Lehetséges hogy egy "isteneket" ábrázoló egyiptomi hieroglifa a bizonyíték rá, hogy az ott élők már tisztában voltak a DNS fogalmával?
Azt tudjuk, hogy a DNS lánc "kettős hélix" formában áll össze . Meglepő hasonlóság bontakozik ki ha összehasonlítjuk az óegyiptomi hitvilággal és hieroglifákkal . Az "élettartam" fogalmát ott egy zsinórral (néha kígyóval) ábrázolták . Ami az igazán meghökkentő, hogy ezt a zsinórt "metui"-nak vagyis duplazsinórnak hívták !
Ezt az ábrázolást nem használták minden alkalommal, ténylegesen csak az óegyiptomi Kapu Könyv egy bizonyos helyén jelenik meg, pont a várható életkor témájánál elhelyezve, az 5. kapunál amely az "élettartam úrnője" nevet viseli . Az egyik ábrázolás tizenkét név és jelzők nélküli "istent" ábrázol, akik ezt a duplazsinórt hordozzák . "Ők azok akik az életkort és a napokat kijelölik" Vajon ők tényleg istenek voltak vagy inkább földönkívüli géntechnológusok ?
A továbbiakban ez áll a szövegben :
"Ó istenek, akik Dat (ez a menny csillagvilága) élén állnak, akik a duplazsinórt hordozzák az életkor megmérésekor . Ragadjátok meg a dupla zsinórt és mérjétek ki az élet idejét, ami rá van szabva ."
Mivel sehol nem találtam neten a képet be kell érnetek ezzel, amit egy könyvből fotóztam ki (Az elveszett tudás nyomában 123. oldal legalul) :
Itt valójában 12 isten van csak nem fért már rá a könyvre .
Mai tudásunk szerint nagyon valószínű, hogy az egyiptomi kultúra az atlantiszi kultúra nyomait hordozza, mivel az ottani papok szerint valaha ez a föld az árják gyarmata volt, az ő tudásukat feljegyezték és a Feljegyzések Csarnokában elrejtették . Sokak szerint a múltban idegen lények teremtették az intelligens embert, vajon ez az ókori DNS ábrázolás a tényleges bizonyíték ennek valódiságára ?
Nem, nem lehetséges.
Attól még, hogy valami "olyan mintha...", az nem jelenti azt, hogy az is.
Például az, hogy barlangrajzokon ábrázolt emberalakokon "olyan mintha szkafander lenne" egyáltalán nem bizonyítja azt, hogy a múltban idegenek látogatták meg a földet. Ezek nem valódi bizonyítékok, nem ésszerű következtetések. Csak régi mesék elemeinek összehasonlítása a tudomány eredményeivel. Véletlen hasonlóságok lehetnek, valódi összefüggéseknek azonban elég kevés a valószínűsége.
Ha egymás mellé raksz két zsinórt vagy két azonos fajú kígyót, az a meglepő dolog történik velük, hogy szállítás után a két zsinór szinte biztos, hogy összetekeredik; a kígyók vagy kinyírják egymást, vagy elmennek egymás mellől, vagy egymásra tekerednek.
Igazából logikus keretek között olyan sok különböző módon nem lehet ábrázolni ezeket a dolgokat. :) Most két egymásra tekeredő zsinórból elég vicces dolog arra következtetni, hogy:
1. Atlantisz létezett,
2. Atlantiszban árják éltek (wtf - egy indiai és egy platóni görög mondavilágot vonsz össze)
3. Atlantisz hagyatékán épült Egyiptom
4. korai idegenek technológiáival és tudásaival.
Ez nem egy logikus következtetés, hanem egy wishful thinking. Ha szeretnéd, hogy igaz lenne, akkor szórakoztasd magad vele nyugodtan, de a logika szabályaival ilyesmit nem lehet levezetni ezekből az információkból. :)
Patr0n:
"a szkeptikusok elvakultak azt látnak, amit akarnak látni"
Ez pont hogy az ezo-izé hívőkre igaz. :) Összeolvasnak mindenféle hülyeséget, összekombinálják őket, majd kialakítanak belőle egy bármiféle valós alap nélküli komplex mesevilágot. Valahogy így alakultak ki annak idején a vallások is...
"a többi lényegtelen számukra hiába linkelünk akármit."
A cikkek amiket be szoktatok linkelni, nos, a hitelességük...Khm. Majd ha elismert tudományos szaklapokban megjelentekre hivatkoztok, akkor megnézem hogy miről is van szó itt tulajdonképpen. Az elborult elméjű összeesküvés-elméletesek fantáziavilágára azonban nem vagyok kiváncsi.
"Én csak arra következtettem, hogy talán ez a DNS-t ábrázolja"
Ez nem egy logikus, racionális következtetés, csak egy asszociáció ("jéé, ez majdnem úgy néz ki mint a DNS lánc!").
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!