Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól érzem, hogy a szerelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól érzem, hogy a szerelem nem is az érzésekről szól hanem a szabályokról meg korlátozásokról?

Figyelt kérdés
Én valahól úgy érzem, hogy a szerelem valahól egy nagy badarság és mérgezett dolog. Értem ezt arra, hogy szerintem nem arról szól hogy kimutassuk a másik felé az érzéseket, hanem a mindenféle korlátozásról. A mindenféle szabály és szokás, átöleli az egészet. Hogy a nő kéresse magát, a férfi meg hódítsa meg. Addig a nő legyen totál passzív és hiába érzi hogy ez egy remek pasi, nem tesz érte semmi érdemlegesett. (Jó OK, jelek, csak a gond az hogy a férfiak köztudottan kevésbé értenek a non-verbális jelekhez. És erről nem ők tehetnek, mivel ez biológia.) Teszi ezt úgy hogy lehet, hogy egy nagy lehetőséget szalaszt el. A férfi meg, ha a nő kimerészeli mutatni az érzéseit a férfi elött, megsértődik és sérűl az egója, elküldi a lányt... Meg csak a fiú hívhatja el randira a lányt stb... Szóval, szerintem a szerelem többnyire nem arról szól hogy kimutassuk érzelmeink, hanem tele van korlátokkal, korlátozással és szabályokkal. A szerepek és szabályok betartása, úgy tűnik, sokkal fontosabb mint az érzések... Ti mit gondoltok errő?
2010. okt. 17. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz...Csak sajnálni tudlak, hogy ilyen korlátozott életet élsz...Ez borzasztó!
2010. okt. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a szerelem egyenlo a természetes viselkedessel.Nemszeretnem ha a parom megakarna valtoztatni,vagy elvarasai volna velem szembe.Ha termeszetessen viselkedek vele es nemkell elotte megjatszanom magam es az tetszik neki az jo...
2010. okt. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled. Lásd, hogy a szerelmes embereknek hirtelen nem is fontos a család, a barátok, az addig művelt hobbija. Semmi. Csak a másik jár a fejében egész nap. Aztán ön az önzőség, kisajátítás, a hamis érzelmek (álarcokat vesznek fel).


Az első hozzászóló még sose moccant ki a szobából, honnan is tudhatja.

2010. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ma 09:18: Hehe, tudod hányan játsszák meg magukat? Még te is.
2010. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
biztos van amibe kicsit megjátszom magam,de ha hosszu tavra tervezek probalom magamat adni,hisz évekig nemtudsz szinészkedni
2010. okt. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sándor9448 ***** válasza:

Előző hozzá szóló! semmi baj nincs ezekkel a gondolatokkal,akkor lenne korlátozott az elméje ha azt hinné hogy a szerelem csak a szexről szól,de mint ki derült ez nem igaz.

kérdező! eléggé érdekesek ezek,ezek a gondolatok...16 éves fiú vagyok,és én ezt így látom:Hatalmas különbség van az önzetlen szerelem és a Csajozás/pasizás között!a szerelemben nincs féltékenység nincsenek határok,szabályok,nincsenek láncok a kézen.Szereted a másik felet úgy hogy nem vársz tőle semmit,még a hibáit is szereted,nem akarod birtokolni hanem meg hagyod szabadnak,mintha egy lepkét szeretnél de a lepke úgy szép ha száll,így el engeded.Csak távolról nézed minden mozzanatát,ez a szerelem!Ennek ellentéte amiről te kérdeztél,szánalmas mikor egyes emberek csak azért randiznak a másikkal hogy csináljanak valamit mert nincs jobb dolguk,vagy csak játszadozni egy kicsit,esetleg egy kis ba*z*s*a szóba állnak a másikkal.Ők birtokolni akarják a másikat,ők be börtönözik a lepkét,meg ölik.Igen,a férfiak sokszor csak a kihívást látják a nőben,a nők meg tényleg csak arra vágynak hogy a férfiak körbe ugrálják őket.De ez puszta emberi természet,nem tudunk vele mit csinálni,ám ez mégis csak jó dolog mert e nem lennének házasságok,kapcsolatok,szerelem sem gyerekek,e nélkül ki halna az emberiség.Talán hiú és vak vagyok,de szeretem a romantikát,szeretem a szerelmet,az önzetlen szerelmet.

2010. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van önzetlen szerelem? Pláne tiniként? Csak kérdezem.
2010. okt. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
azt se tudod mi az a szerelem. majd amikor szerelmes leszel valaszt kapsz a kerdeseidre!
2010. okt. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sándor9448 ***** válasza:
én 3 éve szeretek egy lányt viszonzatlanul,majd nagy nehezen egy levélben tudtára adtam neki az érzéseimet.(Számtalan verset írtam róla/neki)MSN-eztem vele 3-4 hetet majd úgy egy hete azt írta"Felejts el!"akkor én össze törtem,azóta is depressziós vagyok és óránként eszembe jut.ha kell meg halok érte,ha kell ölök érte gondolkodás nélkül bűnözővé válnák érte ha úgy jobb lesz neki!Tudom hogy nem szeret,és nem is kérhetem tőle hogy csak a kedvemért szeressen!De én szeretem és más nem számít.Por életem akkor lesz értékes ha más meg becsüli...Döntsétek el hogy ez önzetlen szerelem-e...Nagy szavak kis embertől...?döntsétek el!
2010. okt. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sándor,jó arc vagy!


A kérdezőnek meg: én a barátommal teljesen szokatlan módon jöttem össze. Nem voltak meg nálunk a szokásos lépések amiről te is beszélsz. Nem volt taktikázás,egymás idegeinek húzása (pl: nem hívom fel,nem írok rá,megvárom míg ő keres mert az ilyenolyan amolyan). Kb. 4-5 hónapig a legjobb barátom volt,és lassan 2 hónapja járunk. Vannak dolgok amikben ő kezdeményez,vannak amikben én. Szóval nem mindenki olyan mint amit te írtál:)

16/L

2010. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!