Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
A vallásos emberek könnyebben viselik az egyedüllétet?
10: Sok gond van a mai társadalomban, az emberek gondolkodásával. Az egyik legnagyobb problémának a hagyományos családmodellel szemben támasztott csökkenő keresletet érzem, ami mára teljesen általánossá vált a világban. Egy vallásos ember pedig - hozzám hasonlóan - gyaníthatóan nem ebből az újfajta családértelmezésben gondolkodók közül szeretne mintavételezni.
Emellett a másik gondnak az ismerkedési lehetőségek hiányát, nehézségét érzem, hogy ti. nem könnyű hasonlóan gondolkodó társat találni. Ez részben a vallásos réteg egyre szűkülő kisebbségéből is ered, ill. hogy az így gondolkodók hajlamosak meggyőződésüket magukban tartani, nem közszemlére tenni. Ennek oka gyakran a társadalmi kisebbségi komplexus, hogy tudják, mindenki körülöttük másképp gondolkozik, teljesen más a mai, elterjedt társkapcsolati norma. Tapasztalataim szerint a vallásosak vagy hagyományos családmodellre vágyók közül a legtöbben visszafogottak, kevésbé "nyomulók", így a párkeresési piacon - mindkét nem tekintetében - komoly nehézségekkel, hátrányokkal indulnak.
Hogy a vallásosak közül mennyien akarnak házasodni - nos, én ebben a tekintetben látom a kisebb problémát, bár itt is vannak negatív tendenciák. Ez valamennyire szükségszerű is, hiszen a társadalomban tért nyert gondolkodásmód elkerülhetetlenül betüremkedik minden, a társadalom részét képező csoportba is, így a hívő emberekre is hatással van. Aki azonban valamennyire komolyan veszi a hitét, nekem az a tapasztalatom, szeretne házasodni, gyereket vállalni, legfeljebb a kérlelhetetlen elvszerűsége, eltökéltsége rugalmasodik, kopik meg az eredmények híján, ahogy telnek az évek, s lesz egyre hajlékonyabb kompromisszumokra. Az általam templomban látott párok jellemzően házasok, és gyerekeik is vannak. Inkább a szingliség itt is megnövekedett arányában látom a problémát.
"Tapasztalataim szerint a vallásosak vagy hagyományos családmodellre vágyók közül a legtöbben visszafogottak, kevésbé "nyomulók", így a párkeresési piacon - mindkét nem tekintetében - komoly nehézségekkel, hátrányokkal indulnak."
Ezzel egyetértek, de azt is látom, hogy a vallásos fiatalok is elég rendesen válogatnak és tulajdonképpen ugyanolyan szempontok alapján, mint az úgymond világiak. Ezen viszont nem kell meglepődni, mert gyakorlatilag ugyanazokat a sorozatokat nézik, zenéket hallgatják, reklámokat látják, mint bárki más, a párkapcsolatról és családról alkotott mintákaikat is befolyásolják ezek. Persze, hogy nehéz árral szemben úszni és megmondani, hogy valaki elkötelezett, életreszóló kapcsolatot keres, mikor az egész fogyasztói kultúra a hedonista életmódot helyezi fókuszba.
"Az általam templomban látott párok jellemzően házasok, és gyerekeik is vannak. Inkább a szingliség itt is megnövekedett arányában látom a problémát."
Ezzel én is egyetértek, a házasságot kötők döntő többsége vállal gyereket, az hogy együttmaradnak vagy elválnak később, az már más kérdés, ebben azért látok egy olyan tendenciát, hogy magukat kereszténynek valló emberek is talán könnyebben feladják a házassággal járó küzdelmeket. A szingliség viszont tényleg a legnagyobb probléma, mert így esély sincs arra, hogy el tudjon indulni egy családi élet.
"Az meg, hogy a templomban látsz párokat, sokat nem jelent, ha nincs gyerekük, akkor ők se gondolják ezt túl komolyan"
Szerinted, ha egy párnak nincs gyereke, akkor ők nem gondolják komolyan a házasságuk...? Jesszus... Ettől hitemet gyakorló katolikus keresztényként mélyen elhatárolódom.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!