Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a családi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ebben a családi helyzetben?

Figyelt kérdés

Férjem az édesanyjával nem tartja a kapcsolatot, bántalmazó gyerekkora volt, éheztette az anyja, nem volt rendes ruhája, nem foglalkozott vele, így végül a bíróság anno az apjához helyezte. Azóta nem beszél az anyjával egy szót sem, nem is találkoztak kb. 20 éve.

Nemrég viszont született egy kisfiunk, és mivel szomszéd városban lakunk mi, és az anyja, valahogy megtudta, és felhívott engem telefonon. Nem tudtam, hogy ő az, amikor felvettem a telefont, soha nem is találkoztam vele. Bemutatkozott, és elmondta, hogy tudja, mekkorát hibázott, de szeretné megismerni az unokáját, és a fiával is újra felvenni a kapcsolatot. Nem ígértem neki semmit, megmondtam, hogy a férjemre bízom a döntést, ebben nekem nincs "illetékességem".

Ez ma délelőtt volt, férjemnek még nem mondtam el, egyébként ha csak szóba kerül az anyja, már ugrik a témára, beszélni sem szeret róla, nem tudom, hogy hozzam fel ezt neki, de semmiképp sem akarom eltitkolni előle ezt a hívást.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Elmondanátok? Megpróbálnátok rábeszélni egy találkozásra, vagy rábíznátok teljesen a döntést?


2022. jún. 2. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt tenném, amit a telefonban nagyon helyesen mondtál. A férjemre bíznám, tehát őszintén elmondanám neki a történteket és biztosítanám arról, hogy bárhogyan dönt, mellette állok és bármiben számíthat rám.


Rábeszélni semmiképpen nem ajánlom, ha ennyire mereven elzárkózik az anyjával való találkozástól, akkor nem szabad erőltetni.


Illetve, ha megengedsz egy megjegyzést, én maximálisan megértem a férjedet, én az apámmal voltam így. Nem 20-30 év múlva kell felébredni, hogy gyerekem van és bűnbánóan, hátulról támadva felhívni a feleségét. Ez már nekem eleve nem szimpatikus.

2022. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondanám mindenképpen, de nem próbálnám semmire rábeszélni.
2022. jún. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám azt, ami történt. Nem is értem, ez miért kérdés egyáltalán.
2022. jún. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, elmondom neki, aztán rábízom a döntést. A múlt nem fog csak úgy eltűnni, nem hiszem, hogy adna az anyjának még egy esélyt. Csak a gyereket is figyelembe veszem, hogy ha a férjem elzárkózik, akkor a fiunk nem ismeri meg a nagyanyját. Bár amiket a férjem mesélt róla, valószínűleg nem kár érte.
2022. jún. 2. 19:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"bántalmazó gyerekkora volt, éheztette az anyja, nem volt rendes ruhája, nem foglalkozott vele"


Ilyen nagymamára ne is akarj igényt tartani.

2022. jún. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kivancsi vagyok ez az itelet hogy jott ossze hogy eheztette, nem volt rendes ruhaja. Elmeletben az apa is nevelte, tehat ha nem volt rendes ruha, apuka miert nem vett, miert nem csomagolt uzsonnat, fozott vacsit? Ha bantalmazva lett volna, akkor apukat is el kellett volna itelni elhanyagolasert es kiemelni a gyereket a csaladbol. Sok helyen sajnos valaskor a ferfi kicsinalja, depisse teszi a not, majd beallitja az anyat ilyennek olyannak,elveszi tole a birosag, az apa a gyereket a no ellen hangolja es annak igy mar kedve/ereje se kuzdeni. Ismerek olyan 40 eves not akit apunak iteltek kislany koraban, de mikor mar 30 lett, atlatott a szitan.
2022. jún. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én csak részleteit ismerem a történetnek, elvileg a szülők válása után lett ilyen az anya, az apa pedig az ország másik végére költözött, úgy került hozzá a férjem, amikor a bíróság ezt ítélte meg. A férjem mindenre emlékszik, nem volt kisfiú már, amikor ez történt, tehát biztosan nem az apja találta ki.
2022. jún. 3. 09:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!