Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Írnátok nekem példákat mikroag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Írnátok nekem példákat mikroagresszióra?

Figyelt kérdés
Szeretném megismerni a jelenséget. Olvastam róla, de minél több - valós életbeli - példa is érdekelne.

#mikroagresszió
ma 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Inkább olvass tovább, mert itt baromi sok az ostoba, ne tanulj meg rosszul valamit miattuk.
ma 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nekem van ilyenem.Neha emberek konkretan ugy fel tudnak idegesiteni, hogy ugy erzem felrobbanok belulrol.Es ez azert agresszio, mert nem direkt idegesitenek, csak pl valami baromsagot kerdeznek...szerintem "mar megint"...vagy ilyenek.En nem mutatom ki.De biztos vannak akik hagyjak ilyen mini formaban feltorni, pl banto megjegyzesek formajaban vagy grimaszolnak vagy ilyenek.
ma 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Aham, ilyen apróságok, pofavágás, flegma hangsúly, félhangos beszólás, kéretlen megjegyzés, udvariassági gesztusok sértő szándékkal történő elhagyása, pl el kell menned mögötte, de nem húzza be a székét, nem mondja, hogy köszönöm, meg ilyesmi, mittudomén nagyot csap az ajtón, hogy tudd, hogy mérges. Amikor azért csinál valami apróságot, vagy hagy el valami normális dolgot, hogy neked rossz legyen.
ma 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Miért a lepontozások? Amiket eddig én olvastam erről, ezek pont jó példák lehetnének rá.
ma 13:55
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Amit a 3-as leír az inkább a passzív-agresszió. Mikor nem akarsz nyíltan konfrontálódni, csak kicsit odaszúrsz, hogy azért érezze a másik, hogy ba_szódjon meg.

A mikroagresszió az nem föltétlen tudatos cselekedet, nem föltétlen bántó szándékkal csinálja aki csinálja, csak akin csapódik, annak ugyan úgy rosszul esik.

Mondjuk bemész egy műszaki boltba, hogy valami kütyüdet megjavíttasd. Van egy férfi meg egy női dolgozó, de te automatikusan a férfihez mész, mert van egy ilyen sztereotípia, előítélet, hogy a műszaki dolgokban a férfiak jók, a nők meg nem. Nincs benned rossz indulat, nem utálod a csajt, csak az előítéletek vezetnek. A csajnak meg ez rosszul eshet, ha 10-ből 8 vásárlóval ez van, mert ő is ugyan olyan alkalmas, ugyan úgy meg tudná csinálni a munkát és ez hosszútávon rettentő frusztráló.

ma 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mikroagresszióra példa: Biztos, hogy okos döntés volt kiírni ezt a kérdést?

Másik példa: Gugli a barátod?

[link]

Kb. így kell elképzelni, mert a mikroagresszió csak a másik érzékenységétől függ, hogy mit vesz magára, mi mögé mit gondol, hogy az ellene irányul.

ma 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!