Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hasonlítom össze magam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hasonlítom össze magam a velem hasonló korúakkal?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, ahogy telik az idő, egyre kevesebb az esély arra, hogy ne maradjak egyedül. A koromat nem írnám le, de lassan 30 leszek, ami szomorúvá tesz. Ha szétnézek pl. a volt osztálytársaim között is, én sehol nem vagyok hozzájuk képest. A többségük már vagy házas, vagy gyerekük van. Látom hogy őket nem verték át, úgy mint engem.
2020. júl. 1. 09:44
 1/6 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
52%

Sokan hasonlítják össze magukat másokkal. Akár életkor szerint, akár más szempontból.

Gondolom van benned egyfajta irigység, és csalódottság is, ami nem baj.

De kár hasonlítgatnod magad, neked attól nem lesz hirtelen párod, családod, családi házad, gyerekeid, nem tudom még mikre vágyhatsz. Kezdj el élni, a saját utad megteremtve, mert így csak elszáll tényleg feletted az idő.

2020. júl. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Személyszerint én nem tartom kötelességemnek, hogy nekem is családom legyen, az ilyesmit nem lehet erōltetni, ha nem jön, annak meg van az oka. Viszont vagyok vele, hogyha nagyon akarnék családot, akkor ez esetben tennék érte, nem csak ülnék és várnék, hogy az èvek múlásával csak úgy megtörténjen. Én felismerem a hiányosságaimat, ami visszatart attól, hogy elkötelezōdjek, rá látok az okára, tisztába vagyok azzal, hogy min kellene változtatnom.


Szerintem furcsa az, hogy amikor valaki ilyen összehasonlításokat végez, akkor mindig csak az eredményt nézi s irigykedik.. azt nem nézi, hogy mások jobban kezelik az életüket, ezáltal érik el a célokat, és irigykedés helyett akár példát is lehetne venni tōlük...

2020. júl. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

"A többségük már vagy házas, vagy gyerekük van. "

A probléma, hogy másokhoz méred magad. Mindenki máshonnan indul, más háttérrel, más célokkal, más képességekkel. Neked saját magadhoz képest kell fejlődnöd, előre jutnod.


Figyelj, én is sírhatnék, mert 33 vagyok, de nincs se család, se gyerek. Összehasonlíthatnám magam Mancikával, aki naponta tölti fel a facebookra a gyereke fotóit, Bélával, aki Thaiföldre jár nyaralni a nejével, vagy Pirikével, aki épp most nyitott műkörmös stúdiót.

De nem idealizálom túl az ő életüket: tudom, hogy Mancika eddig egy csak pasival járt, ezért gyorsan elfogadta a házassági ajánlatot, mert attól félt, hogy egyébként egyedül marad. Béla már megcsalta a nejét, Pirike műkörmös stúdióját meg a szülei meg a pasija pénzéből hozta össze. Most ezeket nekem irigyelnem kéne? Rosszul kéne éreznem magam, amiért nem menekültem házasságba a magány elől, nem vetítem kifelé, hogy minden oké a kapcsolatban, vagy mert nem tettek a fenekem alá valamit amiért nem dolgoztam meg?

Vagy nézhetem azt, hogy kb. hat éve még el sem tudtam volna képzelni, hogy ne abban a faluban éljem le az életem, ahol a szüleim és nagyszüleim is, hogy ne egy unalmas munkám legyen stb. Ehhez képest most a fővárosban lakom, egyedül bérlek egy lakást, és szeretem a munkám. Hasonlíthatnám a helyzetem ahhoz, hogy "bezzeg a Jucika kapott egy öröklakást a faterjától, a Belluska meg már a második gyerekét várja", de nem lenne semmi értelme.

2020. júl. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Így van, mindig saját magadhoz mérd magad és saját magadhoz képest lépegess előre. Ha mindig másokhoz méred magad SOHA nem leszel elégedett és boldog! 30f
2020. júl. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 31 évesen kezdtem el barátnőzni, mégse voltam kétségbe esve. A lényeg az hogy ha ez az életcélod akkor tegyél érte, próbálkozz, keresgélj.
2020. júl. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van egy saját vágyad, amit a környezetben élők körében sikeresnek látsz külső szemszögből nézve, tehát hogy nekik sikerült, ami neked még nem. Ez egy álomvilág, mert nem tudhatod, hogy valójában a 4 fal mögött mi zajlik, csak a cukormázas külsőt látod...

Ne ezt vedd alapul, hanem a saját akaratodat, érzéseidet éld meg: mond ki, ha jó/rossz valami, légy önmagad. Ennyi, nehéz, de az úton a sok akadály ne tántorítson el a célodért:).

2020. júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!