Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy nárcisztikus szakíthat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy nárcisztikus szakíthat ilyen szöveggel?

Figyelt kérdés

"Eltávolodtunk egymástól, és úgy veszem észre, kiszívom az energiádat, és ezt nem tehetem veled"


Szakítás után jött szembe ez a téma (talán az univerzum küldte?), hogy nárcisztikus. Nagyon sok pontban ráismertem az exemre, és most nem akarom elhinni, hogy egy nárcisztikussal voltam két évet. Nagyon erős, stabil személyiség vagyok, szinte sosem tudott rajtam uralkodni, szerintem ez fontos infó ebben a kérdésben. Talán csak ezzel a dumával dobott el az lehetséges? Megunta, hogy nem tud belőlem eleget kiszívni?


2023. jún. 23. 21:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát van benne valami visszataszító, az biztos. Manipulatívnak hangzik ez a mondat. Nem biztos, hogy nárcisztikus. Lehet más személyiségzavar is, de én inkább nem diagnosztizálnék. A lényeg, hogy levond a tanulságokat és ezentúl felismerd, ha valaki ilyen. Legyél kritikusabb, tudatosabb a következő kapcsolatod elején! Ne hagyd, hogy elsöpörjön a szerelem!
2023. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem is akartam vele összejönni, csak bőgött, meg játszotta az áldozatot és megesett rajta a szívem. Már a kapcsolat elején leszögezte, hogy az összes exe kihasználta, kidobta, átverte, mert mind egy szemét volt. Könnyen besértődött szinte akármin, amikor beszélgettünk eleinte mintha aknamezőn lépkednék. Áldozatszerep, felelősségvállalás hiánya, mindenki egy szar, közben magát az egekig magasztalta, meg hogy ő istennel van kapcsolatba, egy fénylény...satöbbi. :D
2023. jún. 23. 22:05
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Milyen a szüleid kapcsolata?
2023. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Fingod sincs a nárcisztikus fogalmáról. Talán olvass utána a neten mielőtt hasunàlod a kifejezést.

Pont hogy nem az.

Egyszerűen megunt és valami ok kell ha nem akarja a szemedbe mondani az igazsàgot.

2023. jún. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%
Itt mindenki nárcisztikus.
2023. jún. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Vannak a szüleimnek vitáig mint mindenki másnak, de nincsenek hatalmas gondok. Elvannak. Szerető családban nőttem fel.
2023. jún. 24. 04:54
 7/17 anonim ***** válasza:

"Megesett rajta a szívem."


Ebből az érzésből már lehetett volna tudni, hogy ebből nem lesz párkapcsolat. Egészséges párkapcsolat nem épülhet egy alá-felé rendelt viszonyra. A pótanyukája voltál ebben a kapcsolatban és az anyák sorsa az, hogy a kisfiúk felnőnek és tovább állnak. Egy tápláló, támogató anyuka szerepét vállaltad ebben a kapcsolatban, mert neki nem volt lehetősége egy ilyen anyukára. Amikor már nem volt szüksége táplálásra tőled, amikor már mindent kifacsart belőled, amit lehetett, akkor szakított veled. Ez nem nárcizmus, hanem anyakomplexus.


Az a fontos, hogy tanulj ebből és többet ne vállalj anyuka szerepet egy kapcsolatban, mert ugyanígy fog végződni. Keress olyan partnert, akivel azonos státuszban, azonos szinten vagytok érett felnőttek és egyikőtök sem szorul rá a másikra! Csak így lehet egészséges kapcsolatod.

2023. jún. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ezt jól látod és igazad van. Igazából az apja hagyta el őket kamasz korukban, amikor pont kialakulnak fontos személyiségjegyek(hárman vannak testvérek, mind lányok), de olyan szinten, hogy nem is kereste őket, mai napig nem kontaktol az apa velük. Igazából mindvégig éreztem, hogy ez így nagyon nem klappol. Beleestem ebbe, csak az én felelősségem tudom. Tanultam belőle.
2023. jún. 24. 08:57
 9/17 A kérdező kommentje:
Szóval én voltam a pasi, de a lényeg ugyan az marad. :D
2023. jún. 24. 08:59
 10/17 A kérdező kommentje:
A jó ebben az egészben, hogy iszonyú sokat tanultam magamról, a párkapcsolatról, az emberi pszihé működéséről. Én csak nyertem.
2023. jún. 24. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!