Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy a nőknek is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az igaz, hogy a nőknek is gondja van a férfiakkal, meg a férfiaknak is a nőkkel?

Figyelt kérdés

Mert egyszerűen arra jöttem rá mai nap folyamán, hogy óriási különbségek vannak a két nem közt, ezt össze sem lehet szinte hasonlítani, milyen szintű a szakadék…

És igazából én szerintem azért nem ismerkednek hosszabb távra rengetegen, mert valami miatt itt már divat lett az egyedüllét, arról nem is beszélve, hogy egy nőnek nehezebb is találni párkapcsolatot mint egy férfinak, mert a férfiak többsége nem is akar azon kívül mást

Viszont csak azt meg a férfiaknak nehezebb találni

Szóval én szerintem ezért van az, hogy már inkább sok nő és férfi nem is próbál meg ismerkedni hosszabb távra max csak addig

Viszont az a probléma is ki ütközik a legtöbb esetben, hogy egy nő nem csak arra vágyna, hanem egy komolyabb kapcsolatra is, a férfiak többsége pedig hallani sem akar ilyenekről


ma 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Ferfikent mondom, fontos a szex is, de vágyom egy tarsra, és bármikor inkább egy hosszutavu tars, mint egy numera
ma 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

"Mert egyszerűen arra jöttem rá mai nap folyamán, hogy óriási különbségek vannak a két nem közt, ezt össze sem lehet szinte hasonlítani, milyen szintű a szakadék…"


Ez nem igaz. Szinte az összes különbség a társadalmi beidegződésekből adódik, semmi másból.

ma 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1# es a még normálisan gondolkodó férfi ( osztom a véleményét), de a klasszikus párkapcsolat és a hozzá kapcsolódó értékek, a férfi - női szerepek valóban elhalóban vannak.

Mi, emberek csesztük el, persze benne van a média, a net, a fogyasztói társadalom, a jólét, a politikai propaganda, feminizmus stb.

Ross úton haladunk.

ma 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Persze hogy vannak ellentétek, hiszen férfi és nő is csomó mindenben különbözik. Meg csomó mindenben nagyon is ugyanolyan, de a manapság divatos narratívák valami csoda folytán pont a különbségek kihangsúlyozására mennek rá. Végül is azzal lehet a legjobban megosztani az embereket, vagy akár egymásnak ugrasztani, szóval érthető.

A különbségekre visszatérve, nem a különbség a probléma. Hanem ahogy kezelik ezt az emberek, leginkább a két fél. Manapság hatalmas divat lett az önzés, önfejűség, kompromisszumképtelenség, kihasználás, pofátlanság és társai. Hogy sok esetben már mindkét fél azt lesi hogyan tudna a másikból minél többet kivenni, lehetőleg minél kisebb energiabefektetéssel. Szóval ezek a változások se igazán kedveznek az empatikus, egymást megértő és elfogadó világképnek. Szóval nem a különbözőség a baj, hanem az ebből eredő félreértések és problémák feloldásának a hiánya.

ma 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Mert egyszerűen arra jöttem rá mai nap folyamán, hogy óriási különbségek vannak a két nem közt, ezt össze sem lehet szinte hasonlítani, milyen szintű a szakadék…"


Nincs. Pont az a baj, hogy sokan ezt hiszik. Szerintem emiatt van a szakadék. Mert a társadalom baromira rá van fixálódva a nemre. Rengeteg egyszerűbb ember van, aki egy csomó érzését, gondolatát annak tulajdonítja, hogy ő férfi vagy nő, és aztán azt gondolja, minden más férfi meg nő is olyan. Pedig nem.


És ez annyira ironikus, mert ugye sokan mondják, hogy az individualizmussal baj van, meg mindenki magával van elfoglalva, ezzel egyidőben nem képesek felismerni sokszor, hogy azért érzi azt, amit, mert ő az a személyiség, aki, nem a nemi szerve miatt. Félelmetes.


És emiatt úgy állunk a másik nemhez, hogy ő fura, "other", és nem úgy működik, mint mi. Pedig ha nem lennének ezek az előítéletek, sokkal jobban megértenénk egymást.

ma 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!