Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó idézetek? Jöhetnek.

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó idézetek? Jöhetnek.

Figyelt kérdés
Elsősorban a reménytelen szerelemről, és a szerelem ellen való harcolásról érdekelne. Meg ha van olyan, amit a pasi exének lehetne "mondani", ilyen "bocsi, én vagyok a jobb" szöveg érdekelne. Köszi
2010. aug. 4. 15:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
vki értelmeset? IDÉZETET...köszi
2010. aug. 4. 16:59
 2/11 anonim ***** válasza:

A szerelem és a szenvedély kéz a kézben jár a bánattal és a harccal.


Amikor leejtünk egy poharat vagy egy tányért, hangos csörrenéssel törik össze. Amikor egy ablak vagy egy asztal törik el, vagy amikor egy kép leesik a falról, mind-mind zajt csap. De a szív, amikor összetörik, semmilyen hangot nem ad ki. (...) Hallgat, hogy azt kívánjuk, bárcsak szólna valami, hogy elterelje a figyelmünket a fájdalomról. Ha ad is hangot, az a belső hang. Üvölt, de nem hallja más, csak te. Olyan hangosan, hogy belecsendül a füled, hogy megfájdul a fejed. Fel-alá csapkod a mellkasodban, mint egy fogságba esett hatalmas fehér cápa, ordít, mint egy kölykétől megfosztott anyamedve. Így néz ki, így hangzik, csapkodó, rettegő, csapdába esett vadállat, ordít érzelmei rabjaként. Ez van a szerelemmel - senki sem érinthetetlen. Annyira vad és annyira nyers, mint amikor a nyílt sebet tengervízbe mártják. De amikor eltörik, mégis hallgat. Te csak ordítasz tovább odabenn, de senki se hallja.

2010. aug. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha már úgyis magányos vagyok, akkor inkább legyek egyedül.


Nyisd ki a szíved valakinek, és ő jól megszívat! Talán egyszerűbb, ha senkit sem engedünk be.


A magány messze nem csak azt jelentheti, hogy valaki bezárkózik egyedül egy szobába. Tömegben is érezheti magát az ember magányosnak, és az a legfájdalmasabb érzés.

2010. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Néha csak egyvalaki hiányzik, mégis az egész világ néptelennek tűnik.


Lehet értelmetlen szenvedést, megalázást, félelmet okozni a másik embernek, vagy magára hagyni segítség nélkül, amikor erre lenne szüksége.


Egy normális világban, ha egy lány kedves az emberhez, az jó jel lenne, de a valódi világban nem az.

2010. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sohasem fogod

megbocsátani nekem,

hogy nem szerettél.


- Akire nagyon

sokat gondolok, az nem

fárad el ettől?!


Egyszer már megmondtam, hogy szeretlek!

- Majd szólok, ha változott a helyzet.


Hiányod hiányzik.

Jóból, rosszból.


Ha gyűlölnél! de csupán nem szeretsz.

Fáj? Nem. A kínok kínos kínja ez.

2010. aug. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem fontos, hogy milyen volt,

vagy, hogy milyen lesz

utolsó találkozásunk.

Csupán egy fontos:

A Találkozás Törölhetetlen Ténye.


Elszorul a torkom, ha szembejössz velem,

Elárul az arcod, bár nem beszélsz te sem,

A boldogságunk mellett csendben elmegyünk.


A lány, akiben jobban bízott, mint saját magában, aki több volt számára a világ minden egyéb dolgainál, a lány másnak adta a kezét. (...) Valahol minden összeomlott akkor. Hogy hol omlott össze és mi volt az, azt nem tudta. Annyit érzett csupán, hogy sok-sok erős, láthatatlan kötél elszakadt, és összeomlott valami láthatatlan, hatalmas dolog, és magával rántotta a napot az égről, a csillagokat, a holdat, a fákat, mindent, mindent.


Elvesztettem abban az esztendőben minden illúziómat, az emberekbe vetett hitemet, még Isten segítőkészségében, mindenhatóságában is kételkedtem, olyan mély volt a szakadék, amibe zuhantam.

