Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
A klasszikus férfitípus miért lett olyan ritka?
Van egy olyan gondolatom, hogy manapság számos kemény pasi csak annak látszik, de legbelül érzékenyek. Tehát ezek nem klasszikus férfiak, hanem amolyan új generációs pasik, ami inkább a külsőségrekről szól.
Na, de milyen a klasszikus férfi?
Például az 1962-es James Bond karakter, amit még a fiatal Sean Connery játszott:
Erőt sugároz.
Amúgy ajánlom a teljes filmet is (Dr. No).
Zseniális a karakter, nem az a fajta, mint manapság, aki az exéhez akarja visszakönyörögni magát stb.
Láttam az összes James Bond filmet, és a karakter egy undorító szexista szardarab. A Connery féle leginkább.
Miért férfiatlan az, aki érzékeny? Pont az a férfiatlan, aki folyamat keménykedik.
Szerintem ez az egész arra vezethető le, hogy milyen mediával agymosod magad. Ha több mint fél évszázados akciófilmekkel és ponyvaregényekkel tömöd a fejed, akkor merőben más képed lesz a férfiasságról, mintha Dosztojevszkij vagy Tolsztoj férfi archetípusait vennéd alapul, akiknek általában pont hogy az érzékenységük/gyengeségük a legnagyobb erényük.
Mindenesetre én cikinek tartom, ha valaki a nosztalgiára építi az ön és világképét. James Bond sosem létezett, ő csak egy "mese"hős, akibe kapaszkodsz, mert nem találod a saját helyed a modern világban. James Bond világa sokkal biztonságosabb, hiszen az már ismerős, kiszámítható, ott még az emberek a nekik megszabott sémák alapján viselkedtek, a mostani világ meg ijesztő és rossz és nincs helye benne annak, aki ezeket az előre megszabott értékeket akarja másolni.
Ez a gondolkodás viszont infantilis, plane hogy számodra a férfi lét etalonja egy kitalált karakter.
Amúgy meg szerintem a mai férfiak ugyanolyan gyengék, mint 60-70 éve, csak a gyengeségük máshogy mutatkozik meg.
#7
Egy művészeti műalkotás magán viseli a kor jellegzetességeit, amiben keletkezett.
Nem véletlen, hogy A Keresztapát a 70-es években forgatták, és olyan lett, amilyen. Na persze, ma is le lehetne forgatni, de ma nem lenne ugyanolyan.
Pontosan úgy, ahogy a mai James Bond filmek sem olyanok, mint a régiek, mert ma más világ van.
Tehát úgy gondolom, hogy amit Connery mutatott a színjátékában, az valamilyen formában létezett a saját korában. Onnan vette a mintát.
De egyébként, ha a generációkat hasonlítjuk össze, akkor is látszik a különbség.
Az X generációs manusok fiatalon erősebb jellemek lehettek, mint a mai Y generációsok, a Z generációról nem is beszélve.
Csernus is arról beszélt, hogy a pasik elpuhultak, a nők meg erősebbek lettek. Szóval egyértelmű az elgyengülés, még ő is észrevette.
De ugye az megvan, hogy a társadalmi berendezkedések mesterségesek? Tehát nincs semmi a férfiban, amitől az érzelmek tiltva vannak nála. Emberek vannak, individuumok.
A toxikus maszkilinitás az, amikor meghalsz 50 évesen, mert cikinek tartod a barátaiddal megbeszélni, ami stresszt okoz. És az is TM, hogy ha megosztod velük az érzéseidet, lebvziznak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!