget.

2011. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kényszerzubbbony
2011. aug. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Viszont elhagyni sem szeretném, mert depressziós."


És? Én is depressziós vagyok, mégsem bántalmazok másokat. Ez csak egy szar kifogás. Most ha legközelebb beléd b*ssza a kést, akkor is ilyen elnéző leszel? Mégis mit szeretsz benne? Vagy ennyire jó érzés szenvedni? Ha egy csaj rám emelne kezet, nem érdekelne, hogy mi a baja és miért tenne, az biztos, hogy kitaposnám a belét. Aki ennyire nem normális, azt be kell zárni egy diliházba.

Ami pedig elég érdekes, hogy a pszichológus nem írhat fel gyógyszert, csak a pszichiáter.

2011. aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!