Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok mi a véleményetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok mi a véleményetek erről a "meg kell érteni a nők nyelvét" szövegről?

Figyelt kérdés

Alapjáraton én nem látok számottevő különbséget férfi és női nyelv között. Egy olyan nővel meg nem ismerkednék, aki játszmázik velem, nem tud őszinte lenni és nem lehet vele komolyan beszélgetni.

Mintha azt mondanák, hogy tanulj meg hazudni és a hazugságra reflektálni. Mivel nincs férfi és női nyelv, így tök értelmetlennek látom azt, hogy külön veszik a férfi és a női gondolkozást, beszélgetést, ha van is különbség az szociális alapú, mert másként szokták nevelni a férfiakat és nőket, ami szerintem probléma, mivel az autonóm szabadságától fosszák meg a gyereküket.


Lányok nektek mi a véleményetek erről a nők "nyelvén" jelenségről? Úgy érzitek, hogy teljesen különböztök a férfiaktól vagy nincs számottevő különbség?


2019. szept. 26. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, rettentően tájékozatlan vagy, ezzel ne büszkélkedj.

Van különbség női és férfi kommunikáció között, nézz utána. Több szakkönyv is ír erről.

Pl. erre példa ez a videó is:

https://www.youtube.com/watch?v=fK7jbaUc8nA

(Ez a teljes előadás: https://www.youtube.com/watch?v=8GVzwrxvV5w)

Könyv: Allan és Barbara Pease: Miért hazudik a férfi? Miért sír a nő?


A lényeg, hogy a férfiak egyszerűen, a nők komplikáltabban kommunikálnak.

2019. szept. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hülyeség! Máskép szocializálják a két nemet és ezt úgy adják el, mintha genetikai különbségek lennének, sajnos aljas üzletet is csinálnak ebből. Mivel nem vagyunk ösztönlények, az ösztön szintünk sokkal kisebb, mint az állatokban, ezért meglehet kérdőjelezni a nemi egyenlőtlenségek létjogosultságát.
2019. szept. 26. 14:39
 3/14 A kérdező kommentje:
2019. szept. 26. 14:42
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Hülyeség. Maximum tendenciák vannak, hogy valami gyakrabb, ritkább az egyik nemnél, de olyan nincs, hogy minden férfi így, minden nő úgy kommunikál.

Onsegito es pszicholigiai könyvesbol pedig Dunat lehet rekeszteni, egyik sem az etalon.

2019. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Jó, hogy vannak önsegítő könyvek, talán anyám és testvérei kevésbé szenvedték volna kárát a szüleik nevelési módszereinek, vagy nagyanyám is jobban fel tudta volna dolgozni azt, hogy az apja fiatalon meghalt, és félárván nőtt fel, ha lettek volna ilyenek akkoriban.

Csak egyesek túl sok hülyeséget is összehordanak ilyen könyvekben. Neveltetés, szocializációs környezet rengeteget számít. Vicces, hogy az állatoknál (mondjuk kutyák nevelésénél) sokkal jobban felismerjük ezeknek a hatásait, miközben az embereknél ezeket nem hajlandók sokan elismerni, és inkább a genetikának tudják be a viselkedési és kommunikációs típusokat.

2019. szept. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

Ja, te az ilyen olcsó, semmitérő, szaktudást nem igénylő oldalakról tájékozódsz, mint a Dívány?

Akkor nincs több mondanivalóm.

2019. szept. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Talán inkább úgy lehetne fogalmazni hogy megérteni a csábítás nyelvét. Mert a nőkre és férfiakra hasonló dolgok hatnak, persze a külsőségeket és szokásokat leszámítva. De csábítgatni kb hasonló módon lehet a 2 nemet, szóval kb úgy ahogy pl te is mint férfi elcsábulnál, kb attól a nő is. (Pl közös hullámhossz, kisugárzás, energikusság, közös pontok, stb, és sok apróság.)
2019. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Én ezt baromságnak tartom. Egyáltalán nem nemfüggő, helyette teljes mértékben emberfüggő szerintem.
2019. szept. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Ez hülyeség. Az alapvető felvetés-ben nem hiszek.


De hogy ember és ember más "nyelvet" beszél, az olyan értelemben igaz, hogy mindenki más hatások és tapasztalatok alapján nőtt fel, más értékrendekkel rendelkezik stb. Így ugyanazt a dolgot másképp látjuk, más érzelmek társulnak hozzá. Ez pszichológia. És nemektől független.

2019. szept. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

A nők túl komplikálnak mindent.

Pl: nagyon szeretem a lányom, rendkívül okos. Ha megkérném, hogy kettő ruha közül válasszon egyet, (egy ár, stb...). KB másfél óráig állnánk egyhelyben...majd otthon megjegyezné, hogy a másik jobb lett volna, de látta rajtam, hogy türelmetlen vagyok, így gyorsan 90 perc után választott....

De mindenben ilyenek. Azért nem szeretik egymást. Mi den kérdés, s válasz mögött a keverést utálkodást látják.

2019. szept. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!