Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérlet + kocsi fenttartása?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Albérlet + kocsi fenttartása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal 2.5 éve lakunk együtt albérletben. Ő elég jól keres, én az átlagnál jobban, de a mai árakkal nem kimagasló a keresetem, albérlet mellett nem tudok sokat félretenni. De most fogok munkát váltani.

Páromnak már régi álma, hogy vegyen egy kocsit, és mostanában össze is gyűlt a keret, amit erre szánna. Csak itt jön a bibi. Nem beszéltünk ilyenekről, nem jött szóba. De én azt érzem, hogy nem szeretném a későbbiekben fent tartani a kocsiját. Ha utazunk, szívesen állom a költség felét, néha napján az egészet is (benzin, autópálya, parkolás), akár még éves autópálya matrica árát is... De a hónap nagyrészében állni fog a kocsi. És így is nagyon drága lesz. Egyelőre ötlet sincs, hogy hol fog parkolni. De 1 év múlva másik albérletbe költözünk, lehet, hogy ott fixen fizetni kell az autó parkoltatásért. Csak éppen, ekkor ott tartanék, hogy nőtt a fizetésem, olcsóbb albérletbe költözünk, erre kocsira kell költeni... És akkor a kötelezőkről, és a biztosításokról ne is beszéljünk.

Nekem nincs jogsim. Hogyha lenne, és én is használnám, akkor kicsit más lenne a felállás. De én nem fogom. És azt sem várom, hogy furikázzanak, mert jó nekem a séta, bicikli, tömegközlekedés kombó.

Mások ezt az autó fenttartás kérdést hogy oldják meg? Néha úgy hiszem, nem is tudja a párom, hogy mennyire drága is lesz ez.

Nem vagyunk közöskasszán. A lakbért felezzük, a bevásárlásokat felváltva intézzük.



2020. jún. 17. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Az emberek buták. Annyira nem kereshettek jó, ha az álló kocsi rengeteg pénz, az a évi nem tudom. Biztosítás + súlyadó?
2020. jún. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1, nem arról van szó, hogy nem fogja tudni fent tartani párom. Hiszen akkor nem venne. Az érdekel, hogy más párok hogy rendezik az autó költségét. Nyilván leginkább az a válasz releváns, ahol nem közös kassza van, mivel nálunk sincs az.
2020. jún. 17. 22:01
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha évi max 50 ezer fájdalmat okoz neked. Ne haragudj, de ez nevetséges.
2020. jún. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Páromnak van autója, ő fedezi6az egészet. Nekem sincs jogsim így ha akarnám se tudnám használni. Viszont olykor nagybevasarlasoknal igazán jól jön. Nem okoz neki problémát, hogy néha elhozzon munkából, vagy bevigyen... Nyilván ez havi 1-2 alkalom. Ha kirándulni megyünk is ő intézi az autós dolgokat, mert az övé. Kompenzalom ezt 1-1etelrandelessel, vagy én vasarolok be többször.

Eddig sosem volt probléma belőle. Szertintem nem is lesz.

2020. jún. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs közös kassza mi a kérdés? Vegye meg ha akarja, ő fenntartja és használja, te meg majd megvagy kocsi nélkül. Azért ha utazol majd benne rendszeresen illik beleadni az üzemanyag költségébe,de ez azért nem olyan bonyolult probléma.
2020. jún. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hol laktok?
2020. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell neked fent tartani az ő kocsiját. Ha ő veszi, ő használja akkor a költség is az övé. Hogyha hosszabb távra mentek valahova adhatsz bele a benzinbe, de gondolom a párod sem várja el, hogy te finanszírozd a kocsiját. Főleg így hogy nem vagytok közös kasszan akkor meg felesleges törni a fejed. Akkor illene belefizetned valamibe ha bútort vesz a lakásba vagy hűtőt pl.
2020. jún. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nincs közös kassza, aki veszi azé, s az is tartja fenn. Nyilván ha téged hurcol jobbra ballra, akkor illik beleadni a fenntartásba. Két értelmes ember között ezt meglehet beszélni.

A másik meg, ne arányokat írjatok már, "jól keres", "rosszul keres". Ez egy arányszám, nem mérvadó. Ha azt írod jól keres, akkor 800-1M között gondolok rá. Kinek mi a jól keres. Ebből van csomó félreértés itt is. Jó csaj, rossz csaj, rossz fiú, jó fiú. Ez is kinek mi, valakinek a rossz fiú h üti veri a kajakos kipattintott Sanyi a nőit, ez a rossz fiú, valakinek meg az h sármos. Nem ugyanaz.

2020. jún. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akié a kocsi, sz fizesse a költségeit is.
2020. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te vagy a férfi. Gratula.
2020. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!