Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől függ az, hogy ki mennyir...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől függ az, hogy ki mennyire vágyik párkapcsolatra?

Figyelt kérdés

Természetesen az emberek többsége vágyik, ezt az is nagyon jól bizonyítja, hogy mennyire népszerűek a randiappok vagy az ilyen társkereső irodák. Ha nem lenne ilyesmire igény, akkor nem működnének.

Abban viszont van különbség, hogy ki mennyit is tesz az ügy érdekében, mert van, aki csak várja a sült galambot és a másik végletre is van példa, mikor valaki boldog-boldogtalannál bepróbálkozik csak hogy legyen már végre párja. Feltételezem, hogy az utóbbi sokkal jobban akar kapcsolatot, ha ennyire törekszik is rá. Nekem is voltak barátaim, akik azt mondták, hogy tulajdonképpen ők is ugyanolyan helyeken próbálnának csajozni, mint én csak sokkal aktívabban és hogy én nem értem mennyire fontos, hogy az embernek legyen párja családja.

Amire én gondolok, hogy nagyon sokat számít ki milyen családból jön, milyen mintákat látott, mert azoknál, akik nagyon akartak családot, azok általában láttak működő házasságot a szüleik esetén, akik meg kevésbé, azok nem. Valószínűleg nagyobb a motiváció boldog gyerekkor esetén, hogy ezt valaki tovább akarja adni.



2023. júl. 9. 10:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

A családi mintáknál a korábbi tapasztalatok még többet számítanak.

Valaki teljesen kiábrándul egy rossz kapcsolat után, és kb megundorodik párkereséstől.

Valakinek meg ez lesz kb az élete értelme, mert annyi örömet, szeretetet kapott kapcsolatban. Pl én is ilyen vagyok, nincs jó viszony a szüleimmel, de az első párom segített felépíteni az önbizalmamat. Mivel az anyai szeretet egy fő forrása a gyerek önbizalmának egészséges kialakulásához és ez nem volt meg.

2023. júl. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha rossz volt a gyermekkora, akkor viszi a rossz mintát:


• Szeretet-figyeleméhes és bármi áron partnert akar, akit "megöl" a szeretetével és elvárja, hogy kölcsönös legyen.



• Életében nem akar párkapcsolatot, inkább csak szexel, vagy még azt se annyira fél, hogy oda jut ahová a szülők.

2023. júl. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, a családi minta számít. Számít még a szocializálódás és a tapasztalatok.
2023. júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyban függ a mintáktól, de én ezt nem korlátoznám le a családra. Sokat tud számítani az is, hogy a környezetében, ismeretségi körében mit lát az ember. Én ott sem igazán jókat, nem csak családon belül. Csomószor hálás vagyok, hogy nekem mindezt nem kell elviselnem, nem is lennék képes.

Aztán ahogy a 2. írja, a tapasztalatok is erősen befolyásoló tudnak lenni.

Én még hozzátenném a veleszületett személyiséget is; vannak, akikben gyárilag nagyon erős az igény a kapcsolódásra, de vannak maguknak való, "magányos farkas" alkatok - a két típus egész eltérően viszonyulhat a párkereséshez is.

2023. júl. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem leginkább azoknak kell kapcsolat, akik anyagilag nem boldogulnának egyedül, és azok, akiknek alacsony az önértékelésük. Egyedül nem érzik teljes értékűnek magukat.


Az anyagilag és önbecsülést tekintve rendben lévő emberek nem ragaszkodnak foggal-körömmel kapcsolatokhoz, hisz egyedül is jól elvannak. Csak olyan kapcsolatba mennek bele, ami hozzáad az életükhöz, nem pedig egy plusz stresszforrás.

2023. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, de rám nem voltak hatással más kudarcai, úgy értve, hogy akkor már el is asom magam, mert halálra van ítélve. Maximum a realitás talaján tart, nem álmodozok fölöslegesen, hogy örökkön örökké. Más csúf, rossz tapasztalata, vagy még a sajátod is előbbre vihet, hiszen az élet ad pofonokat, oktat valahol szerintem, vagyis ha tanulsz más hibáiból, a sajátaidból, akkor jobban odafigyelsz, nem követed el ugyanazt a bakit.

Ha eleve antiszociális vagy, akkor nagyon nehéz azt jobbá alakítani, viszont nem lehetetlen. Hiába valaki beszédes, ha éretlen, lehetnek neki exei, de ha infantilis, akkor sorozatosan exei lesznek.

Ha valaki normális, érett, okos, kedves, magabiztos, akkor nem hiszem el, hogy nem akadna neki előbb utóbb hozzá való emberke.

2023. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Önbizalom/annak hiánya. Ahogy a mondás is tartja:

"Az önbizalom nem azt jelenti, hogy szeretni fognak, hanem hogy nem baj ha nem."

2023. júl. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#8

Ez tetszik. :)

Azt jelenti, hogy akinek van elég önbizalma, az könnyebben elviseli az egyedülléttet?

2023. júl. 9. 12:03
 9/15 anonim ***** válasza:
#9 nyilván igen, mert szereti magát. Igaz épp emiatt nehezebben is tartanak fent párkapcsolatot az ilyen emberek (mint én is), mert nem kompromisszumképesek, a saját vágyaik vannak mindig az első helyen. Ez pont annyira jó dolog, mint amennyire rossz is lehet.
2023. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván. És ennek köszönhetően nem lesznek siralmas párkapcsolatfüggésen alapuló kapcsolatai hanem nyugodtan kivár egy értékes kapcsolatot, szerelmet. Amit egyébként nem is lehet kétségbeesetten keresve találni, vagy az talál meg téged vagy meg kell tudni állni egyedül is a világban depresszió, nyafogás nélkül!
2023. júl. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!