Szkeptikusok válaszolnátok? Mit gondoltok erről a gondolatról?
A tudomány jelenleg elfogadott tényként kezeli, hogy "a világűr végtelen és tágul".
Ez önmagában paradoxon, de ha olyan elmék mint Einstein, Hawking stb... tényként kezelték, fogadjuk el mi is tényként.
Ha ebből indulok ki, nem abszurd az az állítás, hogy a földön kívül nem létezik élet?
Komolyan úgy gondolják akik élből elutasítják a földönkívüliek létezését, hogy a nagy semmiben lévő végtelen valamiben (aminek a mérete folyamatosan nő), csak és kizárólag itt van élet?
"Ha ebből indulok ki, nem abszurd az az állítás, hogy a földön kívül nem létezik élet?"
De, az. Miért, ki állít ilyet? Már a Marsról is tudják, hogy legalábbis mikroorganizmusok számára élhető körülmények voltak ott, ha pedig az élet körülményei megvannak egy csomó helyen, akkor simán lehet élet is ezeknek a helyeknek egy részén. Szerintem a tudomány képviselői nem is szoktak olyat állítani, hogy a Földön kívül nincs élet, bár az tény, hogy eddig még nem találtak életet a Földön kívül, se bizonyítékot arra, hogy lenne. Arra viszont több ok van, hogy miért valószínűtlen, hogy valaha is kapcsolatba fogunk lépni bármilyen űrutazó civilizációval, még ha létezik is ilyen valahol a világon.
Tágul az eszük tokja. Jó, hogy nem nyúlik...
Bár a világegyezem ugyanolyan, mint a karma. Mindenki azt lát bele, amit akar.
Nem azt állítja a tudományban ma legelfogadottabb nézet, hogy nincs fóldönkívüli élet, hanem hogy nem találkoztunk még vele, és hogy a rendelkezésre allo adatok alapjan annak esélye nagyon kicsi, hogy a Földön lévő elethez hasonlo van mashol.
Azt se állítják, hogy végtelen, hanem hogy az eseményhorizont távolodik minden irányba.
Én nem vagyok szkeptikus, de válaszolok.
Akik azt hangoztatják, hogy nem bizonyított, azok ezek szerint képesek azt hinni, hogy egyedül vagyunk, mert ez az állítás azt sugallja. Szerintem az sem igaz, hogy nem bizonyított, - persze, kifelé, a nyilvánosság felé nem bizonyított, de ez az én véleményem.
De minimum nagyon valószínű, hogy nem vagyunk egyedül, eddig már mindenkinek el kellene jutnia, és szomorúan látom, hogy sokan még mindig afelé hajlanak, hogy egyedül vagyunk.
Amikor azt állítják, hogy ez csak elméleti lehetőség, ez olyan, mintha magukban elkönyvelték volna, hogy tényleg nincsen semmilyen intelligens élet máshol. Pedig csak józan belátás kérdése lenne ez az egész véleményem szerint.
Ez olyan, mint amikor a középkorban azt állították, hogy a Föld a világnak a közepe. Nagyon szomorú, hogy még napjainkban is sokan hajlanak efelé a gőgös, öntelt nézet felé.
"A tudomány jelenleg elfogadott tényként kezeli, hogy "a világűr végtelen és tágul".
Ez önmagában paradoxon"
Tágul az esszéd tokja, az a paradoxon! A távolság nő az égitestek galaxisánusok vagy hogy is hívják őket között, így kell érteni és ez egyáltalán nem paradoxon. Mert kezdetben az univerziánum egy nagy bummal kezdődött. Na mindegy nem értek annyira a szkeptikánussághoz. Egyébként szerintem senki nem tartja abszurdnak, hogy a FÖLDÖN-KÍVÜL van élet valamilyen formában ,,intelligenciánus" vagy másmilyen. Akik elutasítják eleve, azok a'szem UFO-ateistániánusok.
A tudomány mai álláspontja szerint szó sincs végtelenről, és nem tágul, hanem különböző égitestek távolodnak egymáshoz képest. Ha azt nézzük, hogy a lehetőségek száma véges, és a világegyetem végtelen, akkor az azt jelenti, hogy ismétlődnie kell. Valahol nagyon messze tökéletesen meg kell ismétlődnie a mi világunknak. DE nem csak egyszer! Hanem végtelenszer! Ez egyszerű matematika. Tehát valahol, nagyon messze, ugyan így beletúrtál az orrodba, és feltetted ugyan ezt a kérdést, és ugyan ezeket a válaszokat kaptad.
Szerintem nincs olyan ember, aki kijelentené, hogy nincs élet a Földön kívül, de nem is ez a kérdés. A kérdés az az, hogy létezhet e értelmes életforma "relatív" egy időben. A relatív az azt jelenti, hogy legalább az egyik faj tud üzenni a másiknak, mielőtt kipusztul, és a másik faj már van olyan fejlettségi szinten, hogy fogadja és feldolgozza. Tudod az univerzum nagy, és öreg, és hát a születésed előtt is volt már világ. Mekkora eséllyel vezet az evolúció értelmes élethez? Mik a kialakulásának a feltételei? Ha léteznek olyan fajok, amik képesek már a fénynél is gyorsabban utazni, azok miért pont ebbe az irányba indulnának el? Látták a távcsövön, hogy itt majmok vannak?
"A világür HATÁRTALAN, de NEM VÉGTELEN!" [Einstein] (Kiemelés tőlem.)
Gondolkodó ember nem utasítja el a földönkívüli élet lehetőségét, viszont erősen kétséges, hogy hasonlítson a földihez.(Nem ugyanazt az evolúciós folyamatot kellett ott is végigfejlődni.)
Nem tágul. Ez tévhit. Benne lévő anyag... abból csak azt tudjuk, amit mi érzékelünk, taszítódik egymástól.
De eléggé abszurd. De ők ennyire csukott szemű babák.
Miért kellett ehhez szkeptikusnak lennem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!