Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne ebben az esetben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne ebben az esetben a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan problémával fordulnék hozzátok hogy van egy jelenlegi párom aki nagyon vallásos. Amivel nekem abszolut semmi problémám nincsen és én is hiszek Istenben csak én sosem részesültem olyan vallásos nevelésben mint a párom.

Szóba jött, hogy a párom várni szeretne a szexel a házasságig. Sajnos én ezt nem látom így és ugy gondolom egy kapcsolathoz fontos a testi-lelki harmónia. Viszont annyira szeretem a párom és nem szeretném ilyen dolog miatt elengedni csak nem tudom hogyan tudnám ezt elfogadni.

Szerintetek mit tegyek, ti hasonló helyzetben hogy cselekednétek?


júl. 21. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha neked ez fontos, akkor hagyd ezt a kapcsolatot. A házasságig azok várnak a szexszel, akik tényleg úgy érzik, hogy a hitük miatt ez biztos működni fog.
júl. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Én nem tudok a vallási szokásokkal mit kezdeni, se az étkezésre, se a napi életvitelre, se a párkapcsolatra vonatkoztatva. Én nem tudnám elfogadni, de nem is lezdek vallásos (főleg mélyen vallásos) emberrel.
júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De annyira jól bánik velem és tökéletes vele minden és nagyon bűntudatom lenne ha ilyen dolog miatt adnám ki az útját…
júl. 21. 18:44
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem, megéri várni rá neked hiszen ha ő ennyire vallásos akkor soha nem fog félre keflélni mert azt is tiltja a mesekönyv.


Szólva marad a maszti, vibri stb ...


Kitartást!

júl. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hitgyülisnek csak hitgyülis lehet a párja, így készülj a megtérésre előbb.
júl. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De ha én sose tudok annyira vallásos lenni mint ő? Próbálkozom de nem érzem ezt a dolgot ugy igazán magaménak
júl. 21. 19:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez elég extrém helyzet, nagyon sajnálom!


Talán azt lenne itt konkrétan ebben a szituációban eldöntened, hogy ez neked mennyire fontos. Mármint én például tudom, hogy nem tudnám ezt elfogadni, mert nekem a szexualitás az egy olyan alapja a kapcsolatnak, amit nem tudok elengedni és hozzátartozik a teljes bizalomhoz és összetartozáshoz a másikkal. Viszont el tudom képzelni, hogy másnak a házasságig való várakozás ilyen, és nem tartom helyesnek hogy ebből az elvéből leadjon (és főleg miattam tegye). Ezek alapján szerintem mindkettőtöknek azt kell választania, amiben hisz, másképpen ez egy nagy sérülés lesz valakinek.



Egyébként én megnézném a helyzetet kicsit elvontabban is. Ha ő tényleg ennyire vallásos, akkor ahogy te is mondtad, hogy te pedig úgy érzed nem tudsz az lenni, akkor talán arra is kellene gondolni, hogy a jövőben ez okozhat-e problémákat. Probléma-e neki az hogy te nem tudsz annyira vallásos lenni? Problémát okoz-e neked az ő vallásosságának a lelki része vagy a mindennapokat érintő rituáléi? Eleve a szexualitás ugyanazt jelenti-e számotokra? Azonosak-e a jövőt érintő terveitek és vízióitok és az ahogyan a közös életeteket élni szeretnétek? Mert ha ilyen markáns eltérés van egy dologban, akkor nem kizárt, hogy a többiben is lehet.


Ezek pedig fontos dolgok, érdemes lenne végigbeszélnetek közösen.

júl. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És mi van ha egyáltalán nem passzoltok szexuálisan? Mert azt ugye tudod, hogy simán benne van a pakliban?
júl. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen de ha ő várni szeretne vele ezt honnan tudom meg?

Ezen kívül egyébként tökéletes a kapcsolatunk és minden másban nagyjából egyetértünk

júl. 21. 20:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért ez a túlzott vallásossága is kifog hatni később a kapcsolatotokra!

Ha te nem vagy vallásos, ő neki pedig ennyire az élete részét képezi, és ezek a szabályok a mindennapi életében is benne vannak, olyannal kellene ismerkednie aki ugyanilyen nézeteket vall. Hidd el van tapasztalatom ebben!

Ha házasság utánig akarja vinni a szexuális kapcsolatot köztetek, olyan mintha belekényszerülnél egy házasságba amiről fogalmad sincs. Én biztos nem mennék így bele, és ezt nőként mondom.

A házasság egy életre szól, és ott mindennek klappolnia kell, beleértve a szexet is, mivel az nagyon fontos dolog, hogy működjön 2 ember között.

júl. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!