Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelkileg beteg emberek mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lelkileg beteg emberek mit tudnak nyújtani kapcsolatban, ami miatt mégis megéri velük lenni?

Figyelt kérdés

Ugye mindenki, kivétel nélkül, mondja, hogy ők soha nem jönnének össze olyan emberrel, aki nem teljesen van rendben fejben. Mégis rengeteg ilyen ember kapcsolatban él míg mások, sokkal egészségesebbek is nem kellenek senkinek.

Szeretnék valódi példákat, esetleg tapasztalatokat, hogy ha kapcsolatban voltatok ilyen emberrel, vagy ismertek ilyet, akkor milyen jót tudott adni egy komoly kapcsolatban. Miben tudta támogatni a párját, milyen pozitívumot adott hozzá az életéhez, milyen nehézségből volt képes kisegíteni, mi szerethető volt rajta tehát mit tudott, ami miatt megérte bevállalni a hiányosságok, problémák ellenére is.



tegnap 22:21
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem igen komoly mentális gondokkal küzd. Azért éri meg a párjának cirka 20 éve, mert olyan életszínvonalon élnek külföldön, amin itthon nem tudna ennyi befektetett energiàval. Nővérem bőven átlag felett dolgozik és keres, a pasi meg csinál, amit akar kb. Van egy laza állása, meg veszi minden évben az aktuális iphone-t, ilyen, olyan lejátszókat, játékokat, menő gamer gépet stb. Elviseli a nővéremet ő meg anyagilag ad sokat és így rendben vannak.
tegnap 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyenkor az van, hogy se veled, se nélküled. Vagy leginkább az anyagiak.

Pl. a sógornőm alkoholista, a párja meg szerencsejáték függő.

Van közös gyerekük. Állandóan szakítanak, és kibékülnek, de itt egyébként a gyerek is szempont, mert az apja azért szereti, az anyja meg nem igazán tudná egyedül eltartani.

tegnap 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem egy ilyen ember kb semmit sem tud nyújtani. Én nem akarok lenni az istápolója egy lelelkibetegnek akinek még esetleg a múltja is kétes.
tegnap 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem mindenki mondja ezt. Másrészt lehet mindkét félnek problémája.

Amúgy ami mentális betegség nélkül is sok embert kapcsolatra késztet: szeretet, figyelem, szex, anyagi biztonság... stb.

tegnap 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Jók eddig a válaszok. :) 1-es Milyen mentális problémákról van szó, amivel lehet ilyen magas szinten keresni? Az ilyen emberek nem arról híresek hogy nagyon keményen dolgoznának.

2-es ez elég szomorú, én is így képzelem az ilyen kapcsolatokat.

3 Mit értesz kétes múlt alatt például?

tegnap 22:46
 6/44 anonim ***** válasza:

#5


Kétes múlt alatt?

Rengeteg dolgot ide lehet venni. Mártírt játszik, erőszakos családmodelt, alkohol és drog problémákat, vagy az olyat is aki esetleg zsarolta az exét, hogy öngyilkos lesz. Nekem ilyen roncsok biztos nem kellenének ahol attól kell tartani, hogy mikor ránt kést esetleg, mert otthon ezt látta a szüleitől.

tegnap 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
A ragaszkodást. Ha elkezdenek kötődni akkor sokkal jobban kötődnek mint egy normális ember. Ezt persze sokan kihasználják.
tegnap 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

6 Azt hiszem mindenki tudja, kire gondolsz... :)

7 Miből gondolod, hogy jobban kötődnek mint egy normális ember?

tegnap 22:53
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen emberrel vagy társfüggők vannak, vagy ők maguk is traumatizáltak, vagy valami előnyük lesz a kapcsolatból, mint pl. 1-esnél, vagy nem találnak jobbat, tehát a semminél mégis csak jobb alapon vannak vele.
tegnap 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nyugtatót kell szednem, mert pánikbetegséget diagnosztizáltak nálam. A lényeg, egyetlen barátnőmet sem zavarta.
tegnap 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!