Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a monogámiáról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed a monogámiáról? Milyen előnyét és milyen hátrányát látod?

Figyelt kérdés

2020. jún. 30. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak előnye van számomra.
2020. jún. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Előnye, hogy az ember alapvető tulajdonságait, mint a birtoklási vágy és a féltékenység/önzőség kielégíti, ezzel szemben a hátránya ugyanígy az, hogy az emberi kíváncsiságot elnyomja. Ezek mind teljesen természetes dolgok, kinek miből van több.
2020. jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Azért jövök össze valakivel mert olyat látok benne amit nem találok meg másban. Azért mert imádom, mert őt érzem a tökéletesnek magamhoz. Innestől kezdve a legkevésbé sincs igényem másra. Soha nem azért voltam kapcsolatban, hogy legyen valaki. Ha meg szereted a párod és összeilletek úgy sem lesz igényed másra. Egy jó kapcsolat attól jó, hogy mindent megkaptok benne. Objektíven nézve sincs olyan dolog amit nem kapok meg és mástól kéne megszereznem. Akkor miért ne lennék monogám? Ha valamit nem kapnék meg szakítanék nem pedig lenne mellette egy másik. Nem sok értelme van egy kapcsolatnak ha fontos dolgokban hiányérzeted van.
2020. jún. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szamomra egy kapcsolat csak monogamiaban kepzelheto el.

Egyreszt a nemi betegsegek ellen is ez az esszeru, masreszt ha en szerelmes vagyok, akkor nem vagyom masra, es nem tudnam elviselni, ha a parom masra vagyna :)

2020. jún. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Én már nem vagyok birtokolható.
2020. jún. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

A monogámia a társadalmi rend fenntarthatóságának alappillére.


Amennyiben poligámia lesz a rendszer (és a világ errefelé halad jelenleg), akkor az lesz, hogy az átlagon felül kereső és tulajdont birtokló férfiaknál fog koncentrálódni a nőknek a nagyon nagy százaléka, és a többi átlagos vagy átlag alatti férfiaknak nem jut pár.


Ha megnézitek nyugaton az incel közösséget (agresszívitásba és önsajnálatba menekülő kispöcsök, akiknek nem jut nő), akkor a csíráját már lehet érzékelni hogy mi lesz akkor, hogyha ennek a közösségnek a létszáma megsokszorozódik.

2020. júl. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

A momogamia eroszaktetel az ember termeszeten. Kovetkezmenye lehet egyoldalu kapcsolat, masik szenved, de egyik nem latja. Felrelepes kulonbozo modozatai. Szetvalas felrelepes nelkul vagy utan is.

Alkoholizmus.

Elfojtas.

Ritkan szep hosszu hazassag. De a legtobb, amit lattam, titkos felrelepesnek volt koszonheto.

N

2020. júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én a legnagyobb problémát a tabusításban látom. Másik két óriási probléma a monogámiát természetesnek és egyszere magasabb erőktől kapott áldásnak, a polygámiát pedig démonizálni és ördöginek tartani. Pedig mind a kettő természetes. Az emberekben összeségében mind a kettőre, azonos mértékben meg van a hajlam. Egyik sem rosszabb a másiknál. A hajlam is természetesen változó embereként és életkoronként. Nagy szerelem első három-négy hónapjában szinte mindenki monogám. A kapúzárási pánik alatt meg kb. senki nem az.
2020. júl. 5. 16:23
 9/9 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm a válaszod!


Köszönöm az összes eddigi, többi választ is!


Bátyám és édesapám szélsőségesen monogámok. Pedig a legtöbb ismerösöm bátyámat az egyik legjobb általa ismert pasinak tartja.

Tőlem meg olyan távol áll a monogámia, hogy bátyámmal ennek kapcsán, zátonyra futótt minden kommunikáció.

2020. júl. 5. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!