Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegyek-e egyáltalán még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegyek-e egyáltalán még valamit ezért a kapcsolatért vagy lépjek ki belőle?

Figyelt kérdés

A párom nagyapja pszichés, demens beteg, lassan 90 éves lesz és az elmúlt fél évben nagyon sokat romlott az állapota. Most már ott tart szegény, hogy semmit nem tud magától megcsinálni és 24 órás felügyeletet igényel.

Mellette ott van a hasonló korú nagymama aki 60 éven keresztül csak b*sztatta őt, nem is csodálom, hogy kiakadt.

Párom családja (édesanya, két testvére) nem szeretné ha kórházba fektetnék be apát, mert akkor sajnos nagyon valószínű hogy rövid időn belül meghal. Ápolót sem lehet mellé fogadni, mert annyira bizalmatlan emberek, hogy senkit nem engednének oda a közeli hozzátartozókon kívül. Azonban az Otthonápolása miatt várom már egy hónapja nem dolgozik, elment betegszabadságra és édesanyával párhuzamban ápolják otthon a nagyapát.. Többször is felajánlottam segítségemet, mivel engem kedvelnek. Legyen szó bármiről: főzni nekik, takarítani náluk, hogy akár ápolni otthon, mert én már ezt egyszer végigcsináltam a saját apámmal annyi különbséggel, hogy ő több évig volt sokkal rosszabb állapotban. Tehát tapasztalattal rendelkezem. Bármilyen segítséget ajánlottam mindent elutasított, arra kért csak, hogy hallgassam meg. Sajnos számomra ez a legnehezebb, mivel amikor hallgatom, hogy mik történnek náluk bennem újra feljönnek a régi emlékek. Én is úgy gondoltam , hogy már lezártam ezeket a dolgokat magamban, de sajnos most kellett rájöjjek, hogy nem. Bármilyen más formában nagyon nagyon szívesen segítenék, de valamiért nem szeretné ezt párom. . Nagyon haragszom a nagyobbik testvérére aki képtelen bármit is tenni és egyáltalán nem segít semmiben sem. Továbbá számomra az is furcsa, hogy egy 50 éves anya hogyan várhatja el a 34 éves fiától, hogy az állását és a saját életét feladva ápoljon egy olyan idős embert aki ilyen állapotban van. Albérletben élünk, melyet természetesen minden hónapban fizetni kell. A párom jelenleg azon gondolkozik, hogy feladja az állását és kiköltözik a nagy szülőkhöz, hogy ápolni tudja nagyapját. Én egyedül nem fogom tudni tovább fizetni az albérletet, nem tudom, hogy mit tegyek, mert van egy közös életünk, melyet senki nem vesz figyelembe még a saját párom sem. Csak azért gondolkodok még megoldáson, mert már hét éve vagyunk együtt és tudom, hogy neki mennyire fontos a nagyapja. Továbbá azt sem szeretném, hogy tönkremenjen ebben az egészben.



2019. aug. 24. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
lépj le.
2019. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kellene ehhez asszisztálnod. Van egy pont, ami után az ember azt mondja, hogy elég.
2019. aug. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"50 éves anya hogyan várhatja el a 34 éves fiától"


:-O ...15 évesen lett várandós??...

2019. aug. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
60-at akartam írni.
2019. aug. 24. 17:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mond el neki, hogy mennyire nem jó neked, és milyen megoldások járnak a fejedben. Keressetek együtt "megoldást"


Ne kényszeríts ki fontossági sorrendet, ha meg akarod menteni a kapcsolatot

2019. aug. 25. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Több megoldást is ajánlottam, de úgygondolom, hogy nem csak nekem kellene a megoldáson gondolkodni. A fogadjanak fel ápolót, menjen ki még egy családtag vagy én megyek ápolni. Egyik sem volt jó. A fontosság megvan, de sorrend nincs mert mint írtam mindent fel akar adni a “semmiért”.
2019. aug. 25. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!