Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez az "adtam neki egy esélyt"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez az "adtam neki egy esélyt" szöveg lekezelő szerintetek?

Figyelt kérdés

Neten is látom, élőben is hallottam. Lehet én vagyok a nyápic, eddigi 1 kapcsolatom úgy alakult ki hogy a csaj kezdeményezett szóval nem tanultam el a felszedés mesterségeit.

De nekem ez úgy hangzik mintha a másik fél kevesebb lenne. Az egyik csaj haveromnál, 3 évig próbálkozott egy gyerek, eleve nem lenne gyomrom 3 évig próbálkozni, aztán végül megsajnálta és aszondja "kapott egy esélyt". De ha nincs meg az a közös vonzódás, akkor minek?


De persze értékelendő, ha valaki nem bunkózik azzal aki rámegy és nem csak Brad Pittekkel jön össze,nem erről van szó


2023. jún. 18. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség van:


a) "Ha nincs ló, jó a szamár is" esete áll fenn.

b) Elkezdett érezni a mások iránt valamit, szerelmes belé.

2023. jún. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Mindig mondom, hogy baromi megalázó. Tényleg olyan hangzása van, hogy nem igazán érdekel, de nincs semmi a tévében, unatkozom, és nagy sóhajjal azt mondom, na jó, mutasd, mit tudsz.
2023. jún. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sunshinedoll ***** válasza:
49%

Nem az, hogy kevesebb, de semmiképpen sem az első automatikus választása.

Az "adtam neki egy esélyt" az nekem ez a hát nem volt jobb, megalkuvós kategória.

Ettől a másik ember nem kevesebb, csak nem az, amire az ember igazán vágyna.

2023. jún. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is lehet egy ilyen negatív érzete, de inkább arról van szó, hogy összeilletek-e vagy sem, nem a te abszolút értékedről. Senki nem passzol mindenkihez. Bár én pont emiatt az enyhén pejoratív zöngéje miatt nem is használom ezt a kifejezést ebben a formában.
2023. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kicsit kettős ez, mert pl ha egy ilyen lányba zúgok bele, akkor gondolhatom hogy na hát ha ezzel összejött akkor nekem is van esélyem, de ha velem is csak szánalomból jönne össze ahhoz nem lenne gusztusom
2023. jún. 18. 12:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Én egyszer "adtam esélyt" valakinek. És igen, kevesebbnek gondolom magamnál.

De egyébként maga a kifejezés nem feltétlenül jelenti ezt. Azt viszont biztosan, hogy nem akarja alapból az ember a másikat, csak addig nyaggatja, hogy jól van, "ad egy esélyt", hátha.

2023. jún. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez azért van, hogy hagyja már végre békén. Belemegy a találkába, pocsék lesz, aztán többet nem keresik egymást.
2023. jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább kontextus függő. Pl. ha valaki azt mondja, hogy "hát, annyira nem jön be, de meglátjuk mi lesz, adok neki egy esélyt", akkor igen, elég rossz szájízt hagy maga után a dolog. De ha azt mondja, hogy "nem igazán van közös érdeklődési körünk, de nagyon megkedveltem és szeretnék adni egy esélyt a dolognak", akkor már egészen más felhangja lesz a történetnek.

Szóval összességében szerintem függ attól, hogy ki, milyen értelemben használja ezt a kifejezést, de önmagában én nem feltétlenül tartom lekezelőnek.

2023. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Igen, olyan, mintha te valami atyaúristen lennél, aki egy emberi sorsról dönt. "Adtam neki egy esélyt"... ez olyan lekezelő, olyan szánalmas. Nem szeretem az ilyen megfogalmazást.
2023. jún. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is voltam így egyszer, nem volt tipikusan az esetem az illető, de pont azért, mert a klasszikus "szépfiú" külseje volt. Abszolút vonzónak találtam, meg minden, de úgy voltam vele, hogy az ilyen kaliberű pasik nem tartósra hajtanak, de igazából volt időm, kedvem akár valami lazábbhoz is ha már összesodort minket a szél, és érdeklődött irántam. Lassan 8 éve együtt vagyunk, 2 éve házasok, és épp azon megy a napi szintű beszélgetés, hogy mikor kezdjünk bele a családalapításba. Ezzel most akkor lenézem őt vagy kevesebbre tartom...? Nem, csak volt egy első benyomásom, amin nyitott voltam változtatni.

Sok okból lehet egy embernek előítélete egy másik ember iránt, nem csak mert "lenézi". Más okok is vannak, ami miatt nem biztos, hogy működhet a kapcsolat, és ezt nyilván igyekszik az ember a lehető leghamarabb észrevenni, és nem pazarolni az idejét olyasmire, ami nem vezet előre. Néha érdemes kinézni ebből, főleg ha az ember túl szigorú szempontokat kezd el meghatározni. Ezt nyilván mindenki maga döntse el.

Az mondjuk mindennek a legalja, amikor az illető annyira nyomul, hogy beleerőszakolja a másikat kb a kapcsolatba. Vagy ha a másik csak szórakozásból megy bele (és ezt nem közli, a tiszta lapokkal nincs gond). Az előbbi borzalmasan manipulatív, az utóbbi meg szimplán szánalmas és erkölcstelen.

2023. jún. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!