Tényleg van Lapos Föld nevű égitest a Naprendszerben?
Az az igazság, hogy igazából én egy olyan érdekcsoportba tartozok, ahol az lenne az ideális, ha bizonyítást nyerne, hogy a Föld lapos. Ugyanis hiszek abban a mondásban, hogy amíg a Föld kerek, mindig lesznek Rockerek. Habár most így jobban belegondolva, ha gömb, akkor minden oldalról kereknek látszik, ha korong, akkor pedig csak két oldalról, és pontosabban 2 pontból, hisz ha nem egyforma távolságra nézzük a peremtől, akkor már ellipszisnek látszik. A gömb az sokszínűbb, és mindig kerek, úgyhogy akkor nem is akarom, hogy lapos legyen.
Pedig már sikerült rájönnöm arra is, hogy a Föld nem forog, hanem képlékeny, és a korong alakját fixen tartva, egyszerűen megváltozik a felszíne, mintha egy terítőt tennénk egy korongra, és megforgatnánk rajta, így áthelyezve a peremen lévőt mondjuk a kör közepére.
Ezt én az ISS képei alapján következtettem ki, hogy azért nem látszik a pereme, mert mindig pont éjszaka van a peremnél, meg a másik oldalon. Arra még nem jöttem rá, hogy ha már így is látni lehet néhol a Föld görbületét, akkor miért nem látják jobban, mikor a peremen mennek körbe. Úgy értem, mint egy pénzérmén körbe oldalra. Vagy, ha derékszögű, akkor mikor a sarkán mennek, akkor is másnak kéne látni, most meg egyforma. ÁLLÍTÓLAG.
Ez a kérdés szerintem témát tévesztett, de egyébként sem igazán jött át nekem ebből a masszából, hogy mit akarsz megtudni.
Annyit azért leírok, hogy a Föld ahhoz túl nagy, hogy a felszínhez túl közel haladva érzékelni lehessen a görbületét. Minél magasabbra és egyben távolabbra emelkedünk egy adott égitesttől az űrben, annál jobban kivehető a formája. Vagy pedig minél messzebb kerül tőlünk a pályáján, - ez már nézőpont kérdése, a lényeg az, hogy minél nagyobb a távolság, annál jobban látható a forma. Az meg már pusztán geometria, hogy egy gömb a síkba levetítve körnek látszik.
Azonban a Föld alakját alapvetően két fizikai hatás határozza meg: az általános tömegvonzás, amellyel minden egyes tömegrészecske hat az összes többire, továbbá a Föld tengely körüli forgása. A Földhöz rögzített forgó koordináta-rendszerben a tömegvonzás és a forgó koordináta-rendszerből adódó centrifugális erő kölcsönhatására létrejövő, elméletileg forgási ellipszoid alakú folyadékszerű testhez a tényleges Föld-alak nagyon közel áll: e hidrosztatikus egyensúlyi alaktól csak helyenként tér el. A gömb jó közelítés, mivel a lapultság alig 0,33%-os, de a pontos alakja geoid.
A bolygó definíciójának része az, hogy elég nagy tömegű ahhoz, hogy hidrosztatikai egyensúlyba kerüljön, azaz közel gömb alakúvá formálódjon. Ez még igaz a törpebolygókra is (lásd Plútó), a kisbolygóra azonban már valóban nem. Általában a 800 km a határ, alatta szabálytalan 3D test(pl: krumpli), felette viszont már felveszi a "gömb" alakot. Tehát a fizika törvényei szerint nem létezhet lapos égitest az egész Univerzumban!
"Azért nem hiszem, hogy méret határtól függ a kompéroid alak. Inkább a tömegtől."
Minél nagyobb az átmérőjük a kőzetbolygóknak, annál nagyobb a tömegük.
"Gondolom, sokat számít, hogy a nagy tömegtől a belseje képlékennyé válik. Ha nem, akkor kopéroid alakú lesz."
Igen! A nagy tömegtől->gravitációtól minden esetben képlékennyé alakul a bolygó belseje.
Szóval szerintem érted Te!
Persze, hogy értem. :)
Isten teremtette a Földet laposnak, és akkor nem számít a gravitáció, meg a nyomás.
Vagy kis darabokból rakták össze, körbe-körbe, mint a kakaós csigát.
Vagy formába öntötték.
Ti meg mi a szosz beszeltek
Hat en telleg nem ertem ember
H lenne mar lapos a fold szivem?
Mind egy jo kutatast kivanok
Ajanlom h kuld be az oneletrajzod a family guyba :)
Nem vagyok a szíved! Földhözragadt gondolkodásod van.
A Föld lapos. Ez így gömbölű.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!