Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől függ az, hogy ki mennyir...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől függ az, hogy ki mennyire vágyik párkapcsolatra?

Figyelt kérdés

Természetesen az emberek többsége vágyik, ezt az is nagyon jól bizonyítja, hogy mennyire népszerűek a randiappok vagy az ilyen társkereső irodák. Ha nem lenne ilyesmire igény, akkor nem működnének.

Abban viszont van különbség, hogy ki mennyit is tesz az ügy érdekében, mert van, aki csak várja a sült galambot és a másik végletre is van példa, mikor valaki boldog-boldogtalannál bepróbálkozik csak hogy legyen már végre párja. Feltételezem, hogy az utóbbi sokkal jobban akar kapcsolatot, ha ennyire törekszik is rá. Nekem is voltak barátaim, akik azt mondták, hogy tulajdonképpen ők is ugyanolyan helyeken próbálnának csajozni, mint én csak sokkal aktívabban és hogy én nem értem mennyire fontos, hogy az embernek legyen párja családja.

Amire én gondolok, hogy nagyon sokat számít ki milyen családból jön, milyen mintákat látott, mert azoknál, akik nagyon akartak családot, azok általában láttak működő házasságot a szüleik esetén, akik meg kevésbé, azok nem. Valószínűleg nagyobb a motiváció boldog gyerekkor esetén, hogy ezt valaki tovább akarja adni.



2023. júl. 9. 10:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ez igaz is lenne csak az egyén szempontjából, de van azért egyfajta társadalmi nyomás is. Ha az ember befejezte a tanulmányait, akkor jönnek ezek a kérdések, hogy de "van barátnőd, miért nincs, mikor lesz már" és nyilván ezekre választ kell adni vagy valahogy legalább elfedni. Meg olyanokat is mondanak, hogy "válogatós f@sznak kutyában a helye". Szóval sok esetben inkább az a rosszabb, ahogy a környezet reagál.
2023. júl. 9. 12:19
 12/15 anonim ***** válasza:
A társadalmi nyomást talán könnyebb figyelmen kívül hagyni, kizárni. Nem könnyű, de könnyebb. Van viszont egyfajta természetes belső késztetés, azt nehezebb lehet. Nem úgy vagyunk "programozva", hogy egy teljes életet leéljünk szálegyedül és szexuális élet nélkül.
2023. júl. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Részben, hogy mit látott/tapasztalt a környezetétől.
2023. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nálam életkortól és az abból adódó élethelyzettől függ.


18-19 évesen még buli volt szinglinek lenni, mindig mentem szórakozni, ott flörtöltem, csókolóztam, ismerkedtem, plusz pont egy nagy szakítás után voltam és élveztem annak az előnyeit, hogy senkinez nem kell igazodnom.


22 évesen úgy voltam vele, hogy oké, van még időm megtalálni a társamat, most magamra koncentrálok. Már kevésbé élveztem a szingli létet, de azért jó volt, hogy mindenre van időm, megismerhetem magam.


25 évesen illetve 26 eleje (mert 2 hónapja voltam 26, amikor megismertem a páromat) borzasztóan magányos volt. Ekkor már barátaim se nagyon voltak, mármint olyanok, akik gyakran ráérnek/közel laknak, csak a munka volt nekem, illetve próbáltam elmenni ide oda egyedül is, hobbikat keresni, de végig vágytam a szerelemre, egy társra, nagyon unatkoztam és nagyon magányos voltam. Meg ott volt az is a fejemben, hogyha gyereket akarok, akkor mostanában kéne megismernem a leendő férjemet.

2023. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Senior Séf ***** válasza:
Nincs olyan, hogy KI MENNYIRE vágyik párkapcsolatra.Nyilván aki abban él, annak nem olyan fontos, mint volt mondjuk féléve, amikor még a szinglik táborát gyarapította. Függ még ezen kívül a hormonális állapottól, aktuális élethelyzettől, sőt etológusok szerint az éhség szintjétől is.
2023. júl. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!