Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Írnátok nekem példákat mikroag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Írnátok nekem példákat mikroagresszióra?

Figyelt kérdés
Szeretném megismerni a jelenséget. Olvastam róla, de minél több - valós életbeli - példa is érdekelne.

szept. 25. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Inkább olvass tovább, mert itt baromi sok az ostoba, ne tanulj meg rosszul valamit miattuk.
szept. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nekem van ilyenem.Neha emberek konkretan ugy fel tudnak idegesiteni, hogy ugy erzem felrobbanok belulrol.Es ez azert agresszio, mert nem direkt idegesitenek, csak pl valami baromsagot kerdeznek...szerintem "mar megint"...vagy ilyenek.En nem mutatom ki.De biztos vannak akik hagyjak ilyen mini formaban feltorni, pl banto megjegyzesek formajaban vagy grimaszolnak vagy ilyenek.
szept. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Aham, ilyen apróságok, pofavágás, flegma hangsúly, félhangos beszólás, kéretlen megjegyzés, udvariassági gesztusok sértő szándékkal történő elhagyása, pl el kell menned mögötte, de nem húzza be a székét, nem mondja, hogy köszönöm, meg ilyesmi, mittudomén nagyot csap az ajtón, hogy tudd, hogy mérges. Amikor azért csinál valami apróságot, vagy hagy el valami normális dolgot, hogy neked rossz legyen.
szept. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Miért a lepontozások? Amiket eddig én olvastam erről, ezek pont jó példák lehetnének rá.
szept. 25. 13:55
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Amit a 3-as leír az inkább a passzív-agresszió. Mikor nem akarsz nyíltan konfrontálódni, csak kicsit odaszúrsz, hogy azért érezze a másik, hogy ba_szódjon meg.

A mikroagresszió az nem föltétlen tudatos cselekedet, nem föltétlen bántó szándékkal csinálja aki csinálja, csak akin csapódik, annak ugyan úgy rosszul esik.

Mondjuk bemész egy műszaki boltba, hogy valami kütyüdet megjavíttasd. Van egy férfi meg egy női dolgozó, de te automatikusan a férfihez mész, mert van egy ilyen sztereotípia, előítélet, hogy a műszaki dolgokban a férfiak jók, a nők meg nem. Nincs benned rossz indulat, nem utálod a csajt, csak az előítéletek vezetnek. A csajnak meg ez rosszul eshet, ha 10-ből 8 vásárlóval ez van, mert ő is ugyan olyan alkalmas, ugyan úgy meg tudná csinálni a munkát és ez hosszútávon rettentő frusztráló.

szept. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mikroagresszióra példa: Biztos, hogy okos döntés volt kiírni ezt a kérdést?

Másik példa: Gugli a barátod?

[link]

Kb. így kell elképzelni, mert a mikroagresszió csak a másik érzékenységétől függ, hogy mit vesz magára, mi mögé mit gondol, hogy az ellene irányul.

szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os na itt kezd igazán érdekes lenni a kérdés. És ki dönti el hogy 1-1 konkrét szituációban 1-1 mondat mikroagresszió, vagy sem? Mi ilyenkor a helyes eljárás? Honnan lehet tudni hogy az egyik fél az érzéketlen, vagy a másik fél a túlérzékeny? Ezen kívül mi a helyzet az olyan esetben, ha a mikroagresszióra a másik fél passzív agresszióval, vagy enyhe verbális agresszióval válaszol? Olyankor ki a hibás? Nem csak 6-osnak szól most ez a kérdés, bárki válaszát nagyon szívesen olvasom ezekről is.
szept. 25. 14:54
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

Kerüld el az ilyen embert, ha pedig már 3-4 ember is így gondolja, akiket amúgy normálisnak tartottál, akkor veled van gond.


Én kialadnék ezen a barkácsboltoson, ahhoz megyek, aki szimpibb, aki közelebb van, aki nem elfoglalt. Szerintem az sérült, aki ilyeneket beképzel.

szept. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a többségi véleménnyel lehet ilyenkor reality checket végezni, értem. Akkor végső soron minden relatív, az lesz a valóság amit a többség igaznak vél :) Az aktuális trendek, társadalom, morál, etikett és lelki egészség függvényében.
szept. 25. 16:08
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

Kidönti el hogy 1-1 mondat mikroagresszió, vagy sem?

Nyílván az dönti el, akinek ez szól. Mert vagy észreveszi, vagy nem.

Például, milyen verbális mikroagressziók fordulhatnak elő?


1. Lefitymáló megjegyzések

2. Sztereotipizálás

3. A másik hátterének leértékelése

4. Burkolt kritikák vagy szurkálódások

5. Passzív-agresszív megjegyzések

6. Megkérdőjelezés vagy leereszkedés

7. „Viccelődés”, ami bántó

8. Megjegyzések a külsőről

9. Teljesítmény lebecsülése


Hogyan lehet kezelni ezeket?


1. Tudatosítás: Fontos felismerni és felismerhetővé tenni, ha egy mikroagresszió előfordul. Beszélni kell róla, hogy a másik fél megértse, miért volt bántó egy adott megjegyzés.

2. Nyílt kommunikáció: Ha valaki mikroagressziót tapasztal, fontos, hogy ne hagyja figyelmen kívül, hanem nyíltan beszéljen róla. Például: „Ez a megjegyzés bántott, mert úgy éreztem, hogy lebecsülted az érzéseimet.”

3. Önreflexió: Az, aki tudattalanul mikroagressziókat követ el, fontos, hogy önvizsgálatot tartson, és hajlandó legyen fejlődni, empatikusan viszonyulva a másikhoz.


Az ilyen finom, verbális sértések felismerése és kezelése segíthet a kapcsolatok megerősítésében és az érzelmi egészség megőrzésében.


Az, hogy egy helyzetben valaki érzéketlennek tűnik, vagy a másik fél túlérzékenyen reagál, gyakran nehezen megítélhető, mert a kommunikáció és az észlelés erősen szubjektív. Azonban vannak szempontok, amelyek segíthetnek megérteni, hogy egy interakció miként válik feszültséggé, és hogyan lehet különbséget tenni a szándékolatlan érzéketlenség és a túlérzékenység között.


Hogyan lehet felismerni az érzéketlenséget?


1. Ismeretek hiánya

2. Elbagatellizálás

3. Hiányzó empátia


Hogyan lehet felismerni a túlérzékenységet?



1. Szubjektív értelmezés

2. Kontekstuális félreértés

3. Felfokozott érzelmi válaszok


Hogyan lehet a különbséget kezelni?


1. Kommunikáció

2. Önreflexió

3. Tanulási szándék


A legfontosabb, hogy egyik fél sem hibás vagy bűnös alapesetben. Az ilyen helyzetekben a nyitottság, a párbeszéd és az empátia vezethet megoldáshoz.

szept. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!