Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a Felnőtt párkapcsolatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért a Felnőtt párkapcsolatokban osztják az észt, akik azt írják nem érdeklik mások és jó egyedül? :D

Figyelt kérdés
Kicsit már az az érzésem ezekkel van tele a téma és nem tényleges kapcsolati problémákkal küzdőkkel. Elég abszurd.
márc. 6. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Mert kényszeresen meg kell győzni a külvilágot, hogy mennyire jól érzik magukat így, hogy ők is elhiggyék.
márc. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
ők saját maguk*
márc. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%

Hát mert bebeszélik maguknak, hogy nekik mennyire jó egyedül, mennyit fejlődtek, végre nem kell rossz emberekkel együtt lenniük, lógni a társkeresőkön.

De persze ez nem így van. Aki nem aromantikus az mindig fog vágyni társra. Csak könnyebb nekik mesékbe burkolózni...

márc. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. "osztottam az észt" akkor, amikor egyedül voltam, és teljesen jól megvoltam egyedül. Ettől függetlenül voltam már kapcsolatban - tartós, komoly, jó kapcsolatban. Most is vagyok kapcsolatkezdeményben. Ettől függetlenül megtanultam az egyedül is boldogulást (nyilván 100%-ig nem voltam boldog, de a boldogság nekem nem a "vagy van, vagy nincs" kategóriua, hanem egy skála), és azt különösen pozitívnak tartom, hogy nem mentem bele "csak azért, hogy legyen" jeligével olyan kapcsolatba, amiről tudtam, hogy nekem nem lenne kielégítő (pl. semmi közös érdeklődés, vagy igénytelen partner). És azt gondolom, tapasztaltam annyit, hogy tudjak értelmes tanácsot adni másoknak.
márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az szerinted jó tanácsot ad, akinek rossz egyedül?
márc. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusok is azt mondják csak annak lehet boldog, kiegyensúlyozott kapcsolata, aki egyedül is jól van.
márc. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolnám, hogy a kapcsolatfüggők lesznek pont szakértői a témának, akiknek mindegy milyen fosban tengődnek, csak ne kelljen egyedül lenni, meg új életet kezdeni.
márc. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

#4: "és azt különösen pozitívnak tartom, hogy nem mentem bele "csak azért, hogy legyen" jeligével olyan kapcsolatba, amiről tudtam, hogy nekem nem lenne kielégítő"


Szerintem egyáltalán nem szokták azt hangsúlyozni, hogy menjetek bele olyan kapcsolatba, ami nektek rossz lenne. Ellenben a "nekem jó egyedül" hozzáállású emberek mindig ezzel a szélsőséges példával jönnek, mintha normális, jó, kiegyensúlyozott kapcsolatokról képtelenek lennének elhinni, hogy léteznek és, hogy egy ilyenben viszont jobb lehet az élet, mint egyedül.


Miért csak ez a véglet létezik sokak fejében, hogy vagy egyedül maradnak vagy valami gyökér mellett kötnének ki kapcsolatban?

márc. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8: ez ebben a formában nem igaz. Azzal, hogy vki elmondja, neki jó egyedül jelenleg, vagy akár egyáltalán, nem mondja azt, hogy nem létezik jó kapcsolat. Csak annyit, hogy neki nem 100%-osan szar, ha egyedül van. Én soha nem is mondtam olyat, ez nettó beleolvasás az ember szavaiba. Igenis tudom, hogy van jó kapcsolat, látok is a környezetemben. Volt egy olyan időszak, amikor nekem nem volt kilátásban jó kapcsolat-alapanyag (egy jó pár évig tudatosan tartottam magam távol az aktív társkereséstől, mert magamat akartam rendbetenni... nem zárkóztam el attól, ha vki meg akar ismerni, volt is rá példa, de nem volt jó kilátás ezekkel az emberekkel egyszerűen).
márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

"mintha normális, jó, kiegyensúlyozott kapcsolatokról képtelenek lennének elhinni, hogy léteznek és, hogy egy ilyenben viszont jobb lehet az élet, mint egyedül."

Én elhiszem, hogy van ilyen. A nővérem házassága is pl. ilyen. Persze nem tökéletes, de elég jól élnek 35 éve a nagy többséghez képest. Viszont az összes többi, amit látok, hallok, egy kalap szart sem ér. És nekem is volt pár kapcsolatom, amikből bizony tanulhattam rendesen. És nem a jót. A válási statisztikán sem csodálkozom a látottak alapján.

márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!