Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » "Balkézről" született, külföld...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Balkézről" született, külföldön élő gyermek támogatása, jelenthet szerintetek gondot családalapításkor?

Figyelt kérdés

A helyzetem röviden; pár évvel ezelőtt a munkámból adódóan elég frekventáltan jártam Európa legkeletibb zugaiba. Sok munka, szinte nulla magánélet - rendezvényeken, konferenciákon találkozgattam hasonló sorsú hölgyekkel. Az egyik legutóbbi alkalommal úgy döntött az ég, karma, nevezzük akárhogy, hogy megajándékoz minket egy nem várt meglepetéssel. Nem szándékozlak titeket untatni a részletekkel, lényeg a lényeg; úgy állapodtunk meg, egy kerékbe tört karrier árán is, de "megtartjuk" a kislányt annak fejében, hogy ha az aktív apai teendőkben nem is veszek részt, de legalább anyagilag támogatom az életüket a háttérből, ezzel könnyítve az amúgy sem egyszerű körülményeiket.


Ez három+ éve tart, anyuka nagyon szépen neveli a leányzót. Eszem ágában sincs kiköltözni a Mordor kellős közepébe, 5000+ kilométerre - nekik pedig a család miatt van maradásuk (papa-mama-tesók rengeteget segítenek). Egyébként sem voltunk szerelmesek, csak eltöltöttünk pár kellemes napot együtt. A kislány nem tud rólam, egyikőnk sem akarja összezavarni, ez így is marad egyelőre. Infókat, képeket kapok róla. Szorul is a szívem.


Így, a harmincas éveim közepe felé haladva szeretnék kicsit lassítani, megállapodni, komoly kapcsolatba kezdeni, és ha úgy hozza, családot alapítani.


Tehát, mit gondoltok - jobb, ha ezt a jövőben is jótékony homály fedi majd, vagy őszinteség mindenek előtt? Mondjuk előbb utóbb úgyis kibukna. Egyáltalán, egy kapcsolat melyik fázisában kellene ezt a szituációt megosztanom?


Ez egy olyan téma, amin nem feltétlenül szeretnék rágódni barátokkal, családdal (pláne, hogy ez utóbbi nem is tud róla) - szóval előre is köszönöm, ha elolvassátok, és segítetek!



#faramuci helyzet
ma 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem sokan komázzák az ilyen dolgokat de jobb elmondani mint ha véletlen derülne ki. Csak ugye ha a család nem is tudja akkor biztosra kell menni hogy esetleges szakítás után nem fogja e nekik bosszúból elmondani. Ilyen dolgokra is jó lehet egy szerződés...

Engem pl nem zavarna a dolog amíg nem akarod a családodba fogadni. Támogatod rendben van ezt el tudom fogadni elvégre csak a gyereked.

ma 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Ezt a kérdést már egyszer feltetted és akkor is elmondtuk neked, hogy elég gáz az, hogy ezen "rágódsz". Gáz az is, hogy felmerült benned az, hogy a következő partnereinek aki szülne neked gyereket annak hazudni akarsz, hiszen tudod nagyon jól, hogy te elhagytad a gyerekedet. Ezt szégyelled. Szerintem nagyon suttyó dolgot csinálsz, mert annak a szerencsétlennek nincsen apja, de persze az említésre méltó, hogy lóvét azért küldesz. Kár, hogy egy apát nem pótol a pénz. Felelősséget nem vállalsz a tetteidért és hazudni is akarsz. Főnyeremény csàvó lehetsz.
ma 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Érthető, köszi. Egy világ választ el minket, szinte kizárt a befogadás - hacsak valami baj nem történik.


#2 Ezek szerint mi már régóta ismerjük egymást. Bizonyára akkor azt is tudod, hogy felajánlottam, kértem őket, hogy költözzenek hozzám, amíg még ez egyszerűbb volt. Ez ezt az egész kérdést okafogyottá is tenné. Azóta sincs szándékukban.

ma 10:45
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

2

Jaj hagyjuk már ezt a süketelést ....ezer és egy gyereknek nincs apja csak itt az országban pluszban még a gyerektartással is mindig akadékoskodnak és neked az a legnagyobb bajod hogy nem költözött oda hozzá több ezer kilóméterre? Megbeszélték nekik ez így jó senki nem szerelmes így könnyebb volt megoldani más egyéb beleszólása meg senkinek nincs.

ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Hát igen. Elég szomorú, hogy nagyon sok ilyen pasi van és a kérdező is pontosan ugyanolyan, mint azok az emberek akik a gyerekért nem vállalnak felelősséget. Lepontozhattok, de attól még ez a véleményem. A gyereket megcsinálni egyszerű. Ha ugyanezt egy anya csinálja meg akkor ő a sátán, de ha egy apuka akkor az teljesen rendben van. Rohadó társadalomban élünk. Emiatt van annyi problémás gyerek.
ma 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Ez nagyban függ atrol, hogy mennyit keresel. 1.5M nél huzom meg a hatart jelenleg. Ilyen férfival. Talan kegyetlennek hangzik, de az a gyerek, a kozos gyerekunk elől venne el. Ezt nyilvan normalis nő, nem akarja
ma 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Figyi, én mindig úgy voltam, hogy az összes kényes témát az első randin érdemes megbeszélni, tisztázni, és akkor a másik el tudja dönteni, hogy neki ez oké-e, nem raboljátok feleslegesen egymás idejét. Van-e gyerek, mennyi időt töltesz vele, akarsz-e gyereket, van-e háziállat, káros szokások, ezeket a kardinális témákat teljesen felesleges halogatni. Ha valaki őszinteséget és korrektséget vár el egy kapcsolatban, az azzal kezdődik, hogy ő maga is őszinte és transzparens mindenben. Ennyi, nem kell semmit sem túlagyalni.
ma 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Sejted-e, hogy ez a nő akkor tesz tönkre téged, amikor akar? Amit te fizetsz az jelenleg nem is igazán apai hozzájárulás, hanem a zsarolás díja, "a bánó", ha nem fizetsz, akkor a kiscsalád megjelenik nálatok otthon és NAGY bajban vagy. A nő is eleve erre mehetett rá, Sztojkáéknál ez gyakori taktika.
ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#6 a tavalyi mérleggel még nem jártam randizni 😂


#7 ez tök korrekt, köszi a választ!


#8 wow bro, nice

ma 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!