Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Létre jöhet egy látó és egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létre jöhet egy látó és egy vak között szerelem? És egy siket és egy halló között?

Figyelt kérdés
Nektek mi a véleményetek erről?Milyen próblémák lehetnek ezzel kapcsolatban?
2008. dec. 28. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létrejöhet minden további nélkül és szerintem nincs vele több probléma, mint amennyi már amúgy is adódik abból, hogy az illető nem hall vagy nem lát. Kis alkalmazkodóképességet megkövetel persze egy ilyen kapcsolat, de szerintem pár hét alatt kialakul és onnantól kezdve rutinná válik, fel se tűnik.
2008. dec. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Símán.
2008. dec. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán lehet. Egy siket és egy halló... Ilyenre van is példám. Egyik ismerősöm siketként született, csomó műtéten átesett, így halló készülékkel valamennyire hall, nagyjából beszélni is tud. Persze a nyelvtana nem tökéletes, és érteni is alig lehet, de jobb mint a semmi. Beszélgetni is csak úgy tudok vele, ha egymással szemben ülünk, és ha nem ért valamit, a számról letudja olvasni. Azt mondta jelbeszéddel sokkal magabiztosabbnak érzi magát, az jobban megy, mint a beszéd. A jelbeszéd pedig NEM megtanulhatatlan. Én elhatároztam hogy szeretném valahogy elsajátítani. Hogy ezt az egészet tetőzzük, a srácnak van egy gyönyörű szép egészséges barátnője, már nagyon régóta, és nem jelent gondot közöttük, hogy a srác hallásával illetve beszédével gond van. :)

Az olyan emberek, akiknek valamilyen problémájuk van, akár együtt tudnak élni az állapotukkal, akár elkeseríti őket, mindig sokkal szeretetre éhesebbek, és ezáltal közvetlenebbek is! Ha én egy ilyen emberben találnám meg az igaz szerelmet, akkor boldog lennék, és nem mondanék nemet csak azért, mert ő vak vagy siket, vagy tolószékes, vagy bármi :)

2008. dec. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül. A volt matektanáromnak a felesége siket és van 2 gyönyörű gyerekük is.
2008. dec. 29. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
33%
Dehogy
2009. nov. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Simán! Egyik ismerősöm siket és halló férje van és van négy egészséges fiúk. Szép családi házban élnek.

Helyesbítek, nem jelbeszéd, hanem a jelnyelv! :) Amúgy nagyon szép a jelnyelv!

2009. dec. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Létrejöhet, hát. Szeretek egy vakot, már jó ideje. Hm, viszonzatlan.

De számomra nem ez, hogy látássérült, számít. Persze, megijedtem először, min mehetett, mehet keresztül. Amikor megismertem, igyekeztem ezerféleképpen megtapasztalni, megfigyelni, hogyan boldogul az életben, elolvastam jópár kiló könyvet, szakirodalmat. Aggódtam, hogy buta vagyok hozzá képest, korlátolt és kicsinyes, gyerekes, és nem vagyok eléggé empatikus, emberszerető alkat. Bebizonyította, hogy tévedtem.


Probléma talán abból fakadhat, hogy mások nem olyan odafigyelőek velük, mint a két ember egymással. Én nagyon ki tudok borulni, amikor beszólnak, vagy akár tettlegességig mennének el a bunkó emberek. Olyankor akár ütök is, az igazunkért.


Siket ismerősöm nincs, de szerintem ugyanígy lehet halló és siket között is csodálatos kapcsolat. Sőt. :)

2010. febr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
persze hogy lehet, luk luk, csak a keret más,amig a puncijával nincs gond simán jöhet egy süketnémavakmozgássérült is.
2010. ápr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
50%
Nekem volt 2 ismerősöm, mindketten süketnémák voltak,de volt gyerekük, meg minden, szal szerintem létre jöhet.( már nem ebből a példából kiindulva)
2010. ápr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!