Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy minél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elképzelhető, hogy minél harciasabb egy férfi/nő annál érzékenyebb?

Figyelt kérdés
A kérdés eredetileg a harcos feministákról szólt volna, de végső soron a férfiaknál is megfigyelhetjük az agresszív viselkedésnek valamilyen formáját, amikor pl. saját magát, vagy a nézetét védi.
2022. márc. 23. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Aki sérült vagy fél, az általában támad. Ez az állatoknál is így van, sokkal agresszívebbek a sebesült állatok, mert kiszolgaltatottabbak a többi állatnak, csakugy mint az ember a többi embernek...
2022. márc. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem teljesen ezen múlik.

Én világéletemben túlérzékeny voltam. Még azelőtt olvastam a témáról, mielőtt a köztudatba lett volna, és igazából nagyon sok szituációba tudatosítanom kell magamban, hogy mit is érzek és miért. Erről sokat lehetne írni, de most nem ez a lényeg.

Régebb viszont nagyon nem tudtam volna kiállni magamért. Ennek az önbizalomhiány is az egyik oka, de a lényeg, hogy sokat dolgoztam magamon és jelenleg viszont nagyon nem tűröm az igazságtalanságot. Emögött talán főleg traumák állnak, de ez megintcsak nem kérdés.

A lényeg, hogy régebb is érzékeny voltam, és sose álltam volna ki magamért. Most is érzékeny vagyok, és harcolok az igazamért - bár a harcolás is egy érdekes szó, nem biztos, hogy illik rám, mert érzékenységem miatt nagyon empatikus is vagyok és mindig próbálom megérteni a másik igazát is, és bár szeretek vitatkozni, mindig igyekszem nem megbántani a vitapartnerem.


Ettől függetlenül én itt szinte minden második kommentem után megkapom, hogy femináci vagyok :D

2022. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1


Ez azért érdekes, mert azt hallottam, hogy a vezető típusú emberek - például az igazi alfahímek, - jellemzője a higgadt, nyugodt, magabiztos viselkedés.


Vagyis pont az ellenkezője.

2022. márc. 23. 17:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as:

Ez egyébként egy kicsit összetettebb kérdéskör. Ha mindenképp vezetői képességekről akarsz teorizálni, kezd a DISC modell megértésével.

2022. márc. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 nem hallottam még erről. De majd utána nézek
2022. márc. 23. 17:38
 6/9 A kérdező kommentje:

#2


Na, de miért voltál túlérzékeny, a családi életed nem volt éppen a legjobb?

2022. márc. 23. 17:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os:

Nem hiszem, hogy a családi életem ezt befolyásolta volna. Mármint nyilván a környezet formál minket, és hatással van ránk, de nekem igazából egy elég jó családi hátterem volt. Ettől függetlenül lettem önbizalomhiányos, önmarcangoló, és elég bizonytalan, ezzel együtt túlérzékeny. A szüleim szerencsére támogatóak voltak és amikor ezt látták elvittek pszichológushoz, oda szerettem is járni, de kamaszkorom után magamtól többet fejlődtem mint akkor.

Később beszélgettem erről apámmal, kiderült, hogy igazából neki is hasonló volt a fiatal énje, szóval az is lehet, hogy ez ilyen örökletes melankólia szerűség. Már ha van ilyen persze.

2022. márc. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A harcias nem ellentéte az érzékenynek.
2022. márc. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy érzékenyebb férfi le tudna teríteni egy domináns nőt, akinek nem nagyon van érzelme.
2022. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!