Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Számít a párod zenei ízlése?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számít a párod zenei ízlése? Zavar ha mást szeret, mint te? Ki milyen zenét szeret, olyan az életstílusa és a lelkivilága. Szerintetek egy megállja a helyét?

Figyelt kérdés

Én rock-metal rajongó vagyok, a családom is, a barárom elektronikus zenét hallgat, valami techno goa, ami rettenetesen idegesítő. Facebook-on szokott live-okat is csinálni mint "DJ", sokan nézik őt, nekem viszont ez ciki. Szerintem ez a műfaj alpári, egy művelt ember nem hallgat ilyet.

Mutattam neki rendes zenét, ő azt nem tudja értékrlni, engem pedig ez zavar. Ő azt mondja neki ez egy életstílus, ebben találta meg magát. Ha nem lenne, üres lenne nélküle az élete. Van egy külföldi nő, szintén ő is DJ, akivel állandóan beszélget messengeren, már a találkozást is tervezik és közös live-ozást. Nekem ez ellenemre van, szóvá is tetem neki. A családom is cikinek tartja. Amikor jön haza, vagy megy a munkába, már messziről hallom hol jár, mert az autóban is az a kalapálás megy állandóan. Szeretem őt, de nekem ez sok. Hogyan vehetném rá, hogy valami normálisabb zenét hallgasson?


2020. ápr. 11. 10:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

A zenei ízlés tök szubjektív. Ami neked értékes, az neki nem, valaki számára meg egyikőtöké sem. Én például sok hiphopot hallgattam tizenévesen, apámnak a hátán feláll a szőr, mert ő rocker. A párom old school hip hop-ot hallgat, én meg nem szeretem azt, soha nem hallgatok magamtól mondjuk Wu Tang Clant, vagy Tupacot. Ő meg nem hallgat Lana del Reyt, meg Madonnát. De elviseljük egymás zenéjét, mert nem tartom szörnyen rossznak, szimplán nem szeretem. De való igaz, hogy technós meg hasonló zenei ízlésű sráccal nem állnék le, de nem azért mert kategorikusan kijelenthető, hogy az szar, csak szimplán engem zavar, számomra hallgathatatlan. De ettől még nem szar a techno, csak nekem nem tetszik. És nem tartom alpári buta suttyónak aki technot hallgat, vagy rock zenét.

De amúgy nem meglepő a viselkedésed, szinte minden rocker ilyen. Apám is állandóan cikizte anyámat, mert ő a kétezres évek elején mindig V-techet meg TNT-t hallgatott. :D Ha nem tudsz ezen túl lépni, hogy más emberek más zenét szeretnek, akkor szakíts vele.

2020. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is rock-metál zenét hallgatok az esetek olyan 99%-ban, de soha eszembe nem jutna messzemenő következtetéseket levonni a másik intelligenciájára vonatkozóan a zenei ízlése alapján. Én sem tudom elviselni sem a technót, sem a rapet, se semmi ilyesmit, a férjem viszont, bár nagyon ritkán, néha meghallgatja ezeket is, neki sokkal több minden tetszik, ami nekem nem. Sőt, munka közben jellemzően minimaltechot vagy mit hallgat, ami ilyen borzasztó repetitív és nagyon monoton, kábé 20 másodperc után ki tudnék szaladni tőle a világból, de neki ez segít fókuszálni, és jobban halad így a munkában. A megoldás: fülhallgató. Ha valamikor nagyon zavar a zenéje, akkor megkérem, hogy ne a hangszórókon hallgassa, hanem fülessel, és máris meg van oldva a probléma. Ha hobbiként lenne dj, és live-okat tartana, azt el tudnám fogadni, amennyiben neki ez tényleg ilyen sokat jelent. Csak azért, mert nem az a fajta zene, amit én szeretek, még elfogadhatom, hogy neki meg az tetszik valamilyen rejtélyes okból kifolyólag, és soha eszembe nem jutna elvenni tőle ezt az élményt.


Azt meg hol nem tojnám le magasról, hogy a családom mit tart cikinek és mit nem. Hány éves vagy, 15? Mondjuk én még akkor is kínosnak éreztem zenei ízlés alapján bekategorizálni embereket, pedig 15 évesen én is a rockerekkel nyomultam (igen, acélbetétes bakancs meg szegecses fekete bőrkabát nyáron is, ez van). Ismered a párod vagy sem? Ha nem egy alpári, műveletlen tahó, akkor miért kötöd még mindig a zenei ízléshez a személyiségét?

2020. ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes. Szerintem is alapvetően elég gyerekes és az emós korszak óta már nem annyira divat, hogy a zenei ízlés határozzon meg valakit. Bár talán igaz lehet a mondás. Én nem nagyon hallgatok és nem nagyon szeretem a zenét csak pár olyan van amit igen és az én lelkivilágom nagyon üres, szóval összefügghet a kettő, de azért nem feltétlen.


"Hogyan vehetném rá, hogy valami normálisabb zenét hallgasson?"


Ne akard meghatározni, hogy a másik mit szeressen.


Ez ugyan az, minthogyha valaki az üres gagyi filmeket szereti azokat pedig nem aminek komolyabb mélyebb drámai tartalma van.

2020. ápr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezen kár összeveszni, kinek mi a "normális" zene. Hát ha valaki nekem azzal állít be, hogy "Hallgass már normális zenét, ne ezt a szart!!" az nem lenne túl meggyőző. Ez így, ebben a formában primitív, sőt, bunkóság.

Azt gondolom, hogy van ízlésem, ami persze sok emberétől különbözik, de ez akkor sem jó hozzáállás.

Az tényleg nagy előny, ha két ember ízlése megegyezik, de ráerőltetni valamit a másikra nem célravezető

2020. ápr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

"szóvá is tetem neki"


Tetem? Freudi elszolas.... Avagy "Pisti, hozd a macsetat!" 🤣


Amugy egy kis Kishore Kumar johet? :)


[link]


35F incel

2020. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én is csak rock-metal, a párom konkrétan mindent hallgat csak ezt nem :D de neki meg kedvence ez a japán zene, sose zavart. Sőt, ha mutat nekem egy zenét akkor mindig kap egy esélyt és belehallgatok, aztán bár mindig az a vége hogy bocsi de nekem ez nem tetszik, nem érzem cikinek hogy ő ezt szereti. Én is mutatok neki néha zenét, neki az nem tetszik de azért nagyon rövid távon elviseli, viszont nekem ezzel nem is az a célom hogy megtérítsem, csak érdeklődünk az iránt, hogy mit szeret a másik. Ilyen egy normális kapcsolat, te pedig szörnyen gyerekes vagy, és szerintem mindkettőtöknek jobb lenne ha szakítanátok.
2020. ápr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Hagyd ott. Miért akarod megváltoztatni, avagy miért nem tudod elfogadni, amit szeret?


Az asszonnyal teljesen különböző a zenei stílusunk, de pl. az autóban figyelek rá, hogy mindkettőnknek zenéi az út alatt.

2020. ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha nem heavy metált, rappet, mulatóst, disco tuctuc zenét hallgat, akkor nem zavar.
2020. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

:DD Hát ez mekkora! Bszki, a szerelem meg a párkapcsolat ne a zenei ízléstől függjön már.

Én egyébként megkímélem a páromat a zenéimtől. Nem is tudom, ő pontosan mit szeret, de mondjuk alternatívabb zenéket, meg elektronikusból ilyen '80-as évekbelieket. Én egy ideig elhallgatgatok bármit, más kérdés, hogy nem tetszik különösebben, vagy szimplán nem zavar, vagy elviselem. De nem is nagyon szoktunk közösen zenét hallgatni. Én általában eurobeatet hallgatok, és talán még a 80-as évek végi eurobeattől a párom se menne falnak, de a későbbiektől biztosan. :D Úgyhogy otthon fülessel hallgatok zenét, az autóban meg vagy egyedül vagyok, vagy a gyerekkel, de ő még szereti, amiket hallgatok (aztán pár év és eljön az az idő, amikor már anya ciki zenéket hallgat XD). És ha valaki azzal jönne, hogy hallgassak "normális" zenéket, simán elküldeném kedvesen mosolyogva a p...ba. :)

2020. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom hogy valamilyen szinten megmutatja az ember zenei ízlése azt hogy az adott ember milyen, pl: Egy normális felnőtt soha az életbe nem hallgatna Mr. Bustát.

Viszont neked nem mindegy hogy mit hallgat?

Én metalos vagyok, viszont ha lenne barátnőm, aki számomra tökéletes, akkor nagyon nem érdekelne az hogy milyen zenét hallgat, csak hallgassa fülessel, és nem lesz gond.

2020. ápr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!