Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ki hogyan értelmezi Noénak a...

Ki hogyan értelmezi Noénak a bárkáját?

Figyelt kérdés
A kérdés azokhoz szól, akik hisznek ebben, és mernek nyíltan gondolkozni. Azt szerintem most le lehet szögezni, hogy az, ami erről a Bibliában olvasható, az abban a szó szerinti formájában nem igaz, mert véleményem szerint lehetetlenség. De bizonyos valós dolgokat kell, hogy szimbolizáljanak ezek a meseszerű dolgok. Persze, azt sem ártana megtudni, hogy ki volt maga Noé.
2014. febr. 9. 02:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Habár az eredeti történetet puszta tündérmesének tartom, úgy gondolom hogy ez azt szimbolizálja, hogy az ember bármire képes ha van kitartása és akaratereje. Ahogyan Noé felépítette egyedül a bárkát, az egyén diadala volt, és erre bárki más is képes lenne, nem csak egy felsőbb hatalom támogatásával. Pont ezért emelkedünk ki a többi állat közül, mert tudunk alkotni.
2014. febr. 9. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%

Ahhoz képest, hogy lehetetlen, mégis megtalálták.


[link]

2014. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

A minden legendának van valami alapja mondás erre is igaz lehet. Elképzelhető, hogy épített valaki egy nagy bárkát és felköltözött rá a családjával és néhány állattal. De azt nem hinném, hogy minden állatból sikerült neki egy párt felköltöztetnie, inkább arról lehetett szó, hogy egy önellátó utazóhajó berendezése volt a cél.

Az is előferdülhetett, hogy válható volt egy természeti katasztrófa. Talán akkoriban is volt egy globális felmelegedés, és emelkedtek a világ tengerei. Vagy volt egy nagy meteorbecsapódás, amit előre megálmodott az a fazon, akit utólag Noénak nevezünk. Lehet, hogy mindent nem lepett el a víz, csak egyes területeket, a bibliában meg már globális méretű özönvízről írnak.

2014. febr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

2-es, kéne tudni értelmezni is a cikkben leírtakat, nem csak azonnal bedőlni az első főcímnek...

A cikk azt írja, 4 kilométeres magasságban találták meg a hajóroncsnak tűnő valamit. Aztán leírja, hogy a jégkorszak végével (vagyis kb. 200.000 éve!) átszakadt a Boszporusz, és a Földközi tenger vize beömlött a mai Fekete-tenger területére (ez a napi 15 cm-es vízszintemelkedésével valóban tűnhetett az akkoriaknak özönvízként).


DE: egyrészt a Boszporusz átszakadása évek tízezreivel korábban történt, mint az állítólagos bárka megépítése. Egy ilyen mértékű vízözön (gátátszakadás) egyébként is lejátszódik néhány év, de legfeljebb párszáz év alatt, mire többé-kevésbé megállapodik a víz szintje. Akkor meg már minek a bárka?


Másrészt, a víz szintje egyébként sem lineárisan emelkedik ilyen esetekben, mert minél magasabban áll, annál nagyobb területen terül el, a vízhozam viszont nem növekszik számottevően. Vagyis a víz szintjének emelkedése folyamatosan lassuló tendenciát mutat, míg félidőtől már alig mérhető ez a vízszintemelkedés - főleg, ha az akkori lehetséges vízszintmérési lehetőségekre gondolunk.


Harmadrészt, a Fekete-tenger vízszint-emelkedése a Boszporusz átszakadása után elég valószínű, hogy nem érte el a cikkben szereplő 4000 méteres magasságot. Ehhez az kellett volna, hogy a Földközi-tengertől a Jeges-tengerig és egészen a Bering-szorosig egy nagy egybefüggő vízfelszínt alkosson a tenger. Ez egyrészt fizikai képtelenség (nincs annyi víz az egész bolygón), másrészt ennek egyébként sem találtuk eddig semmi nyomát az érintett területen (vagyis a mai Európa és Oroszország is kompletten víz alá került volna, Mongóliát és az egész közel-keletet beleértve, az afrikai kontinenssel együtt).


Tehát akkor hogy a túróba is kerülhetett volna oda fel, 4000 méteres magasságba az a bárkaszerű építmény? Noé úgy belefeledkezett volna a hajókázásba, hogy véletlenül felhajózott 4000 méteres magasságba az Ararát-hegy tetejére? Ez sem eszeveszettebb feltételezés, mint egy ilyen kaliberű vízözön feltételezése...


Szerintem (és ez már pusztán saját kútfőből történő okfejtés) sokkal valószínűbb, hogy a cikkben szereplő építmény nem hajó volt, hanem valami más, amit ma hajónak hisznek néhányan (vagy akarja hitetni velük a cikk, vagy a cikk eredeti szerzője). Szerintem sokkal logikusabb, hogy egy korabeli templom vagy kolostor tetőszerkezete lehetett inkább. A falak ledőlhettek földrengés következtében (arrafelé az amúgy is gyakori jelenség), a tető egy része pedig a nagy hidegben konzerválódhatott. Ez sokkal ésszerűbb, értelmesebb magyarázatnak tűnik számomra.

2014. febr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
#2-es: Az a baj, hogy erről már vagy százszor megállapították, hogy hoax. Több kutatócsoport is megmászta az Ararát-hegyet, és nem találtak semmit. De egy másik cáfolat: Egy kutatócsoport megpróbálta kinyomozni, hogy Noé merre mehetett, és a nyomozás alapján az úton elméletileg több hegycsúccsal is kellett volna találkozniuk(némelyik nagyobb is, mint az Ararát).
2014. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

noé nem evilági volt.

a bárkája űrhajó.

dns-mintákat mentett le mindenből és vitt magával,

mielőtt az óceánok kiléptek a helyükről, és átrajzolták a térképeket...

2014. febr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
És kedves utolsó,mielőtt "kiléptek" a helyükről az óceánok,azelőtt hol is voltak?Egyáltalán egy óceán hogy is "lép ki a helyéről"?Gondol egyet?
2014. febr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
41%

HA normál szemszögből nézük akk: az egyén ereje bármire képes ha eléggé el akarja érni:)


HA paleoasztronautikai szemszögből nézük akk: A bárka nem más mint egy DNS bank

2014. febr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

A Noe név elég érdekesen hangzik néhány nyelven. mint pl az egyik afrikai törzs is ismeri a történetet. (Nem a bibliából ismerik) az ő történetük szerint, a történet főhőse Anaut, aki az istenek barátja volt, egy éjszaka álmot látott, amiben a földet elársztja a tenger. beszámolt erről az isteneknek, akik erre megtanították bárkát építeni. Anaut megépítette a bárkát, összeszedte az életet, és hosszú útra indult. mikor véget ért a katasztrófa, Anaut visszatért, és elhintette az életet a földön.

Érdekes módon Anaut neve emlékeztet az Annunaki szóhoz. szerintem ez nem lehet véletlen.

2014. febr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az Anaut név legalább annyira emlékeztet az Antigoné, az Antarktisz, az Anubisz, az Antares, az Andok és az Andalúzia nevekre i, mint az Annunakira. Biztosan ez sem véletlen...
2014. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!