Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszú távú párkapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú távú párkapcsolatot szeretne, de lehet én még erre nem állok készen?

Figyelt kérdés

Én 21 éves vagyok, a párom 30. Lassan fél éve vagyunk együtt. Jó a párkapcsolatunk, nincs okom panaszra.


Ő hosszú távra tervez velem és ezt már az ismerkedésünkkor is jelezte, a kapcsolat során pedig még inkább nyomatékosította. Nagyon gyakran szóba hozza az eljegyzés, hàzasság, gyerek, együttélés témákat. Ezt én aranyosnak és vonzónak találom ugyan, csak néha kételkedem benne, hogy alkalmas vagyok-e ilyen elköteleződésre.


Tudom, hogy én is szeretném ezeket a dolgokat vele. Ő kedves és megértő, és hajlandó várni rám, de tartok tőle, hogy túl nagy nyomást helyez rám. Szeretem őt, és szeretek mindig a kedvében járni, de félek, hogy pont emiatt túl korán mennék bele ezekbe a dolgokba.


Véleményekre és tapasztalatokra lennék kíváncsi :)



2021. nov. 1. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Gyereket még ne. Nem tudom minek kell rohanni ennyire egy kapcsolatban. Majd ha pár év múlva is együtt lesztek, akkor lehet, hogy te is akarni fogod. Nem szabad elhamarkodottan dönteni, az soha nem jó.
2021. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Nem a hosszú távú kapcsolatra nem állsz készen, hanem az elköteleződésre. A kettő nem ugyanaz. (Egyébként ne vedd rossz néven, de az, hogy valaki a hosszú távú kapcsolatra nem áll készen, olyan nincs. Vagy hogy kéne ezt elképzelni? Csak 3 hónapot bírsz ki valaki mellett? Ugye, hogy nem. :))

El kell mondani neki, hogy nagyon szereted, de te még nem akarsz esküvőt, meg gyereket. Nem azért, mert ne szeretnéd, hanem mert még fiatalnak érzed magad hozzá, és egyébként is: fél év rohadt kevés idő. Én azt mondom, hogy legalább 3 év, abból minimum egy év együttélés, akkor érdemes csak belevágni. Fél év alatt teljesen még nem is ismertétek meg egymást. Ez így hatalmas lutri lenne.

Ha pedig van egy kis esze, akkor ezt ő is megérti. Ha ezen besértődik, akkor ő éretlen egy komoly kapcsolatra. Akkor is, ha történetesen ő az idősebb.

2021. nov. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire bizonytalan vagy magadban akkor NE vállaljatok gyereket. Amúgy a #2-esnek teljesen igaza van. A kérdés már csak az, hogy miért nem érzed magad "készen" az érzelmi elköteleződésre. Ha készen állsz rá akkor tudni fogod...
2021. nov. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!