Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy korkülönbség és gyerekvál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy korkülönbség és gyerekvállalás? Volt hasonlóban valaki innen? Hogy döntöttetek, megbántátok?

Figyelt kérdés

Párom 48 éves, számára 50 év az a határ, ameddig akarna gyereket. Vagyis most ezt mondja, korábban meg azt, hogy egyáltalán nem akar kisbabát, kisgyereket, mert nem lenne jó apja, nem tudná az első helyre rakni.

Ismerem, ebben van igaza. Munkamániás, megalomán, enyhén nárcisztikus vonásokkal. Tény és való, hogy rengeteget dolgozott magán, mióta együtt vagyunk, de a hatalommánia, az önimádat, a "nekem mindent lehet" még most is bőven megmutatkozik...


Többször felhozza, hogy vágyik babára, velem szeretne gyereket. Milyen jó anya lennék, mennyire szép és okos gyerekünk lehetne, milyen szép család lennénk. Építkezünk, ősszel költözhetünk, ha minden jól megy. Elkezdte mondogatni, hogy az egyik szobát berendezhetnénk inkább babaszobának.

Tegnap is arról beszélt, hogy ha fiunk születne, mennyire élvezné a vele töltött időt, vinné focimeccsekre, kirándulni, biciklizni...

Én úgy érzem, hogy neki ez most azért jött, mert két hasonlókorú barátjánál is nemrég születtek gyerekek. Az összes barátunknál van már 1-2 gyerek, feleség, család. És szerintem benne ott van, hogy nem akar ebből kimaradni, lemaradni, legyen kipipálva ez is a "listáról".


Maholnap 50 éves, ad magára, figyel az egészségére, ebből a szempontból oké. De mi lesz 10-15 év múlva?

Apukám is ilyen volt, teniszezésből ment úszni, onnan biciklizni, minden nap sportolt, vitaminokat szedett, aztán 56-57 évesen elkezdett rohamosan öregedni, kezdődött az itt fáj, ott fáj időszak, hol a térdével volt gond, hol nyaki gerincsérve lett, nyáron már nem ment teniszezni, mert nem bírta a meleget stb.


25 éves vagyok, nem zárkózom el igazából a babatéma elől, de egyedül sem akarnék maradni vele. Ettől is tartok, hogy oké, most mondja, hogy gyerek így, gyerek úgy, milyen szép gyerekünk lenne, de így is rengeteget dolgozik, nem akarom azt, hogy én ülök itthon a gyerekkel, mindent én csinálok, ő meg éli világát és este foglalkozik vele 1 órát, mint a jófej apuka. Félek, hogy neki ez most fellángolás csak, aztán ha látja, hogy egy gyerek nem annyi, hogy cuki és lehet vele villogni, akkor már nem kell és oldjam meg.


jún. 26. 10:02
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
70%

Konyorogve kerlek ti ne vallaljatok gyereket. Se egyutt, se kulon.


Es de, kiirtad mar, nem is egyszer, nem kell a kamu.

jún. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
"enyhén nárcisztikus vonásokkal" - én együtt sem lennék egy nárcisztikus emberrel, nem hogy még gyereket is szüljek neki! Amúgy 48, mire a gyerek 18 lenne, majdnem 70 lenne...
jún. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Pf...a párodnak egyáltalán nem kell gyerek, látszik a leírásodból, hogy max. azért akarna egyet otthonra, mert az még nincs, míg másoknak van. Aztán ha nem olyan aranygyermek lesz, akivel elég csak fotókon büszkélkedni, mert néha eljátszani irányába a csodálatraméltó apát, akkor megfőttél. Így is, mert nyilván nem azért kell neki a gyerek, mert gyereket akar nevelni. És akkor még erre jön rá a kora...szerinted ha közel 50 évig megszokta, hogy ő a világ ura, és a nap is körülötte forog, majd feladná mindezt egy gyerek miatt? Abban a pillanatban, hogy nem tud tőle azt csinálni, amit akar, meg fogja bánni.

Neked meg szintén minek? 25 évesen, mikor eszed ágában sincs egyébként neked sem gyereket nevelni. Azért az instán mutogatni egy habos-babos ruhába ötlöztett cuki kislányt, mint valami kiegészítőt nem ugyanaz, mint elviselni és gondoskodni róla nap, mint nap, akkor is, amikor nem olyan cukimuki. Te ráérnél még 10 évig minimum a saját kis önző, kirakat életedet élni, akkor is, ha egyébként akarnál...de benned is ott van az, hogy nem akarsz. A legnagyobb butaságot követnéd el saját magad ellen is, ha beadod a derekadat a papa kedvéért, mert mindketten vastagon megszívnátok.

jún. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
"Munkamániás, megalomán, enyhén nárcisztikus vonásokkal. Tény és való, hogy rengeteget dolgozott magán, mióta együtt vagyunk, de a hatalommánia, az önimádat, a "nekem mindent lehet" még most is bőven megmutatkozik..." - Na, én nem a korkülönbség, hanem EMIATT nem vállalnék vele még egy hörcsögöt sem, nemhogy gyereket. A férjed egy s*fej, te meg éretlen vagy, saját bevallásod szerint felszínes is. Nyilván főleg az általa biztosított "jólét" vonz hozzá. Persze, tudom, világraszóló nagy szerelem... minden fiatal lány ezt gondolja, aki apjakorabeli pasival kezd. A pasinak egyáltalán nem való gyerek, neked meg MÉG semmiképp sem.
jún. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
83%
Biztos nem szülnék egy olyan vén faszitól, aki lánya korú nővel van. Pfejj!
jún. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
70%
Ennyire kell a lóvé kislány, hogy összefekszel öreg fsszal is? Ráadásul egy mentálisan nem túl jó állapotban lévővel? Mondjuk ebből a szempontból nálad sincsen minden rendben, az vitathatatlan. Apuci nem foglalkozott veled eleget gyerekként?Most így akarod pótolni? Nos, ez a kandúr nem éppen az apaság mintaképe lenne.
jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
77%
A kérdező 30%-os.
jún. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
36%

36 voltam amikor szültem, a férjem pedig 53.

Még nem zuhant össze, pedig 62 lesz, hát nem tudom.

Gyakran gondolok arra hogy mi lesz ha ő nem lesz, a lelki oldala nehéz.

De éppúgy meg lehet halni 30 évesen is.

Sokat aggódok a jövőn.

Remélem hogy látja lediplomázni a lányunkat.

Abban pedig biztos vagyok hogy ha ő nem lesz, nekem már nem kell senki utána.

jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy nekem is mindenki azt mondta h ne szüljek.

Anyámék riogattak hogy beteg lesz a gyerek ha egy öregnek szülök, az ő rokonai meg támadtak minket.

Mégis akartunk gyereket és egészséges lett.

Kicsit fárasztó, de ilyennek kell lennie, nem egy sarokban ülni csendben.

Most kapja a kitűnő bizijét.

Nekem nagyon hiányozna az életemből a gyerek , ha nem lenne.

Egyszerűen unnám magam.

Munka után 2 nap itthon, Bem tudom mit csinálnék, mehetnék kertet ásni amihez semmi kedvem 🤷🏼‍♀️ vagy kutyázhatnék amihez szintén semmi kedvem 🥴

jún. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
84%
Édes Istenem! Nehogy szülj egy apád korú pasinak, aki igazából gyereket sem akar! Rájött a kapuzárási pánik. Ja, és ha lány lesz?
jún. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!