Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan sikerült leküzdened a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan sikerült leküzdened a féltékenységet?

Figyelt kérdés

Bevállalom a sok negatív hozzászólást.

Igen- rettenetesen féltékeny vagyok, minden apró szar*a teljesen ok nélkül.


Párom kb minden szabadidejét velem tölti, telefonját sosem dugdossa ha akarnám bármikor átnézhetném, de ehhez mindig is tartottam magam, hogy más telója tabu.


Mégis állandóan “veszélyben” érzem magam, mivan ha rámun? Vagy talál jobbat? Próbálom ezeket nem mutatni felé, de biztosan látszik ha valami nekem nem tetsző dolgot hallok/látok torzul a fejem. VÁLTOZTATNI SZERETNÉK.


Sajnos nincs pénzem semmiféle pszichológiai kezelésre. Rengeteget olvastam már a témával kapcsolatban, nincs gyerekkori traumám, csodaszép gyermekkorom volt. Alapjáraton “laza” nőnek tartom magam, nincs bajom a külsőmmel. Akkor mégis miért kell állandó negatív gondolatokkal küzdeni?


Ő életem szerelme, azt érzem. Nem szeretném elveszíteni. A gyakori kérdéseken olvasott hasonló kérdéseknél a hozzászólásokban 99%-a a válaszadóknak olyanokat ír, hogy “MENEKÜLNI KELL, MERT BIRTOKLÁSI VÁGYAD VAN” igen tisztában vagyok vele, ezért írok hogyan tudnék rajta változtatni.


De ha ezek után is ide akarsz írni ilyesmit akkor hajrá tesó engedd ki a gőzt. 🤜🏼🤛🏼



Köszi, ha válaszolsz!



2021. dec. 10. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos nekem eddig volt kb 5-7 párkapcsolatok. Tapasztalataim azok, hogy igen én is voltam féltékeny de nem mindegyik barátnőm mellett. Aki az elején kiépítette a bizalmat annál nem volt semmi gond, viszont volt köztük egy aki nem, nála az voltam vége is lett a dolognak. Azt tudom tanácsolni neked, hogy építsétek ki egymás között a bizalmat, de ehhez kell mindkét ember. Beszélgetni, megismerni egymást. Ha pedig te is úgy jársz mint én csak egy dolgot tudok tanácsolni: menekülj és soha ne nézz vissza.


33/F

2021. dec. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ebben a cipőben járok, mintha engem írtál volna le. Igyekszem nem megfojtani vele a párom, de néha kiborul a bili sajnos.

Gondolom a kognitív terápia ami leginkább hatásos lehet. Én tanultam, de a mindennapokban nagyon észnél kell lenni, hogy tudd alkalmazni, elkapd azokat a gondolat spirálokat amik lehúznak, kiváltják a szorongást. Szerintem, ha beírod googlebe, mindent megtalálsz róla, tudod autodidakta módon tanulni, ingyen is.

Racionalizálni kell a félelmeket, a megalapozatlan dolgokra saját magadnak egy választ kreálni, ami megnyugtat. Néha nekem beválik, néha nem.

Nem kell szemellenzővel élni úgy gondolom ettől még. Ne meséld be magadnak, hogy nem csal meg, ha egyértelmű jelek vannak rá. Ezt a részt meg a pároddal kell megbeszélni, ha csinál valami olyasmit, ami kiváltja, illetve csak magáról a tényről is érdemes vele beszélgetni, hogy hogy érzel. Sokszor az is ki tud zökkenteni, mindig mond valami olyasmit, ami átmelegíti a lelkem, sok türelme van az én hülyeségemhez, hál istennek. Van akinek több törődésre van szüksége ilyen téren.

2021. dec. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mantrázd magadban hogy akit el lehet vinni azt vigyék is. Az aggódás a világ legfeleslegesebb érzése, ugyanis semmin nem változtat, csak a saját kedvedet cseszed el, na meg persze a párodét, ha hisztizel.
2021. dec. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!