Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
40-es, 50-es férfiak miért köszönnek néha csókolommal
náluk fiatalabb nőnek? Ezt szó szerint értik, vagy épp
kiléptek a legújabb pornójukból és ahhoz képest
nézik?
#10: A szocializmus alatt több-kevesebb sikerrel megpróbáltak sorra kitörölni olyan köszönési formákat, mint a "kezit csókolom", az "alászolgája" és társai, mert "kispolgári csökevények", "az elmúlt világ szellemét idézik". Pedig szerintem pl. a "kezit csókolom" szép szimbolikus gesztus egy nő felé. Nő a nőnek nyilván nem fog így köszönni, viszont ha férfi köszön így, az arra utal, hogy tiszteli benned a nőt. Számomra a nőnek "jó napot"-tal való köszönés proli dolognak tűnik.
2020. nov. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
12/26 A kérdező kommentje:
Köszi, értem. És a "csókolom"-ra a nő válasza ilyenkor "jó napot" legyen?
Édesapám 59 éves. Így köszön azoknak a nőknek,akikkel nincs tegező viszonyban.
Tehát a bolti eladónak(akár tízen éves kis fruska és mindenkit lesziáz),a csoporttársaimnak,barátnőimnek(20on pár évesek),a hetven éves szomszéd néninek. Ez a tisztelet jele. Én is furcsálltam 14 évesen,mikor elsőnek meghallottam,de manapság már megszoktam. Egyetemen,szüleim munkahelyén így szokás. Nőként nyilván csak a néni/bácsi kategóriát csókolomozom le.
2020. nov. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
Férfinak? Persze. Gondolom, te nem akarsz kislánynak tűnni, a felnőtt nők meg "jó napot"-tal köszönnek.
2020. nov. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
15/26 A kérdező kommentje:
Köszi, oké, igyekszem, bár, volt hogy a gyerek-felnőtt megszokott csókolom miatt automatikusan egy szia jött ki a számon, de aztán javítottam.
Az akár még aranyos is lehet, ha egy ilyen vicces helyzet előjön, hogy sziát köszönsz. Egyébként én 36 vagyok (bár sokan fiatalabbnak gondolnak), de pl. a velem egykorú nőknek is próbálok valami elfogadható köszönési formát találni. Nem biztos, hogy vadidegenként mindenki örülne annak, ha letegezném, a "jó napot" tiszteletlen az én szememben, ezért marad a "csókolom", bár ezt meg lehet, hogy sokan nem tudják hová tenni. Aztán sok esetben jön az, hogy inkább áttérünk a tegeződésre, több olyan 40 körüli nő is van, akivel egy épületben dolgozunk, de nem vagyunk kollégák, és felajánlották, hogy tegeződjünk. Mondjuk olyan esetben nyilván másabb, ha nem közvetlenebb a viszony két ember között, vagy ha te pl. 20 vagy, a férfi meg 50, akkor nyilván nőként sem mondhatod, hogy tegeződjetek. Nehéz dolgok ezek, de ha férfiak így köszönnek neked, akkor az azt jelzi, hogy felnőtt nőnek tartanak, akit nem akarnak megsérteni azzal, hogy letegezik.
2020. nov. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
"Megadom a tiszteletet a nőnek."
Hát a csókolommal biztos nem. Én konkrétan agyphaszt kapok tőle. Miért nem lehet normálisan, a napszaknak megfelelően köszönni?
Már párszor elhatároztam, és asszem tényleg meg fogom lépni, hogy ha valaki csókolommal köszön, akkor én is úgy fogok neki.
"akkor az azt jelzi, hogy felnőtt nőnek tartanak, akit nem akarnak megsérteni azzal, hogy letegezik."
Akkor köszökön Jó napot kívánokkal! Ne csókolgasson. Szóban sem. A kezeimet se.
2020. nov. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
2020. nov. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
Szerintem neveletlen dolog, én mindig visszaköszönök ugyanúgy csókolommal. Ilyenkor csak mosolyognak, és jónapotot mondanak utána.
2020. nov. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
Kezét csókolomot szoktak az ilyen pasik köszönni. Ez a köszönés egy nagyon régi, ódivatú módja. Manapság csak vidéki, idősebb férfiak használják.
2020. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: