Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek akkor, ha a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek akkor, ha a párom kamasz lányával jól kijövök, és emiatt elkezdett fúrni a gyerek anyja?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve vagyunk együtt a barátommal. Neki van egy kamasz lánya, akivel tök jól megtaláltuk a közös hangot, jól kijövünk. 2 hónappal ezelőttig anya és lánya viszonya nem volt túl szoros, az anyja nem igazán kereste (kb havonta 1-2 órára találkoztak). Azonban a tudomására jutott, hogy velem jóban van és kedvel, azóta elkezdte a nő látványosan keresni a lányát (amivel nem is lenne baj), és sajnos ellenem hangolja. Már nem kéri a tanácsomat, flegma, sokszor beszól, látványosan lekezelő és nem igazán tudom hogy kezeljem ezt a helyzetet azon kívül, hogy próbálok jó arcot vágni az egészhez. Az apjával se sokat kommunikál azóta, szóval nem túl jó a helyzet. Az anyját nem ismerem, a párommal nem kommunikálnak, csak ha muszáj, azt is email formájában. Valakinek bármi tapasztalat, tanács?


N 34


2022. máj. 3. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Beszéljetek erről a barátoddal. Neki tudnia kell hatni a saját lányára. Amúgy meg elég buta lehet a csajszi ha nem lát át a szitán. Egy 10 éves gyerekkel még el lehet ezt játszani. De, hogy egy kamasz ne fogja föl...
2022. máj. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Föl lehet ajánlani a kis csajnak, ha az apja is belemegy, hogy akkor költözzön anyuhoz, ha itt nem jó. Ha meg jó, akkor viselkedjen normálisan.

Egy kamasz, lázadás ide, vagy oda, meg kell hogy értse az alapvető szabályokat, normákat és összefüggéseket. Tehát, ha flegma, vitatkozik, teszi az agyát, mert nem jó itt, próbálja ki anyunál. Ennél jobb ötletem nincs.

2022. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
beszélgess vele sokat és kérdezd meg, hogy mi történt. mondd el neki, hogy mit érzel.
2022. máj. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2-es Gondolom nincs gyereked, a leghülyébb ötlet zsarolni ilyesmivel.
2022. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Üljetek le beszélgetni a lánnyal. Mondd el neki, hogy észrevetted, hogy az eddigi jó kapcsolatotok megváltozott. Nem úgy viselkedik veled, ahogy eddig. Kérdezd meg, szerinte mi lehet az oka? Megbántottad-e valamivel? Az anyját ne hozd szóba! Ha nem követtél el semmit, magától fog rájönni, hogy indokolatlanul bunkózik és elszégyelli magát. Fontos, hogy az anyját véletlenül se említsd, mert akkor automatikusan védeni fogja, és téged támadni.
2022. máj. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4, nincs és valóban nincs tapasztalatom a tini korosztállyal, ugyanakkor, óvodásokkal dolgozom. Általában, ami az oviban működik, az nagyjából működik a felnőttekkel is. Ebből gondolom, hogy a tinikre is alkalmazható.

Valóban, annak amit írtam, van egy enyhe zsarolás jellege, de, valójában egyszerűen annyi, hogy felajánl egy másik opciót, amit a csaj, ha elég idióta ki is használ. Aztán, ha minden jól megy, saját bőrén tapasztalja, hogy hülye volt. Ha, ezt azzal kombinálod, hogy bármikor jöhet és természetesen, ha akar, vissza is cuccolhat. Ugyanakkor jelezni kell felé, hogy amilyen az adjon Isten olyan lesz a fogadj Isten is. Mert éreznie kell, hogy bár szeretik, vannak határok. Minden emberi kapcsolat így működik. Sőt, kisgyermek kortól így megy a nevelés is.

Amit ajánlottam, annak meg van az az előnye, hogy nem lesz kényszerhelyzet, hogy a kérdezővel és az apjával kell élni. Ha a te döntésed, nincs mi ellen lázadni, nincs kire fújni és a tény, hogy nyitva a kapu, segít, hogy ne úgy élje meg, hogy sarokba van szorítva.

Szerintem, nincs azzal baj, ha éreztetik, hogy nem ő szarta a spanyol viaszt, mindeközben persze szükséges egyensúlyt tartani. Megtartani a szeretetteljes gesztusokat, de tudatni, hogy a viselkedését nem tolerálják.

Lehet, hogy működik, az öleld magadhoz és bárhogy rúg, harap, te csak szeresd, aztán majd lenyugszik elv, de én még nem láttam működni és nem hiszek benne. Főleg nem egy ilyen szituációban, ahol még csak nem is szülővel van baja, hanem egy "idegennel".

Én jobb szeretem időben jelezni a határokat, azokat következetesen betartani és a lehető legtöbbször döntés helyzetbe hozni a gyermeket.

Szerintem fontos, hogy tudatosítsuk, hogy nem tehet meg bármit, hogy a viselkedése kihatással van másokra, hogy a döntéseinek és hozzáállásának bizony következménye van.

Persze, első körben ott a beszélgetés lehetősége, de kétlem, hogy a kérdező azzal ne próbálkozott volna már. Illetve azt is, hogy működne egy felpaprikázott tinivel, akit fűtenek hátulról, de valós problémája nincs.

2022. máj. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!