2010. aug. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Álomvilágban él, kinek csak öröme van.

Rosszul érzem, de legalább érzem magam!


Az élet legnagyobb kínszenvedése a némaságra ítélt szerelem. Szeretni valakit és nem tudni beszélni vele, egyenlő az őrülettel.

Vaszary Gábor

2010. aug. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elkezdetek beszélgetni, és minden remek: szereted és tetszel neki. Sokat vagytok együtt, az érzés egyre mélyebb. S egy napon, anélkül, hogy észrevennétek, rájössz, hogy szereted. Az idő megáll, és azt hiszed, hogy az egész világ csakis a tiétek, egyedül a tiétek. Egészen addig, míg egyikőtök lelép, és kitépi a másik szívét, amíg még dobog, és otthagyja a leggyalázatosabb állapotban szegényt.

Buffy a vámpírok réme című sorozat


Már nem akarlak meghódítani, álmomban látott kép vagy, és én nem kereslek ébren, majd ha tudlak, nem kereslek. Nem kívánlak, és nem akarok a testedhez érni, mohó markolással és cirógatással. Tévedés, hogy megszerettelek, nem megszerezni, nem birtokolni akarlak, nem, nem, inkább a semmi. A halálos közömbösség. A csend, mint sikoly. Így akartad, akarjuk akkor így. Meggyógyulok. Kiírlak. Magamból. Csak rám ne nézz.

Kovács Ákos


A női szív egy őszibarackmag. Az ember teli szájjal beleharap a gyümölcsbe, és hirtelen kitöri a fogát.

Jules Renard


Csalódás: tudod, hogy irgalmatlanul csalódni fogsz valakiben. Mégis hagyod odáig fajulni a helyzetet, hogy tényleg csalódhass egy feneketlent.

Vavyan Fable


Olyan, mintha valaki gyomorszájon rúgott volna, mintha megállt volna a szíved. Olyan, mint az álom, amiben zuhansz a semmibe, és hiába próbálsz felébredni, mielőtt földet érnél, sajnos nem tehetsz semmit. Nem bízol többé semmiben, senki sem az, akinek mondja magát, az életed örökre megváltozik, és az egyetlen dolog, amit profitálsz ebből a rémségből, hogy többé senki sem tudja így összetörni a szíved.

Nők c. film


Egy dolgot alaposan megtanultam - és ez a tudás átitatott a csontom velejéig, a fejem búbjától a sarkamig, üres mellkasom legmélyéig -, hogy a szerelem hatalmat ad a másiknak, hogy összetörjön.

Stephenie Meyer


Az emberek könnyen törnek, ahogy a szívek és az álmok is.

Neil Gaiman


Az is szörnyű, ha elveszted a hited az emberekben, de még rosszabb, ha úgy érzed, minden csakis rossz véget érhet.

Gyilkos elmék c. film

2010. aug. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor a legelviselhetetlenebb valaki hiánya, mikor melletted ül és tudod, hogy sosem lehet a tiéd.

Gabriel García Márquez


A legnagyobb konfliktus életünkben: ha az ember nem szeretheti azt, akit szeretni akarna.

Füst Milán


Korán volt reményért hozzád menekülni:

Csak a fájdalomnak vagy te folytatása.

Arany János


Öngyilkosság. Így hívják, pedig e tettnek semmi köze a gyilkossághoz: nincs vérszomj, nincs szenvedély, csak a halál van, a remény halála.

A mások élete c. film


Ha szerelmünk kissé sokáig plátói, tönkretesz.

Honoré de Balzac


De hát az élet már csak ilyen: panaszkodni éppoly felesleges, mint reménykedni.

Paulo Coelho

2010. aug. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És legvégül a kedvencem:


Átnézel rajtam, mint az üvegen,

Átnézek rajtad - s vérzik a szemem.

Galgóczi Erzsébet

:( :(


ha kell még, nagyon sok van...

2010. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!