Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem újra az életem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezdjem újra az életem barátok nélkül egy kapcsolat után?

Figyelt kérdés

Sosem hittem volna, hogy egyszer pont én fogok itt kikötni, ezzel a kérdéssel...eléggé szánalmasnak tartom magam...

Tehát:

Életemben először kapcsolatban vagyok. Már 5 hónapja tart, nagyon jó vele együtt lenni, egyre jobban szeretem. Hogy szerelem ez? Fogalmam sincs, mindenesetre rettegek, hogy egyszer elhagy, és én itt maradok majd egyedül. Mert örök szerelem elképesztően ritkán születik, de nem is ez a fontos, hanem az egyedüllét.

Az összes barátom elhagyott, amikor megtaláltam a barátomat. Én próbáltam összeegyeztetni a kapcsolatot a barátságok ápolásával,de ebben ők nem voltak partnerek. Összesen 2 barátnőm volt, ők voltak a legfontosabbak nekem mindig is. Velük mentem mindenhová, hárman voltunk a világ ellen. Aztán, talán féltékenység, talán akármi más, ők elszakadtak tőlem én pedig itt vagyok egy párkapcsolatban és csak arra tudok gondolni, mi van ha a tündérmesémnek vége lesz? A barátom elhagy és én akkor mit csinálok? Nem bírom majd ki, hogy itthon üljek a magányommal sokáig. De barátok nélkül hova mehetnék? Minden ismerősöm hátat fordított...

A kérdésem: hogyan kezdjem majd újra? Tudom, nem ezen kell agyalnom, de ha a barátom kilép a képből kiesek a baráti társaságából, és aztán mi lesz? Hova mehetnék? mit csinálhatnék? Hogyan tehetnék szert új kapcsolatokra? A magányos farkas előbb vagy utóbb de elpusztul...

Igen, a fejemben van az összes válasz: Kicsilány! Kezd el sportolni, Menj el bulizni.

De egyedül nem mehetek el egy rock-koncertre, a sport meg sosem volt az én világom, minden másnap futok, hogy kiszellőztessem a fejem, levezessem az idegességet és hogy egyedül legyek.

De akármennyit futok ez a kérdés nem megy ki a fejemből... és az őrülethatárán vagyok, mert ez életem legnagyobb félelme, hogy egyszer egyedül maradok...

Kérlek, segítsetek. Nem állhat meg a világ, de egy kapcsolat vége rendesen lever majd a lábamról és félek hogy sehol sem tudom majd elkezdeni a talpra állást.

A hosszadalmas, unalmas magyarázatért szíves elnézéseteket kérem.

L


2011. ápr. 28. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Még ha arra kerülne is a sor, amit mondasz, akkor is tudnod kell, hogy az sem a világ vége, és egyedül is van élet. Ne gondolj azonban erre, mert kár olyan problémán agyalni, ami nem is létezik. Ha véletlenül úgy hozza az élet, majd ráérsz akkor ezzel törődni, most inkább örülj annak, amid van.
2011. ápr. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint sürgősen keresd fel a két barátnődet, és beszéld meg velük ezt a dolgot. Nem véletlen, hogy elfordultak tőled, nyilván hanyagolva érezték magukat. Nekem is volt egy ilyen barátnőm, a mai napig nem tudom, mi van vele, na nem én szívódtam fel, hanem ő:))

Te még idejében eszméltél, békülj ki a lányokkal!

2011. ápr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első!

Igen, tudom, hogy még nem érdemes ezzel foglalkozni és örülök is a mostani állapotomnak. Vagyis egy bizonyos részének. De a dolog nem megy ki a fejemből amíg a helyére nem teszem. És pont ez a lényeg, hogy számomra nincs semmi ha egyedül vagyok. Semmitől sem rettegek úgy, mint ettől. És ezt el akarom kerülni.


Második!

Igazad van abban, hogy hanyagolva érezték magukat. De sajnos több időm nincs, csak ami eddig volt és ezen osztozniuk kellett volna valakivel. Ők ebben nem kívántak részt venni, én próbálkoztam, még egy hónap után is kajtattam utánuk, hogy hátha elfogadják a helyzetet, de képtelenek voltak. Nem tudok ennél többet tenni.


Mind a két hozzászólónak köszönöm!

2011. ápr. 28. 18:40
 4/6 anonim ***** válasza:

azok a barátok akik ilyenért elhagynak nem igazi barátok, bocs, hogy ezt mondom

nekem van egy baráti köröm, akikkel online ismerkedtem meg, messze laktunk egymástól, de ennek ellenére online tartottuk a kapcsolatot, és suliszünetekben találkoztunk

azóta én külföldre mentem egyetemre, így még kevesebbet látom őket, de továbbra is ők a legjobb barátaim több mint 7 éve már, pedig heti max 2-3szor tudok beszélni velük pár szót neten, és max karácsonykor, húsvétkor meg nyáron látom őket pár napra

amúgy közülük az egyik lánynak volt egy olyan legjobb barátnője középsuliban, aki féltékeny lett rá amikor neki lett barátja, meghogy nem törődött vele eleget

szerintem elég gyerekes, éretlen hozzállás volt tőle, és a barátnőm rá is hagyta, barátkozott helyette mással

szerintem találj egy hobbit, amit lehet csoportosan csinálni, és ott tuti hamar találsz embereket akikkel jól összetudsz barátkozni ;) nem muszáj ennek sportnak vagy bulinak lennie, csak valaminek, amit élvezel

2011. ápr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 .Daniel. ***** válasza:
Van egy régi kínai mondás valahogy így szól: ne akkor kezdj kutat ásni mikor már szomjas vagy. Nem megcáfolni akarom ezzel az első válaszolót hanem inkább rávilágítani máshogy. Elsőnek én a hozzáállásoddal kezdeném. Folyton azon gondolkodsz amitől félsz nem pedig azon amit szeretnél. Az nem baj ha felkészülsz a rosszra de csak ésszel. Nem tudom hány éves vagy viszont talán melóhely váltás jó lenne, ha nem dolgozol akkor pl vannak olyan társkereső oldalak ahol beállíthatod hogy csak barátkozni szeretnél. De ha szeretnéd ismerkedhetünk barátság céljából :)
2011. ápr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

18:56

Szerintem is elég gyerekes volt tőlük, én sem erre számítottam.


.Daniel.

A hozzáállásom állandóan változik. Igazából én magam is eléggé csapontó vagyok, elképesztően hangulatember. Van amikor felkelek és úgy gondolom, nem kell nekem senki,mert bárhol megtalálom majd a helyem, van amikor arra ébredek, hogy csak ő van nekem és rettegek.

DE jól látod, hogy most eléggé ráálltam erre a témára:)

Köszönöm a felajánlásod, de nem internetes társalgásra van szükségem, azt hiszem. Valójában fogalmam sincs mire van szükségem... Én nem tudom, ki vagyok jelenleg=) és ez rettenetesen félelmetes és felháborító.

A kínai mondásod nagyon jó, szeretem őket.


Köszönöm az eddigieket!

2011. ápr. 28. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!