Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismerkedésnél, hogyan lehetne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerkedésnél, hogyan lehetne leküzdeni a kezdeti bizalmatlanságot?

Figyelt kérdés

Egyre többször veszem észre azt, akár magamon is, hogy ismerkedésnél bizalmatlan az ember. Nehezen oszt meg személyesebb dolgokat a másikkal. Azt mindenki el szokta árulni, hogy hol és mit tanult, éppen mit néz a netflixen, de azt már nehezen osztják meg, hogy mit csinálna igazán szívesen, hogyan élt meg ezt-azt, vagy éppen mi foglalkoztatja most leginkább.


A másikról megszerzett lexikális ismeretekből pedig elég nehéz egy tartalmas beszélgetést kerekíteni, vagy bárhogy is kötődni a másikhoz.


Nem feltétlenül korlátoznám a netes ismerkedésre a kérdést, élőben is tapasztaltam már ezt.



2023. nov. 26. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ezt embere válogatja. Én pl. mindenkivel próbálok laza lenni, még ha elsőre is látom/beszélek vele. Valakinek ez egyszerűen nem megy, vagy csak olyan kisugárzása van a másiknak, hogy nem tud közvetlen lenni. Sosem tudhatod.
2023. nov. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én pont fordítva vagyok ezzel, sokkal hamarabb leírom azt, hogy "mit csinálnék igazán szívesen, hogy hogyan éltem meg ezt-azt, vagy hogy éppen mi foglalkoztat most leginkább", mint azt, hogy mit és hol tanultam, vagy bármit, ami lexikális és beazonosíthatóvá tesz.

A tartalmas beszélgetéshez tartalmas partner kell és olyan kevés akad. Sokan "csak" élik az életet, a tartalmas számomra azt jelenti, hogy mindezt erős önreflexióval és a megértés vágyával tenni, jelentsen ez utóbbi bármit is.

Hogy a kérdésre is válaszoljak: fel kell tenni magunknak a kérdést mitől is tartunk igazán és szembe kell néznünk a saját félelmeinkkel.

2023. nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont így voltam mindig mint a kettes. Az adatok megadását és a kikérdezést nem igazán preferáltam, inkább a személyiségjegyeket.
2023. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tök normális, hogy ehhez idő kell. Nem tudhatod, hogy a másik nem egy őrült, aki majd örökre rád tapad :) Pláne ilyen netes cseteléseknél futottam már bele elég meredek sztorijú, felfogású emberekbe, pedig fél napig tök jót beszélgettünk vallásról, filozófiáról, mittudomén..., aztán kiderült, hogy mondjuk egyébként teljesen okénak tartotta, hogy megverte az exét és épp elvonóba jár. Vagy volt, aki csak arra volt kíváncsi, hogy az első randin fogunk-e csókolózni, mikor más oldalon meg másik névvel láttam aztán. Szerintem jó az, ha az ember kicsit lassabban halad.
2023. nov. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a #4-es válaszoló utolsó mondatával.

Szerintem értékesebbé teszi az idő azt a kapcsolatot. Vagy összejön két ember, vagy pedig eltávolodnak, az utóbbi is meglehet bizalmatlanság esetében.


De mégis sokkal minőségibb, ha megadjuk a módját, kivárjuk egymást, hogy feloldódjunk egymás társaságában.

Persze ez nehéz:D

Várni, várni, hogy ő is megnyíljon.


Mert én is olyan ember vagyok, mint a #2, #3, szeretek mélyebb témákról beszélgetni.

Túl könnyen megnyílok és megosztom felelőtlenül az emberekkel a pillanatnyi érzelmeim, gondolataim. Túl könnyen kitárulkozok. És nehéz várni a másikat, vajon ő mikor fogad a bizalmába?


Kérdező: jó kérdést tettél fel, engem is érdekelne.

2023. nov. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!