Feltűnt az égen Niburu Indonéziában?
Nagyot néztek az indonéz Tarakan város lakói, amikor a szokásos szimpla naplemente helyett alkonyatkor két napkorong lebegett a horizonton. Ufókról, világvégéről, ismeretlen bolygóról ment a találgatás.
Vajonmelyik lehet igaz? [link]
Sajnálatos, hogy az információidat egy szakadt blogról szerzed be, de még szomorúbb az, hogy a leírt szöveget se tudod értelmezni!
"Sokan a földönkívűliek kezét látták a dologban, vagy a titokzatos Nibiru bolygó eljövetelének jeleként értelmezték a jelenséget. Ezúttal azonban van értelmes magyarázat:
A tudomány világában melléknapnak, vagy napkutyának nevezik az ilyen légköri látványosságot.
Ez egy a halojelenségek körébe tartozó légköri fénytünemény, amely a napkorongtól két oldalon elhelyezkedő fényes foltok formájában jelentkezik. A foltok lehetnek fehérek vagy színesek, gyakran csak az egyik oldalon lévő látható belőlük, mint ebben az esetben is.
A melléknapokat a levegőben levő jégkristályokon megtörő fény hozza létre speciális körülmények között, ezért is igen ritka. A melléknapok mindig a napkoronggal azonos magasságban figyelhetők meg."
Mecsoda szerencséjük van az említett városka lakóinak!
Csak ott, csak akkor, csak nekik jelent meg Nibiru!
Itt az az igazság hogy:A tudomány világában melléknapnak, vagy napkutyának nevezik az ilyen légköri látványosságot.
Ez egy a halojelenségek körébe tartozó légköri fénytünemény, amely a napkorongtól két oldalon elhelyezkedő fényes foltok formájában jelentkezik. A foltok lehetnek fehérek vagy színesek, gyakran csak az egyik oldalon lévő látható belőlük, mint ebben az esetben is.
A melléknapokat a levegőben levő jégkristályokon megtörő fény hozza létre speciális körülmények között, ezért is igen ritka. A melléknapok mindig a napkoronggal azonos magasságban figyelhetők meg.
Éjszaka hasonló módon alakulhat ki a mellékhold jelensége, azonban az jóval halványabb, így észrevétele is nehezebb, főleg telihold idején figyelhető meg halvány, fehéres fényfoltokként
Azon elgondolkodtatok már, hogy ha nem fogadjátok el a sima fénytörési jelenséget, akkor mi is látszik a képen?
Látszólagos mérete azonos a Napéval, s fényesebbnek is tűnik.
Az egyébként Nibiru (és nem Niburu!) nevű, s hibás számítások alapján feltételezett valami az bolygó a naprendszerünkben.
Ha a látszólagos mérete azonos a Napéval, akkor ez itt a képen a Nap mellett kell legyen, s maga is csillag. De ez teljes képtelenség. Még egy ezós sem gondolhatja azt, hogy két csillag centikre lehet egymástól, s az összes hatása az, hogy érdekes fotót lehet készíteni róla.
Ha közelebb van, s a méretazonosság csak látszólagos, akkor mitől fényes? A bolygóknak nincs önfénye!
A Földről visszaverődő fény sem világíthatja meg ennyire.
Szívesen venném, ha erre valami jó kis ezós magyarázatot kapnék.
"Szívesen venném, ha erre valami jó kis ezós magyarázatot kapnék."
Ööö...a kvantumfizika bizonyítsa!
:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!