Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a mozaikcsalád válik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a mozaikcsalád válik a domináns életformává, akkor azt jelenti, hogy az a jó?

Figyelt kérdés

Vagyis most nézzük össztársadalmi szinten a kérdést, ne egyénileg. Régen kulturálisan negatívan ítélték meg a válást és úgy tartották, hogy a család, a vagyon egyben kell maradjon, így tiszták a viszonyok, ki ki után örököl, kiről köteles gondoskodni, stb. Ettől függetlenül voltak mozaikcsaládok, de elsősorban özvegység miatt jöttek létre és rengeteg mese meg irodalmi mű is pont erről szól, hogy a "gonosz mostoha" hogyan viselkedik az árvákkal.

Mai világban a gyerekek többsége mozaikcsaládokban nő fel, ezt tanárok is megtudják erősíteni és mondják, hogy az iskolában például nyelvórán pont a család az egyik legkényelmesebb téma, hogy akkor ki kicsoda, mert nem csak a biológiai szülők vannak, hanem ennél bonyolultabb a rendszer. Persze ez sok problémát okoz, de az is igaz, hogy a hagyományos családmodellben is bőven voltak gondok és álszentség lenne azt mondani, hogy az tökéletes és ne fedett volna el sok mindent.

Mégis talán maga a család, mint rendszer szakértők szerint is úgy működtethető leginkább, ha mondjuk két ember megházasodik, együtt vállalnak gyereket és kialakítják közösen azt a fajta szabályrendszert, amiben szeretnének élni és amiért áldozatot is hoznak. Ha minden oldalról jönnek gyerekek, exek, az csak bonyolítja az amúgy sem egyszerű rendszert. Az elváltak persze azt fogják mondani, hogy így kell és felborítani mindent, ha nem működik, utána milyen jó lesz, de azért az leégés anyagilag, mentálisan is. Mondjuk az ők helyükben lehet én is arra keresnék érveket, hogy mik az ilyen életforma előnyei.



aug. 27. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Inkább válás mint élete végéig szenvedni.
aug. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért válunk el mert a mozaikcsalád vonzó és arra akarunk váltani, hanem mert az eredeti kapcsolat nem működött
aug. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Én eleve ezért nem akarok nő létemre soha megházasodni,mert nincs akkora jelentősége már,mint régebben volt. Az oltárnál kimondott igen már az emberek többségének nem jelent semmit,hiszen ha probléma van,úgyis el lehet válni. Körülöttem több olyat is ismerek,akik már többször házasodtak. Minek? Annyi új hatás éri már manapság az embereket,hogy csak az izgalom kedvéért is képesek eldobni egy jól működő dolgot,mert 1x élünk,na. Persze a rózsaszín köd alatt meg muszáj házasodni,mert hát oda meg vissza vagyunk a másikért. Nem tudom,11 éve vagyok a párommal,sosem vágytam házasságra,hiszen papír nélkül is nagyon jól elvagyunk. Nem ettől függ nekem,mennyire szeret a másik. Ezt már szerencsére első években megbeszeltük,hogy egyikünk sem szeretne hatalmas felhajtassal és csomó pénz kidobavasaval járó esküvőt.
aug. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért váltam el mert mozaikcsaládban gondolkodtam és hogy az milyen jó. Szerintem senki se azért válik el, hanem mert nem működik a dolog és menne már elfele bárhova. Oké, legfeljebb a nagyon fiatal huszonévesek gondolják azt, érthető módon, hogy talán lesz még egy másik családjuk de hidd el, 35 felett nem ez a szempont. Én 38 évesen váltam el és biztos voltam benne hogy legfeljebb pasijaim, szeretőim lesznek mert tetszem nekik, viszont még egyszer tuti nem kezdek semmi komolyba. Na erre elkapták a grabancomat és férjhez mentem a 11 évvel fiatalabb férjemhez és 42 évesen született még egy gyerekem. A volt férjemnek nem lett új családja (nem is lesz mert idősebb nálam), így ez nem tudom mennyire számít mozaikcsaládnak 🤷
aug. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

#3: "Az oltárnál kimondott igen már az emberek többségének nem jelent semmit"


Mert szerinted mindenki oltárnál házasodik???

aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

A mozaikcsalád egy szükséges rossz. Kibogozhatatlan rokoni kapcsolatok, előző házastársakkal állandó konfliktusok, én gyerekem-te gyereked-mi gyerekünk, ki kinek a nagyanyja, nagyapja, nagybátyja, unokája. Ki kivel, hol tölti a nagyobb ünnepeket, kivel nyaral, ki mit enged meg, ki kivel nem beszél, az anyagiakról nem is beszélve. De mivel az ember társas lény, a válás után előbb vagy utóbb új társa lesz, és a problémák a fentiek szerint osztódással szaporodnak.

N

aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem feltetlen rossz és nem mindenkinek van konfliktusa az exével
aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok múlik azon, hogy az emberek mennyire intelligensen kezelik a felmerülő problémákat.


Manapság sokan elválnak. A mozaikcsalád alapvetően sok belső feszültséget eredményez, kevés helyen működik igazán jól, de sokszor a hagyományos családok élete sem zökkenőmentes.

aug. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!