Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai progresszív ember képes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai progresszív ember képes lenne nagyanyáinkat is betegnek gondolni,mert kitartottak párkapcsolatban 40 éveket?

Figyelt kérdés
ma 08:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az én nagyszüleim esetében volt az 50-60 is... nem úgy tűnt, mintha rosszul érezték volna magukat együtt. Sőt.
ma 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én nagyanyám elvált 1967-ben az első pofon után. Másik ágról boldogan leéltek 50 évet együtt,de ők tényleg jól megvoltak. Aki értelmiségi családból származott, volt jó munkahelye, volt hova mennie a férjétől, az elvált régen is mint a mamám, nem összetartás meg szerelem kérdése volt, hogy kevesen váltak
ma 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyszüleim elváltak mindketten. Mmostanra mind a 4 öreg 90 fölött lenne, szóval nem mai csibék, mégis meglépték. Aztán mindkettő hasonló emberekkel kezdett kapcsolatot, mint az első férjük volt, szoval,sokra nem mentek vele. Bár nem tudom mennyire volt jellemző akkoriban az alkoholizmus és nőzés. Szerintem eléggé, úgyhogy gyanítom sok esélyük nem volt "tökéleteset" választani. Egyikük életét se kívánnám magamnak.

De nem gondolom, hogy betegeek lttk volna. Az akkori keretek közt kimaxolták a lehetőségeiket.

ma 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

4-es


"99%-ban nem boldog 40 évet jelent."


Te ezt nem tudhatod,senki életébe nem látsz bele,vagy talán tudod mi zajlik a zárt ajtók mögött?

ma 11:12
 15/19 anonim ***** válasza:

ma 10:54


A 4-es kommentelő szerint ez szinte lehetetlen,mert szerinte 99%-ban nem boldogok az emberek az évtizedek alatt..

ma 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Kevés az info, és nagyon más a világ. Ha szeretetben és tiszteletben élnek le egymással 40 évet, senki normális ember nem szól egy szót se. Akkor szoktak, ha az a 40 év a családon belüli erőszakról vagy alkoholizmusrol vagy folyamatos megcsalásokról szólt. És ehhez jön nagyon gyakran az anyagi függés, hogy “tűrjel, ilyen a női sors”. Csak hogy változott a világ, nem kell tűrni az ilyesmit.
ma 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

16-os


"nem kell tűrni az ilyesmit."


Na persze mondod te,ennek ellenére a mai napig sokan vannak bántalmazó kapcsolatba.Ha meg ismernéd a pszichologiát egy idő után a bántalmazott elkezd kötödni a bántalmazójához.

ma 13:09
 18/19 anonim ***** válasza:
17, az, hogy nem kell tűrni nem azt jelenti, hogy mindenki él is a jogával, hogy távozzon. Ezen felül az, hogy adott esetben kötődik a bántalmazóhoz, nem csak retteg kilépni, nem jelenti, hogy nem szenved. Attól még, hogy nem lép ki, még egy bántalmazó kapcsolatban benne maradni nem egészséges se érzelmileg, se fizikailag.
ma 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#17 4. Éves pszichológus hallgató vagyok, tisztában vagyok a pszichológiával, de ha eleve olyan társadalmi folyamatok indulnak el, hogy az embernek ezt nem kell tűrnie, és egyre több minden szól arról, hogy hogyan lehet ezeket a jeleket felismerni, az hosszú távon elér több nőt. Sokkal kevesebb nő el ma bántalmazó kapcsolatban, mint nagyanyáink idejében. Ez nem jelenti azt, hogy nincsenek ma már ilyen nők. Tulajdonképpen mi a problémád?
ma 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!