Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek önsorsrontás egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek önsorsrontás egy sikertelen házasság után ismét házasodni, esetleg gyereket, gyerekeket nemzeni/szülni? Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés

2021. dec. 30. 18:52
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
93%

Akkor ez most hogy is van, hogy a házasság csak egy darab papír?

Egy szakítás után senki se gondolkodik, hogy egyszer próbálta, nem ment, marad a cölibátus. Teljesen normális, hogy jön egy új szerelem.

Válás után ugyanez. Lezárod, és idővel jön egy új szerelem. Idővel felmerül az is, hogy hogyan tovább. Azért, mert az egyik fél volt már házas, mondjon le a másik arról, hogy egyszer házas legyen? Akkor is, ha ő élete szerelme? Miközben mindenki azt szajkózza, hogy csak egy papír.

Lehet, hogy véletlen, de én azt látom, hogy a második házasságok jobban sikerülnek. Pont azért, mert tanultak az elsőből.

2021. dec. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Én azt vettem észre a környezetemben, hogy kevés embernek sikerült jobban a 2. házassága. Sok elvált ismerősöm élettársi kapcsolatban él, miután egyszer már elvált.


Mindenki maga tudja, mihez kezd az életével. Szerintem egy élettársi kapcsolatban is lehet szépen élni.

2021. dec. 30. 20:23
 13/32 anonim ***** válasza:
87%
Attól, hogy élettárs nem házas, attól még sokkal jobb lehetbaz új kapcsolat.Én is azt látom a második jobb mindig, mert tapasztaltam vágnak bele.
2021. dec. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

11-es, szerintem a második házasságok nem jobbak, csak tartósabbak. Amiért az elsőben elváltak, azért a másodikban már nem.

Nyilván nem számolom ide a verő, italozó házastársakat. Utána valóban egy minőségileg jobb lehet a következő.

2021. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
63%

A gyerekvállalás mindig önmaguk nonstop szivatása. A házasság meg, elsőre lehet rossz döntés, másodszor a remény dominál, hátha most jobb lesz, harmadszor meg az van, hogy az ember nem hajlandó elismerni hogy nem neki való.

A családunkban most pont aktuàlis egy nagy újrakezdés. Évekig orrba szájba csalták egymást, ( előbb a csaj, majd a pasi is miután megtudta), szakítottak is, évekig külön voltak de összejártak dugni egymással is. A csaj terhes lett, ( állítólag a férjétől, bár ezt csak ő tudhatja biztosan, mert már van egy gyereke aki egy megcsalásból szár mm szik). most megpróbálják újra, mindez úgy hogy lakniuk sincs hol, mert a tulaj eladja a lakást a fejük fölül. Vagyis az albérletet ahol laknak.

Ha a házasságot újra próbálják hát, az ő dolguk, de egy ilyen instabil " kapcsolatra" gyereket vállalni, hatalmas felelőtlenség. Úgysem lesznek sokáig együtt. Az a nő nem bír azzal ami a lába közt van. Nincs semmi értelme. De az ő dolguk. Csak szerencsétlen gyereket sajnálom. A csaj még a nagyobbikkal se törődik sokat.

2021. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. dec. 30. 22:47
 17/32 anonim ***** válasza:
90%

Apámnak bejött a második házasság, pedig anyám után már nem akart újra sem gyűrűt, sem gyerekeket. Azt mégis lett felesége és 4 gyereke, és még mindig együtt vannak békességben.


Anya mástészta. Ő most vállik a második férjétől, de sajnos ez az ő hibája. Mellette nem fog egy férfi sem megmaradni, mert lelkileg instabil. Ha gond van, akkor előbb üt és aztán kérdez típus. A mostani válása is azért zajlik. Egy semmiségre rápörgött, majd ellehetetlenítette a társát. Így viszont még a 10. házassága is boldogtalan lesz, de nem képes túllépni a hibáin.

2021. dec. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Mozaikosok ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én a második házasságomban élek sok éve, úgy, hogy én is hoztam egy gyereket az első házasságomból, és a férjem is kettőt, és lett közös gyerkőcünk is. Az újrakezdés teljesen más téma, mint egy első házasság, ha már van gyerek a kapcsolatban, nagyon meg tudja bonyolítani. éppen ezért fontos egyrészt az előző kapcsolatok tapasztalatainak végig gondolása, de mivel ez egy teljesen új helyzet, új szereplőkkel (is), sokféle hozott-kapott tapasztalással, fontos a felkészülés rá. Ha ez nem történik meg, valóban könnyebben is gallyra mehet a kapcsolat, ha viszont hajlandóak vagyunk rá készülni, fejlődni, akkor sokkal jobban tud működni, és a gyerekek sem a negatív élményekkel, mintákkal érkeznek a felnőtt életbe, vagyis nagyobb eséllyel fogják megszakítani a sikertelen párkapcsolatok sorozatát. Érdemes az újrakezdés elején szakember segítségét kérni (párterapeuta, családkonzulens...), akivel körbejárhatóak a fontosabb elakadási pontok, és azok elkerülésének módja. Üdvözlet, és boldog új évet! Baranyai Szilvia [link]

2021. dec. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!


17-es válaszoló, örülök, hogy apukád második házassága működik. Anyukád biztosan nehéz eset, ha így viselkedik, nem csoda, hogy hosszabb távon senki sem marad meg mellette.

2021. dec. 31. 09:11
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Masodik hazassagomban elek, elore leszogeznem h az elsoben is szerettem elni, azt gondolom en kiegyensulyozottabban mukodok benne mint egyedulallokent. Alaposan megragtam mindent mielott a kovetkezo kapcsolatomba belevagtam, hisz 2 gyermeket hoztam az elsobol, nem lehet csak ugy ugralni veluk ide-oda, osszezavarni oket erzelmileg.

Az elso hazassagom 100% szerelem volt, ahogy vki fentebb is irta, a masodik is szerelem (igy utolag kisebb langu de stabilabb mint a masik), de itt az ertekrendek, nezetek, vallas is passzol, nagyon jol megvagyunk hosszu evek ota, kozos gyermek sem rogton jott, nem kapkodtuk el, en nem bantam meg h belementem masodszor is, mindkettonknek jot tett/tesz.

2022. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!